Ero sivun ”Toimarit/Toimihenkilöt” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
|||
Rivi 3: | Rivi 3: | ||
{|- | {|- | ||
| [[1947]] - [[1948]] | | [[1947]] - [[1948]] | ||
| | | [[Paavo Paakinaho]] | ||
|- | |- | ||
| [[1949]] - [[1950]] | | [[1949]] - [[1950]] | ||
Rivi 15: | Rivi 15: | ||
|- | |- | ||
| [[1960]] - [[1966]] | | [[1960]] - [[1966]] | ||
| | | Hannu Metsäntaus | ||
|- | |- | ||
| [[1967]] | | [[1967]] | ||
| (ei lippukunnajohtajaa) | | (ei lippukunnajohtajaa) | ||
|- | |- | ||
| [[1968]] - [[1976]] | | [[1968]] ? | ||
|- | |||
| [[1969]] - [[1970]] Hannu Liljeblad | |||
|- | |||
| [[1971]] - [[1976]] | |||
| ? | | ? | ||
|- | |- |
Versio 6. maaliskuuta 2017 kello 02.31
Lippukunnanjohtajat
Ainakin vuosina 1983- 2004 lippukunnanjohtaja oli eri henkilö kuin lippukunnan hallituksen puheenjohtaja. Lippukunnan vuosikokous valitsi erikseen lippukunnan hallituksen puheenjohtajan.
1947 - 1948 | Paavo Paakinaho |
1949 - 1950 | Aarre Pyy |
1951 | Uuno Hatsala |
1952 - 1959 | Olavi Alatalo |
1960 - 1966 | Hannu Metsäntaus |
1967 | (ei lippukunnajohtajaa) |
1968 ? | |
1969 - 1970 Hannu Liljeblad | |
1971 - 1976 | ? |
1977-1978 | Matti Valtavaara |
1979 | Raimo Järveläinen |
1980 | Raimo Järveläinen (kevät), Erkki Halvari (syksy) |
1981-1982 | Erkki Halvari |
1983 | Jukka Loukkola |
1984-1985 | Jukka Loukkola |
1986-1987 | Päivi Laurila |
1988 | Tuula "Tumppu" Liipo |
1989 - 1994 | ? |
1995 - 1996 | Jarkko Mäntyniemi |
1997 | Minna Halonen |
1998 | Jarkko Mäntyniemi |
1998 - 2003 | Heidi Nokela-Moilanen |
2003 - 2008 | Eveliina "Eve" Ruokamo |
2008 - 2009 | Antti "Myntti" Moilanen |
2010 | Johanna "Jossukop" Koponen |
2011 - | Juhani "Junnu" Ramberg |
-2016 | Virpi Laurén-Toivola |
2017 | Anna Nikkilä |
Lippukunnan sihteerit
1947 - 1949 | ? |
1950-51 | Alpo "Aapeli", "Leijona" Similä |
1952 | Yrjö "Yyte" Loukkola |
1953 | Uolevi "Nasku" Kaitera |
1954 - 1955 | ? |
1956-57 | Yrjö "Yyte" Loukkola |
1958 | Ari Takalo |
1959 | Matti Kalliokoski. oli myöhemmin Koskiveikkojen ensimmäinen lippukunnanjohtaja. |
1960 - 1966 | ? |
1967 | Jaakko "Jakke" Granlund |
1968 - 1977 | ? |
1978 | Matti Valtavaara |
1979 | Juha Kinnunen |
1980-1985 | ? |
1986 | Tuula Raatikainen |
1987-1988 | Kirsti Kunelius |
1989-1994 | ? |
1995 | Rinna Wallstedt |
1996 - 1998 | Heidi Nokela (nyk.Nokela-Moilanen) |
1999 - 2007 | ? |
2008 | Johanna "JossuKop" Koponen |