203
muokkausta
Merkkaukset: Mobiilimuokkaus mobiilisivusto-muokkaus |
Ei muokkausyhteenvetoa Merkkaukset: Mobiilimuokkaus mobiilisivusto-muokkaus |
||
Rivi 616: | Rivi 616: | ||
==Ruokalista== | ==Ruokalista== | ||
{| | |||
|'''Päivä'''||'''Aamupala'''||'''Lounas'''||'''Päivällinen''' | |||
|- | |||
|Torstai|| ||Lihapullat|| Lihakeitto | |||
|- | |||
|Perjantai||Ohrapuuro||Minestronekeitto||Kanaviilokki | |||
|- | |||
|Launatai||Ruispuuro||Makkarakeitto||Possupata | |||
|- | |||
|Sunnuntai||Vehnäpuuro||Hernekeitto||Palapaisti | |||
|- | |||
|Maanantai||Neljän viljan puuro||Nakkikeitto||Jauheliharisotto | |||
|- | |||
|Tiistai||Ohrapuuro||Kasviskeitto||Vasikanhöystö | |||
|- | |||
|Keskiviikko||Ruispuuro||Kanakeitto||Jauhelihakastike | |||
|- | |||
|Torstai||Vehnäpuuro||Jauhelihakeitto||Itämainen pata | |||
|- | |||
|Perjantai||Hiutalepuuro||Lihakeitto|| | |||
|- | |||
|} | |||
==Aiheesta muualla== | ==Aiheesta muualla== |
muokkausta