Ero sivun ”Hämeen Partiopiiri/Hallitus” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(uusi hallitus) |
(Lisätty vuodet 2014-2022 lähteinä Piirin nettisivut, piirilehdet ja piirin toimintakertomukset. Vuosille 2012-2013 wikilinkkejä ja puuttuvia lippukuntia.) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
== 2022 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Henri Backman || [[Tampereen Kotkat]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Janna Rintamaa || [[Viinikan Sinitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Turkka Salo || [[Parolan Eräveikot]], [[Harjun Pojat]] || vapaaehtoistuki | |||
|- | |||
|Tero Arvonen || [[Toijalan Eräveikot]] || kehitys | |||
|- | |||
|Jesse Heiskanen || [[Hollolan Hirvenhiihtäjät]] || kasvatus | |||
|- | |||
|Roosa Mäntyneva || [[Roineen Tytöt]] || viestintä ja markkinointi | |||
|- | |||
|Julia Salin || [[Nastapartio]] || yhteiskuntasuhteet | |||
|- | |||
|Marko Maaluoto || [[Lähteen Vartijat]], [[Vartiovuoren Pojat]] || aluetyö | |||
|- | |||
|} | |||
== 2021 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Anni Ylinen || [[Härmälän Ilvestytöt]], [[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Henri Backman || [[Tampereen Kotkat]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Tero Arvonen || [[Toijalan Eräveikot]] || kehitys | |||
|- | |||
|Ester Halmari || [[Messukylän Metsätytöt]] || yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki | |||
|- | |||
|Tytti-Emilia Mattila || [[Tammero]] || viestintä ja markkinointi | |||
|- | |||
|Anu Niemi || [[Jaarlin Pojat]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Jesse Heiskanen || [[Hollolan Hirvenhiihtäjät]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Turkka Salo || [[Parolan Eräveikot]], [[Harjun Pojat]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2020 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Anni Ylinen || [[Härmälän Ilvestytöt]], [[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Henri Backman || [[Tampereen Kotkat]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Iija Filén || [[Liekkitytöt]] || kehitys | |||
|- | |||
|Ester Halmari || [[Messukylän Metsätytöt]] || yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki | |||
|- | |||
|Tytti-Emilia Mattila || [[Tammero]] || viestintä | |||
|- | |||
|Anu Niemi || [[Nummen Eränkävijät]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Karoliina Varjoranta || [[Näsin Tytöt]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Markus Leivuori || [[Jaarlin Pojat]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2019 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Tytti Lindroos || [[Lahden Katajaiset]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anni Ylinen || [[Härmälän Ilvestytöt]], [[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Iija Filén || [[Liekkitytöt]] || kehitys | |||
|- | |||
|Ester Halmari || [[Messukylän Metsätytöt]] || yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki | |||
|- | |||
|Minna Horelli || [[Harjusiskot]] || viestintä | |||
|- | |||
|Anu Niemi || [[Nummen Eränkävijät]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Karoliina Varjoranta || [[Näsin Tytöt]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Markus Leivuori || [[Hämeenlinnan Metsänkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2018 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Tytti Lindroos (e. Tolvanen) || [[Lahden Katajaiset]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anni Ylinen || [[Härmälän Ilvestytöt]], [[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Tero Keso || [[Hauhon Partiolaiset]] || kehitys (13.3.2018 saakka) | |||
|- | |||
|Minna Horelli || [[Harjusiskot]] || viestintä | |||
|- | |||
|Johanna Kalliomaa || [[Lähteen Vartijat]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Pyry Nurmilo || [[Tampereen Kotkat]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Markus Leivuori || [[Hämeenlinnan Metsänkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2017 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Tero Keso || [[Hauhon Partiolaiset]] || kehitys | |||
|- | |||
|Minna Horelli || [[Harjusiskot]] || viestintä | |||
|- | |||
|Johanna Kalliomaa || [[Lähteen Vartijat]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Tytti Tolvanen || [[Lahden Katajaiset]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2016 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anna-Lea Nissi || [[Urjan Varstat]] || kehitys | |||
|- | |||
|Minna Horelli || [[Harjusiskot]] || viestintä | |||
|- | |||
|Erika Ali-Hokka || [[Niihaman Saukot]] || aluetyö | |||
|- | |||
|Samuli Korhonen || [[Jaakon Samoojat]] || luottamushenkilötoiminta | |||
|- | |||
|Tytti Tolvanen || [[Lahden Katajaiset]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2015 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anna-Lea Nissi || [[Urjan Varstat]] || kehitys | |||
|- | |||
|Tanja Lumiala-Huokuniemi || [[Harjun Pojat]] || viestintä | |||
|- | |||
|Erika Ali-Hokka || [[Niihaman Saukot]] || aluetyö | |||
|- | |||
|Samuli Korhonen || [[Jaakon Samoojat]] || luottamushenkilötoiminta | |||
|- | |||
|Tytti Tolvanen || [[Lahden Katajaiset]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2015 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anna-Lea Nissi || [[Urjan Varstat]] || kehitys | |||
|- | |||
|Tanja Lumiala-Huokuniemi || [[Harjun Pojat]] || viestintä | |||
|- | |||
|Erika Ali-Hokka || [[Niihaman Saukot]] || aluetyö | |||
|- | |||
|Samuli Korhonen || [[Jaakon Samoojat]] || luottamushenkilötoiminta | |||
|- | |||
|Tytti Tolvanen || [[Lahden Katajaiset]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2014 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anna-Lea Nissi || [[Urjan Varstat]] || luottamushenkilötoiminta | |||
|- | |||
|Tanja Lumiala-Huokuniemi || [[Harjun Pojat]] || viestintä | |||
|- | |||
|Erika Ali-Hokka || [[Niihaman Saukot]] || aluetyö | |||
|- | |||
|Lauri Kaunisto || [[Tampereen Eräpojat]] || talous | |||
|- | |||
|Kaisu Lämsä-Palovaara || [[Ylöjärven Otava]] || ohjelmatoiminta | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2013 == | == 2013 == | ||
{| style="text-align: left;" | {| style="text-align: left;" | ||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | !Nimi || Lippukunta || Pesti | ||
|- | |- | ||
|Heini Salo || [[Riihipääskyt]] || Piirin varapuheenjohtaja, vt. piirinjohtaja | |Heini Salo || [[Riihipääskyt]] || Piirin varapuheenjohtaja, vt. piirinjohtaja | ||
Rivi 8: | Rivi 237: | ||
|Erika Ali-Hokka || [[Tammelan Metsänkävijät]] || Aluetyö | |Erika Ali-Hokka || [[Tammelan Metsänkävijät]] || Aluetyö | ||
|- | |- | ||
|Riina Aspila || | |Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || Koulutustoiminta | ||
|- | |- | ||
|Jaakko Honkala || [[Lähteen Vartijat]] || Luottamushenkilötoiminta, Kasvu-hanke | |Jaakko Honkala || [[Lähteen Vartijat]] || Luottamushenkilötoiminta, Kasvu-hanke | ||
|- | |- | ||
|Lauri Kaunisto || [[Tampereen Eräpojat]] || Talous | |Lauri Kaunisto || [[Tampereen Eräpojat]] || Talous | ||
|- | |- | ||
|Kaisu Lämsä || | |Kaisu Lämsä || [[Ylöjärven Otava]] || Ohjelmatoiminta | ||
|- | |- | ||
|[[Käyttäjä:ZeiP|Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki]] || [[Nummen Eränkävijät]] || [[Viestintä]] | |[[Käyttäjä:ZeiP|Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki]] || [[Nummen Eränkävijät]] || [[Viestintä]] | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== 2012 == | == 2012 == | ||
{| style="text-align: left;" | {| style="text-align: left;" | ||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | !Nimi || Lippukunta || Pesti | ||
|- | |- | ||
|Harri Länsipuro || | |[[Harri Länsipuro]] || [[Harjun Pojat]] || [[Piirinjohtaja]] | ||
|- | |- | ||
|Heini Salo || [[Riihipääskyt]] || Piirinvarajohtaja | |Heini Salo || [[Riihipääskyt]] || Piirinvarajohtaja | ||
Rivi 32: | Rivi 260: | ||
|Hannu Fagerlund || [[Kaskenkaatajat]] || Aluetyö | |Hannu Fagerlund || [[Kaskenkaatajat]] || Aluetyö | ||
|- | |- | ||
|Henna Heikkilä || [[Liekkitytöt]] || Ohjelmatoiminta | |[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || Ohjelmatoiminta | ||
|- | |- | ||
|Jaakko Honkala || [[Lähteen Vartijat]] || Luottamushenkilötoiminta | |Jaakko Honkala || [[Lähteen Vartijat]] || Luottamushenkilötoiminta | ||
|- | |- | ||
|Petteri Lavikko || [[Tampereen Kotkat]] || Talous | |Petteri Lavikko || [[Tampereen Kotkat]] || Talous | ||
|- | |- | ||
|[[Käyttäjä:ZeiP|Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki]] || [[Nummen Eränkävijät]] || [[Viestintä]] | |[[Käyttäjä:ZeiP|Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki]] || [[Nummen Eränkävijät]] || [[Viestintä]] | ||
|- | |- | ||
|Riina Aspila || | |Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || Koulutustoiminta | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Luokka:Hämeen Partiopiiri]] | [[Luokka:Hämeen Partiopiiri]] |
Versio 14. marraskuuta 2021 kello 16.36
2022
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Henri Backman | Tampereen Kotkat | puheenjohtaja |
Janna Rintamaa | Viinikan Sinitytöt | varapuheenjohtaja |
Turkka Salo | Parolan Eräveikot, Harjun Pojat | vapaaehtoistuki |
Tero Arvonen | Toijalan Eräveikot | kehitys |
Jesse Heiskanen | Hollolan Hirvenhiihtäjät | kasvatus |
Roosa Mäntyneva | Roineen Tytöt | viestintä ja markkinointi |
Julia Salin | Nastapartio | yhteiskuntasuhteet |
Marko Maaluoto | Lähteen Vartijat, Vartiovuoren Pojat | aluetyö |
2021
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Anni Ylinen | Härmälän Ilvestytöt, Mäntänvuoren Partiolaiset | puheenjohtaja |
Henri Backman | Tampereen Kotkat | varapuheenjohtaja |
Tero Arvonen | Toijalan Eräveikot | kehitys |
Ester Halmari | Messukylän Metsätytöt | yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki |
Tytti-Emilia Mattila | Tammero | viestintä ja markkinointi |
Anu Niemi | Jaarlin Pojat | lippukuntatuki |
Jesse Heiskanen | Hollolan Hirvenhiihtäjät | ohjelma |
Turkka Salo | Parolan Eräveikot, Harjun Pojat | koulutus |
2020
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Anni Ylinen | Härmälän Ilvestytöt, Mäntänvuoren Partiolaiset | puheenjohtaja |
Henri Backman | Tampereen Kotkat | varapuheenjohtaja |
Iija Filén | Liekkitytöt | kehitys |
Ester Halmari | Messukylän Metsätytöt | yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki |
Tytti-Emilia Mattila | Tammero | viestintä |
Anu Niemi | Nummen Eränkävijät | lippukuntatuki |
Karoliina Varjoranta | Näsin Tytöt | ohjelma |
Markus Leivuori | Jaarlin Pojat | koulutus |
2019
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Tytti Lindroos | Lahden Katajaiset | puheenjohtaja |
Anni Ylinen | Härmälän Ilvestytöt, Mäntänvuoren Partiolaiset | varapuheenjohtaja |
Iija Filén | Liekkitytöt | kehitys |
Ester Halmari | Messukylän Metsätytöt | yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki |
Minna Horelli | Harjusiskot | viestintä |
Anu Niemi | Nummen Eränkävijät | lippukuntatuki |
Karoliina Varjoranta | Näsin Tytöt | ohjelma |
Markus Leivuori | Hämeenlinnan Metsänkävijät | koulutus |
2018
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Tytti Lindroos (e. Tolvanen) | Lahden Katajaiset | puheenjohtaja |
Anni Ylinen | Härmälän Ilvestytöt, Mäntänvuoren Partiolaiset | varapuheenjohtaja |
Tero Keso | Hauhon Partiolaiset | kehitys (13.3.2018 saakka) |
Minna Horelli | Harjusiskot | viestintä |
Johanna Kalliomaa | Lähteen Vartijat | lippukuntatuki |
Pyry Nurmilo | Tampereen Kotkat | ohjelma |
Markus Leivuori | Hämeenlinnan Metsänkävijät | koulutus |
2017
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Riina Aspila | Erä-Pirkot | puheenjohtaja |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | varapuheenjohtaja |
Tero Keso | Hauhon Partiolaiset | kehitys |
Minna Horelli | Harjusiskot | viestintä |
Johanna Kalliomaa | Lähteen Vartijat | lippukuntatuki |
Tytti Tolvanen | Lahden Katajaiset | ohjelma |
Leena Vainio | Jokioisten Korvenkävijät | koulutus |
2016
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Riina Aspila | Erä-Pirkot | puheenjohtaja |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | varapuheenjohtaja |
Anna-Lea Nissi | Urjan Varstat | kehitys |
Minna Horelli | Harjusiskot | viestintä |
Erika Ali-Hokka | Niihaman Saukot | aluetyö |
Samuli Korhonen | Jaakon Samoojat | luottamushenkilötoiminta |
Tytti Tolvanen | Lahden Katajaiset | ohjelma |
Leena Vainio | Jokioisten Korvenkävijät | koulutus |
2015
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Riina Aspila | Erä-Pirkot | puheenjohtaja |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | varapuheenjohtaja |
Anna-Lea Nissi | Urjan Varstat | kehitys |
Tanja Lumiala-Huokuniemi | Harjun Pojat | viestintä |
Erika Ali-Hokka | Niihaman Saukot | aluetyö |
Samuli Korhonen | Jaakon Samoojat | luottamushenkilötoiminta |
Tytti Tolvanen | Lahden Katajaiset | ohjelma |
Leena Vainio | Jokioisten Korvenkävijät | koulutus |
2015
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Riina Aspila | Erä-Pirkot | puheenjohtaja |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | varapuheenjohtaja |
Anna-Lea Nissi | Urjan Varstat | kehitys |
Tanja Lumiala-Huokuniemi | Harjun Pojat | viestintä |
Erika Ali-Hokka | Niihaman Saukot | aluetyö |
Samuli Korhonen | Jaakon Samoojat | luottamushenkilötoiminta |
Tytti Tolvanen | Lahden Katajaiset | ohjelma |
Leena Vainio | Jokioisten Korvenkävijät | koulutus |
2014
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Riina Aspila | Erä-Pirkot | puheenjohtaja |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | varapuheenjohtaja |
Anna-Lea Nissi | Urjan Varstat | luottamushenkilötoiminta |
Tanja Lumiala-Huokuniemi | Harjun Pojat | viestintä |
Erika Ali-Hokka | Niihaman Saukot | aluetyö |
Lauri Kaunisto | Tampereen Eräpojat | talous |
Kaisu Lämsä-Palovaara | Ylöjärven Otava | ohjelmatoiminta |
Leena Vainio | Jokioisten Korvenkävijät | koulutus |
2013
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Heini Salo | Riihipääskyt | Piirin varapuheenjohtaja, vt. piirinjohtaja |
Erika Ali-Hokka | Tammelan Metsänkävijät | Aluetyö |
Riina Aspila | Erä-Pirkot | Koulutustoiminta |
Jaakko Honkala | Lähteen Vartijat | Luottamushenkilötoiminta, Kasvu-hanke |
Lauri Kaunisto | Tampereen Eräpojat | Talous |
Kaisu Lämsä | Ylöjärven Otava | Ohjelmatoiminta |
Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki | Nummen Eränkävijät | Viestintä |
2012
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Harri Länsipuro | Harjun Pojat | Piirinjohtaja |
Heini Salo | Riihipääskyt | Piirinvarajohtaja |
Hannu Fagerlund | Kaskenkaatajat | Aluetyö |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | Ohjelmatoiminta |
Jaakko Honkala | Lähteen Vartijat | Luottamushenkilötoiminta |
Petteri Lavikko | Tampereen Kotkat | Talous |
Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki | Nummen Eränkävijät | Viestintä |
Riina Aspila | Erä-Pirkot | Koulutustoiminta |