Finlands Svenska Scouter/Hallitus
Finlands Svenska Scouterin hallitukset.
2016
- Scoutchef Malin Lindholm (Sjöscoutkåren Stormfågeln)
- Vice scoutchef Miivi Selin-Patel (Sjöscoutkåren Vikingaflickorna)
- Talous Robert "Bobbis" Björkman (KFUM:s Scouter Kamraterna)
- Förbundsrådet Alexandra Rosendal (Kristinestads Nybyggare)
- Viestintä Anni Dahlén (Ingå Scouter)
- Regionarbete Sandra Toivonen (Kristinestads Nybyggare)
- Koulutus Alexandra Nordström (Munksnäs Flickscouter)
- Ohjelma Rasmus Weiss (Sjöscoutkåren Seaboys)
2015
- Scoutchef Malin Lindholm (Sjöscoutkåren Stormfågeln)
- Vice scoutchef Miivi Selin-Patel (Sjöscoutkåren Vikingaflickorna)
- Talous Robert "Bobbis" Björkman (KFUM:s Scouter Kamraterna)
- Förbundsrådet Susanne "Sussi" Björkman (Flickscoutkåren Åbo Vildar/Houtskärs Scouter)
- Viestintä Anni Dahlén (Ingå Scouter)
- Regionarbete Sandra Toivonen (Kristinestads Nybyggare)
- Koulutus Alexandra Nordström (Munksnäs Flickscouter)
- Ohjelma Crista Åberg (Sjöscoutkåren Porkala)
2014
- Scoutchef Hanna Wassholm (Karis Flickorna)
- Vice scoutchef Jenna Ahlmark (Scoutkåren Vasa Korsfarare)
- Koulutus Maya Hänninen (Nordsjö Skogsriddare)
- Talous Malin Lindholm (Sjöscoutkåren Stormfågeln)
- Förbundsrådet Miivi Selin-Patel (Sjöscoutkåren Vikingaflickorna)
- Regionarbete Janina Achrén (Munksnäs Flickscouter)
- Viestintä Iia Palovaara (Helsingfors Scoutkår Spanarna)
- Ohjelma Crista Åberg (Sjöscoutkåren Porkala)
2013
- Scoutchef Hanna Wassholm (Karis Flickorna)
- Vice scoutchef Jenna Ahlmark (Scoutkåren Vasa Korsfarare)
- Ohjelma Alex Björkholm (Scoutkåren Pojkarna/Sjöscoutkåren Spejarna)
- Koulutus Maya Hänninen (Nordsjö Skogsriddare)
- Talous Malin Lindholm (Sjöscoutkåren Stormfågeln)
- Regionarbete Janina Taimitarha (Munksnäs Flickscouter)
- Förbundsrådet Josefin Taubert (Kyrkslätt Scouter)
- Viestintä Heidi Öller (Sjöscoutkåren Vikingaflickorna)
2012
- Scoutchef Carla Westersund (Sjöscoutkåren Havsörnarna)
- Vice scoutchef Erik "Knutte" Stenberg (Grankulla Scoutkår)
- Ohjelma Alex Björkholm (Scoutkåren Pojkarna/Sjöscoutkåren Spejarna)
- Koulutus Petra Bäcklund (Lovisa Scoutflickor)
- Talous Malin Lindholm (Sjöscoutkåren Stormfågeln)
- Regionarbete Christine "Tinne" Stockmann-Broo (Munksnäs Flickscouter)
- Förbundsrådet Josefin Taubert (Kyrkslätt Scouter)
- Viestintä Heidi Öller (Sjöscoutkåren Vikingaflickorna)
2011
- Scoutchef Carla Westersund (Sjöscoutkåren Havsörnarna)
- Vice scoutchef Erik "Knutte" Stenberg (Grankulla Scoutkår)
- Sjö Alex Björkholm (Scoutkåren Pojkarna/Sjöscoutkåren Spejarna)
- Koulutus Petra Bäcklund (Lovisa Scoutflickor)
- Ohjelma Anna af Hällström (Grankulla Scoutkår)
- Förbundsrådet Janina Lindgren (Sjöscoutkåren Stormfågeln)
- Regionarbete Christine "Tinne" Stockmann-Broo (Munksnäs Flickscouter)
- Viestintä Heidi Öller (Sjöscoutkåren Vikingaflickorna)
Ansiomerkit | Lehti | Piirileirit
Helsingfors och Östra Nyland | Västra Nyland | Åland och Sydvästra Finland | Österbotten
Helsingfors Svenska Scouter | Ålands Scoutdistrikt
Dalsbruk Sjöscouter | Finströms Sjöscouter | Flickscoutkåren Korsfararflickorna | Flickscoutkåren Åbo Vildar | Frikyrkoscoutkåren Stigfinnarna | Grankulla Scoutkår | Hangö Scoutkår | Helsingfors KFUK/M Scouter | Helsingfors Scoutkår Spanarna | Houtskärs Scouter | Ingå Scouter | IOGT Balders Scouter | Jakobstads Flickscouter | Jakobstads Fribyggare | Jakobstads Sjöscouter | Karis Flickorna | Karis Gossarna | KFUM:s Scouter Kamraterna | Kimito Sjöscouter | Korsholms Spejare | Kristinestads Nybyggare | Kumlinge Sjöscouter | Kyrkslätt Scouter | Lovisa Scoutflickor | Lovisa Svenska Boyscouter | Munksnäs Flickscouter | Nedervetil Scoutkår Vägvisarna | Nordsjö Skogsriddare | Nykarleby Forsfarare | Närpes Scoutkår | Pargas Scoutkår Skärgårdsvandrarna | Pedersörenejdens Korsbärare | Scoutkåren Brobyggarna | Scoutkåren Ekenäs Skogsvandrare | Scoutkåren Fjällfiscarna | Scoutkåren Fyrbåken | Scoutkåren MuHö | Scoutkåren Munksnäs Spejarna | Scoutkåren Nybyggarna | Scoutkåren Pojkarna | Scoutkåren Spejarna | Scoutkåren Sydvästen | Scoutkåren Tre Björkar | Scoutkåren Vasa Korsfarare | Scoutkåren Åfararna | Scoutkåren Ålandsflickorna | Sjöscoutkåren Havsörnarna | Sjöscoutkåren Porkala | Sjöscoutkåren Sailors | Sjöscoutkåren Seaboys | Sjöscoutkåren Spejarna | Sjöscoutkåren Stormfågeln | Sjöscoutkåren Vikingaflickorna | Sjöscoutkåren Vikingarna | Sjöscoutorganisationen Fribytarna | Spejarna i Gamlakarleby | St. Jacobs Sjöscouter | St. Simons Sjöfararna | Södrik Stigfinnare | Tammerfors Spejare | Tempelscouterna | Wasa Fyrvaktare | Vårdkasarnas Scouter | Öja Sjöscouter | Östersundom Scouter