Lounais-Suomen Partiopiiri/Luettelo II lk Mannerheimsoljen saaneista
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Luettelo Lounais-Suomen Partiopiirin 2. luokan Mannerheim-soljen saajista
2022
2021
- Maija Antikainen, Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat
- Jonatan Antikainen, Ruskon Maunun Partio
- Jasmin Blomqvist, Littoisten Pirtapiiat
- Jaakko Ekqvist, Kairankiertäjät
- Tuomas Eloranta, Turun Partio-Sissit
- Lotta Fager, Nuotiotytöt
- Moona Fromholtz, Marjatat ja Mikon Pojat
- Otto Grönblom, Jokikylän Pojat
- Ella Alisa Harri, Jämijärven Miilunvartijat
- Uni Hiiterä, Piikkiön Tammipartio
- Jenna Huhtaniemi, Liedon Eränkävijät
- Aapeli Huhtinen, Kaarinan Ristiritarit
- Mette Hämeenaho, Tavastin Liljat
- Jarita Iljamo, Liedon Eränkävijät
- Emilia Jaakkola, Liedon Eränkävijät
- Olli Jartti, Turun Partio-Sissit
- Viljo Järvi, Turun Partio-Sissit
- Viola Kalliomäki, Jämijärven Miilunvartijat
- Silja-Liina Karjalainen, Kaarinan Sädetytöt
- Aino Kesäniemi, Marjatat ja Mikon Pojat
- Otso Kivikorpi, Turun Mikaelin Siniset
- Karoliina Koliseva, Auran Eräkurjet
- Niilo Korhonen, Turun Sinikotkat
- Kalle Laakso, Jokikylän Pojat
- Niina Laaksonen, Rauman Partiotytöt
- Valtteri Lainio, Turun Partio-Sissit
- Antti Laivamaa, Turun Sinikotkat
- Ville Lampinen, Paraisten Merikotkat
- Ida Lappalainen, Littoisten Pirtapiiat
- Antti Lehti, Turun Partio-Sissit
- Aarno Leino, Halikon Siniset
- Ella Lindegren, Halikon Siniset
- Ronja Liukas, Liedon Eränkävijät
- Anni Mattila, Auran Eräkurjet
- Julius Mattila, Turun Partio-Sissit
- Aino Mikkola, Mikaelin Sinikellot
- Kasper Mikkola, Marjatat ja Mikon Pojat
- Joel Mäkilä, Turun Partio-Sissit
- Silja Mäkinen, Marjatat ja Mikon Pojat
- Julia Mäkinen, Vaakun Vartijat
- Iris Narva, Nuotiotytöt
- Jenny Nikula, Nuotiotytöt
- Lauri Nikulainen, Ruskon Maunun Partio
- Juho Näsänen, Kaarinan Ristiritarit
- Elle Okker, Kairankiertäjät
- Lassi Ora, Kupittaan Henrikinpojat
- Rauha Peltola, Ahlaisten Ankkurit
- Eetu Pihlaja, Liedon Eränkävijät
- Pessi Pihlajamaa, Liedon Eränkävijät
- Emilia Piilola, Kipinäpartio
- Saana Pikala, Liedon Eränkävijät
- Emilia Pinomäki, Liedon Eränkävijät
- Aino Puro, Rantakaarinat
- Wilma Päivärinta, Nousiaisten Henrikin lippukunta
- Siiri Reini, Rantakaarinat
- Wilma Rintala, Keikyän Korvenkävijät
- Jaana Ristimäki, Nousiaisten Henrikin lippukunta
- Venla Romu, Marjatat ja Mikon Pojat
- Eevi Räikkälä, Kankaanpään Korpiveikot
- Aaron Sahipakka, Turun Metsänkävijät
- Aurora Santala, Henrikin Tapulitytöt
- Juho Sillsten, Loimaan Saviset
- Elina Simola, Marjatat ja Mikon Pojat
- Joanna Slama, Liedon Eränkävijät
- Linnea Ström, Liedon Eränkävijät
- Salli Suomela, Rantakaarinat
- Nikolas-Kristian Virtanen, Mellilän Menninkäiset
- Ronja Virtanen, Keikyän Korvenkävijät
- Joni Virtanen, Ahlaisten Ankkurit
- Venla Vuorinen, Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat
- Vilma Wahlsten, Kairankiertäjät
- Aino Äyräs, Liedon Eränkävijät
2020
- Alma Ali-Yrkkö, Marjatat ja Mikon Pojat
- Lotta Ansas, Louhen-Tytöt
- Maria Arro, Ilpoisten Vuorenkävijät
- Katie Astin, Naantalin Siniset
- Oliver Backlund, Auran Tähti Pojat
- Maaria Fromholtz, Marjatat ja Mikon Pojat
- Aleksander Gävert, Turun Partio-Sissit
- Henna Haapaniemi, Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat
- Nea Hakamäki, Pääskyparvi
- Sofia Harju, Jämijärven Miilunvartijat
- Anni Harri, Jämijärven Miilunvartijat
- Teemu Heikonen, Ruskon Maunun Partio
- Jesse Helimo, Piikkiön Tammipartio
- Vilhelmiina Hännikäinen, Tornipääskyt
- Eero Kakko, Marjatat ja Mikon Pojat
- Pieta Kanto, Pyhän Laurin Ritarit
- Katariina Karvonen, Mikaelin Sinikellot
- Eetu Kivistö, Mellilän Menninkäiset
- Noora Koskinen, Henrikin Tapulitytöt
- Niilo Kurki, Piikkiön Tammipartio
- Niilo Kääriäinen, Turun Metsänkävijät
- Simo Lauerma, Kaarinan Ristiritarit
- Norma Lehtola, Tornipääskyt
- Jesse Lehtonen, Turun Partio-Sissit
- Jesse Leino, Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat
- Minerva Leino, Perttelin Piketit
- Mikael Leppämäki, Kankaanpään Korpiveikot
- Linda Levomäki, Mellilän Menninkäiset
- Laura Liikkanen, Sauvon Hakkiset
- Jenni Lilja, Mietoisten Kolopuutintit
- Valtteri Manninen, Turun Partio-Sissit
- Heikki Markkula, Koroisten Ritarit
- Matias Mattila, Porin Tulitikut
- Meri Mattila, Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat
- Henni Merilahti, Marttilan Martit
- Viljami Mettovaara, Marjatat ja Mikon Pojat
- Leena Niemi, Ahlaisten Ankkurit
- Aada Nikander, Marjatat ja Mikon Pojat
- Milla Nurmi, Toivon Erätytöt
- Veeti Nurmi, Kaarinan Ristiritarit
- Aino Ojala, Marjatat ja Mikon Pojat
- Ida Ojuva, Louhen-Tytöt
- Aino Paunikallio, Luvian Loukke
- Maisa Penttilä, Toivon Erätytöt
- Veera Peura, Maarian Kämmekät
- Janette Pihlaja, Kankaanpään Korpiveikot
- Elisabet Pöyry, Mynämäen Maahiset
- Ellen Rautava, Pääskyparvi
- Johanna Rintanen, Tornipääskyt
- Riku Rotkus, Meri-Porin Partio
- Eliisa Saarela, Piikkiön Tammipartio
- Aada Sarmiala, Leirisiskot
- Urho Sarokas, Paraisten Merikotkat
- Antti Silander, Kuusiston Linnanyrjänät
- Antti Silanterä, Liedon Eränkävijät
- Aaro Sivonen, Kolkankävijät
- Emmi Suomela, Turun Tähti-Tytöt
- Milla Suomi, Loimaan Nuotioloimut
- Roni Suoniemi, Turun Partio-Sissit
- Saskia Susi, Maarian Tähkät
- Fiona Syrén, Littoisten Pirtapiiat
- Matilda Taimi, Henrikin Tapulitytöt
- Ella Turpeinen, Perttelin Piketit
- Emil Walden, Kuusiston Linnanyrjänät
- Aapo Valtonen, Piikkiön Tammipartio
- Katariina Valve, Louhen-Tytöt
- Alina Vermola, Nuotiotytöt
- Lassi Viksten, Kaarinan Ristiritarit
- Julia Virtanen, Kaarinan Sädetytöt
- Sofia Virtanen, Laitilan Lumikit
- Alina Wittsberg, Ahlaisten Ankkurit
2018
- Emmi Aarnio, Nuotiotytöt
- Jenna Aulu, Ahlaisten Ankkurit
- Sanna Haapaniemi, Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat
- Iiris Halsvaha, Henrikin Tapulitytöt
- Saaga Hartikainen, Salon Leiriveikot
- Antti Heinonen, Ouran Partiolaiset
- Maiju Heinonen, Piikkiön Tammipartio
- Satu Holmlund, Rauman Partiotytöt
- Emma Hurme, Sauvon Hakkiset
- Johanna Javanainen, Maarian Kämmekät
- Kristian Jokinen, Euran Peurat
- Kaarlo Järvi, Turun Partio-Sissit
- Ville Järvinen, Euran Peurat
- Veera Jääskeläinen, Alastaron Jyväset
- Kerttu Kairisto, Lätynkääntäjät
- Anniliina Kalela, Kairankiertäjät
- Verneri Kankaanpää, Liedon Eränkävijät
- Noora Kankare, Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat
- Noora Kankare, Mikaelin Sinikellot
- Valtteri Karjalainen, Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat
- Juuso Kartano, Mynämäen Maahiset
- Wilma Kilpeläinen, Henrikin Tapulitytöt
- Elli Kiuru, Kolkankävijät
- Tuomas Koistinen, Auran Tähti Pojat
- Aukusti Korhonen, Turun Sinikotkat
- Marko Korpela, Perttelin Piketit
- Anni Korpunen, Kankaanpään Korpiveikot
- Vilma Koskela, RajakivenKiertäjät
- Meri-Tuuli Kouvo, Alastaron Jyväset
- Väinö Kuosmanen, Vaakun Vartijat
- Henriika Kuusisto, Porin Tulitikut
- Joonas Kylä-Kaila, Jokikylän Pojat
- Susanna Laine, Ilpoisten Vuorenkävijät
- Emma Lehtonen, Naantalin Siniset
- Lotta Lehtonen, Nuotiotytöt
- Lauri Leino, Mynämäen Maahiset
- Laura Lindberg, Marjatat ja Mikon Pojat
- Viljo Linjama, Turun Metsänkävijät
- Teemu Luntamo, Turun Metsänkävijät
- Eemeli Mettovaara, Marjatat ja Mikon Pojat
- Elina Miilunpalo, Auran Tytöt
- Oona Mikkola, Mikaelin Sinikellot
- Maija Moberg, Kakskerran Kaksoispiste
- Sonja Mononen, Ahlaisten Ankkurit
- Milla Mäkinen, Raision KilliNallit
- Topi Mäkinen, Kyrön Kiurut ja Kokot
- Emma Nikander, Marjatat ja Mikon Pojat
- Joona Nikkola, Kairankiertäjät
- Nuutti Nikola, Merimaskun Reimarit
- Mikko Nurminen, Loimaan Nuotioloimut
- Enni Näse, Lätynkääntäjät
- Suvi Onnela, Mellilän Menninkäiset
- Ada Pekola, Littoisten Pirtapiiat
- Linda-Lotta Pelli, Alastaron Jyväset
- Oliver Pitkänen, Vaakun Vartijat
- Pohjanheimo Nicolas, Turun Metsänkävijät
- Pohjanoksa Olivia, Jokilaakson Ravut
- Sanni Pulkkinen, Auran Eräkurjet
- Samuli Puola, Kolkankävijät
- Aino Raitis, Sauvon Hakkiset
- Aino Roslöf, Rauman Partiotytöt
- Aleksi-Elias Ruohonen, Turun Mikaelin Siniset
- Laura Saarela, Karimo
- Juho Salminen, Myrskypojat
- Karola Salminen, Rymättylän Märssyvahdit
- Sonja Sampinen, Halikon Siniset
- Noora Santi, Kankaanpään Korpiveikot
- Peppi Savikko, Halikon Siniset
- Riku Savolainen, Liedon Eränkävijät
- Mikael Selin, Turun Versot
- Lassi Simolin, Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat
- Anna Sinenko, Kairankiertäjät
- Janina Sjöberg, Mikaelin Sinikellot
- Saara Stenman, Louhen-Tytöt
- Juho Sunila, Myrskypojat
- Ella Suojanen, Lätynkääntäjät
- Elisa Teräväinen, Maarian Kämmekät
- Konsta Toivonen, Marjatat ja Mikon Pojat
- Sauli Tukkinen, Kyrön Kiurut ja Kokot
- Saku Valkila, Kaarinan Ristiritarit
- Perttu Viita, Nakkilan Partiolaiset
- Sara Virta, Kiikalan Kelopartio
- Antti Virtanen, Luvian Loukke