Ero sivun ”Altti” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
pEi muokkausyhteenvetoa |
p (TelluC) |
||
Rivi 20: | Rivi 20: | ||
|[[Ruukki-87]] ||1987 ||Fiskars ||noin X ||- ||[[Kuva:ruukki-87.jpg|100px|Ruukki-87.]] | |[[Ruukki-87]] ||1987 ||Fiskars ||noin X ||- ||[[Kuva:ruukki-87.jpg|100px|Ruukki-87.]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kalavale-93]] ||1991 ||Taalintehdas ||noin X || | |[[Kalavale-93]] ||1991 ||Taalintehdas ||noin X ||Mika "Tuhi" Varhenmaa ||[[Kuva:kalavale-93.gif|100px|Kalavale-93.]] | ||
|- | |- | ||
|[[Sherwood-95]] ||31.7.–6.8.1995 ||Sauvo ||noin X ||Jaakko "Jaska" Kivisaari ||[[Kuva:sherwood-95.gif|100px|Sherwood-95.]] | |[[Sherwood-95]] ||31.7.–6.8.1995 ||Sauvo ||noin X ||Jaakko "Jaska" Kivisaari ||[[Kuva:sherwood-95.gif|100px|Sherwood-95.]] | ||
Rivi 27: | Rivi 27: | ||
|- | |- | ||
|[[Forest Camp]] ||21.–27.7.2003 ||Sauvo ||noin X ||Antti Uotila & Ville Vehmanen ||- | |[[Forest Camp]] ||21.–27.7.2003 ||Sauvo ||noin X ||Antti Uotila & Ville Vehmanen ||- | ||
|- | |||
|[[TelluC]] ||2007 ||Teijo ||noin X ||- ||- | |||
|} | |} | ||
Versio 8. helmikuuta 2007 kello 13.45
Altti on yksi Varsinais-Suomen Partiopiirin 12 alueesta. Alueen nimi on lyhenne sanoista "Aluetoimintaa Turusta Itään". Alueeseen kuuluu kuusi paikkakuntaa ja seitsemän lippukuntaa. Piirin jäsenistöstä noin 1 240 eli noin 13 % kuuluu Alttiin.
Lippukunnat
- Auran Eräkurjet
- Hakkistytöt
- Kairankiertäjät
- Liedon Eränkävijät
- Piikkiön Tammipartio
- Sauvojapojat
- Tarvan Tapiot
Alueleirit
Nimi | Ajankohta | Paikka | Leiriläisten määrä | Leirinjohtaja(t) | Leirimerkki |
Ale-78 | 1978 | Kemiö | noin X | - | Ale-78. |
Aleksis-82 | 2.–8.1982 | Sauvo | 182 | Tarmo "Torkkus" Lindholm | |
Ruukki-87 | 1987 | Fiskars | noin X | - | |
Kalavale-93 | 1991 | Taalintehdas | noin X | Mika "Tuhi" Varhenmaa | Kalavale-93. |
Sherwood-95 | 31.7.–6.8.1995 | Sauvo | noin X | Jaakko "Jaska" Kivisaari | |
Ratsula-99 | 2.–8.8.1999 | Piikkiö | noin X | Petri Kairinen | |
Forest Camp | 21.–27.7.2003 | Sauvo | noin X | Antti Uotila & Ville Vehmanen | - |
TelluC | 2007 | Teijo | noin X | - | - |
Tämä artikkeli on tynkä. Voit auttaa PartioWikia laajentamalla artikkelia. Harkitse myös voisiko tämän mallineen vaihtaa johonkin kuvaavammista tynkämallineista.