3 776
muokkausta
p (siirsi sivun ”Sjöscoutkåren Sailors/S/Y Nattnordan” uudelle nimelle ”Sjöscoutkåren Sailors/Nattnordan”: PartioWikin nimeämiskäytäntö) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{ | {{alus | ||
|nimi=Nattnordan | |||
| | |omistaja=[[Sjöscoutkåren Sailors]] | ||
|runko=Wasa 360 | |||
|suunnittelija=Leif Ängermark | |||
|rakentaja=Wasa Marin | |||
| | |vesillelasku=1981 | ||
| | |pituus=11,11 | ||
|leveys=3,2 | |||
| | |syväys=2,1 | ||
|uppouma=5 | |||
| | |masto= | ||
|purjepinta-ala= | |||
| | |makuupaikat=8–11 | ||
|kuva=Nattnordan.jpg | |||
}} | |||
| | '''S/Y Nattnordan''' on [[Sjöscoutkåren Sailors]]:in koulutusalus. Sen moottorin teho on 29 hv. | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
{{tynkä/Meri}} | |||
[[Luokka:Sjöscoutkåren Sailors]] | [[Luokka:Sjöscoutkåren Sailors]] |
muokkausta