Ero sivun ”Hämeen Partiopiiri/Hallitus” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
(lisätty 2011 ja 2012 vanhojen vuosikirjojen ja piirilehtien perusteella, korjaus 2014) |
||
(13 välissä olevaa versiota 6 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| style=" | == 2022 == | ||
|Nimi || Lippukunta || Pesti ||Pesti | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Henri Backman || [[Tampereen Kotkat]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Janna Rintamaa || [[Viinikan Sinitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Turkka Salo || [[Parolan Eräveikot]], [[Harjun Pojat]] || vapaaehtoistuki | |||
|- | |||
|Tero Arvonen || [[Toijalan Eräveikot]] || kehitys | |||
|- | |||
|Jesse Heiskanen || [[Hollolan Hirvenhiihtäjät]] || kasvatus | |||
|- | |||
|Roosa Mäntyneva || [[Roineen Tytöt]] || viestintä ja markkinointi | |||
|- | |||
|Julia Salin || [[Nastapartio]] || yhteiskuntasuhteet | |||
|- | |||
|Marko Maaluoto || [[Lähteen Vartijat]], [[Vartiovuoren Pojat]] || aluetyö | |||
|- | |||
|} | |||
== 2021 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Anni Ylinen || [[Härmälän Ilvestytöt]], [[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Henri Backman || [[Tampereen Kotkat]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Tero Arvonen || [[Toijalan Eräveikot]] || kehitys | |||
|- | |||
|Ester Halmari || [[Messukylän Metsätytöt]] || yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki | |||
|- | |||
|Tytti-Emilia Mattila || [[Tammero]] || viestintä ja markkinointi | |||
|- | |||
|Anu Niemi || [[Jaarlin Pojat]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Jesse Heiskanen || [[Hollolan Hirvenhiihtäjät]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Turkka Salo || [[Parolan Eräveikot]], [[Harjun Pojat]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2020 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Anni Ylinen || [[Härmälän Ilvestytöt]], [[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Henri Backman || [[Tampereen Kotkat]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Iija Filén || [[Liekkitytöt]] || kehitys | |||
|- | |||
|Ester Halmari || [[Messukylän Metsätytöt]] || yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki | |||
|- | |||
|Tytti-Emilia Mattila || [[Tammero]] || viestintä | |||
|- | |||
|Anu Niemi || [[Nummen Eränkävijät]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Karoliina Varjoranta || [[Näsin Tytöt]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Markus Leivuori || [[Jaarlin Pojat]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2019 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Tytti Lindroos || [[Lahden Katajaiset]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anni Ylinen || [[Härmälän Ilvestytöt]], [[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Iija Filén || [[Liekkitytöt]] || kehitys | |||
|- | |||
|Ester Halmari || [[Messukylän Metsätytöt]] || yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki | |||
|- | |||
|Minna Horelli || [[Harjusiskot]] || viestintä | |||
|- | |||
|Anu Niemi || [[Nummen Eränkävijät]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Karoliina Varjoranta || [[Näsin Tytöt]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Markus Leivuori || [[Hämeenlinnan Metsänkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2018 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Tytti Lindroos (e. Tolvanen) || [[Lahden Katajaiset]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anni Ylinen || [[Härmälän Ilvestytöt]], [[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Tero Keso || [[Hauhon Partiolaiset]] || kehitys (13.3.2018 saakka) | |||
|- | |||
|Minna Horelli || [[Harjusiskot]] || viestintä | |||
|- | |||
|Johanna Kalliomaa || [[Lähteen Vartijat]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Pyry Nurmilo || [[Tampereen Kotkat]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Markus Leivuori || [[Hämeenlinnan Metsänkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2017 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Tero Keso || [[Hauhon Partiolaiset]] || kehitys | |||
|- | |||
|Minna Horelli || [[Harjusiskot]] || viestintä | |||
|- | |||
|Johanna Kalliomaa || [[Lähteen Vartijat]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Tytti Tolvanen || [[Lahden Katajaiset]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2016 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anna-Lea Nissi || [[Urjan Varstat]] || kehitys | |||
|- | |||
|Minna Horelli || [[Harjusiskot]] || viestintä | |||
|- | |||
|Erika Ali-Hokka || [[Niihaman Saukot]] || aluetyö | |||
|- | |||
|Samuli Korhonen || [[Jaakon Samoojat]] || luottamushenkilötoiminta | |||
|- | |||
|Tytti Tolvanen || [[Lahden Katajaiset]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2015 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anna-Lea Nissi || [[Urjan Varstat]] || kehitys | |||
|- | |||
|Tanja Lumiala-Huokuniemi || [[Harjun Pojat]] || viestintä | |||
|- | |||
|Erika Ali-Hokka || [[Niihaman Saukot]] || aluetyö | |||
|- | |||
|Samuli Korhonen || [[Jaakon Samoojat]] || luottamushenkilötoiminta | |||
|- | |||
|Tytti Tolvanen || [[Lahden Katajaiset]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2015 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anna-Lea Nissi || [[Urjan Varstat]] || kehitys | |||
|- | |||
|Tanja Lumiala-Huokuniemi || [[Harjun Pojat]] || viestintä | |||
|- | |||
|Erika Ali-Hokka || [[Niihaman Saukot]] || aluetyö | |||
|- | |||
|Samuli Korhonen || [[Jaakon Samoojat]] || luottamushenkilötoiminta | |||
|- | |||
|Tytti Tolvanen || [[Lahden Katajaiset]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2014 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anna-Lea Nissi || [[Urjan Varstat]] || projektit | |||
|- | |||
|Tanja Lumiala-Huokuniemi || [[Harjun Pojat]] || viestintä | |||
|- | |||
|Erika Ali-Hokka || [[Niihaman Saukot]] || aluetyö | |||
|- | |||
|Lauri Kaunisto || [[Tampereen Eräpojat]] || talous | |||
|- | |||
|Kaisu Lämsä-Palovaara || [[Ylöjärven Otava]] || ohjelmatoiminta | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2013 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Heini Salo || [[Riihipääskyt]] || Piirin varapuheenjohtaja, vt. piirinjohtaja | |||
|- | |||
|Erika Ali-Hokka || [[Tammelan Metsänkävijät]] || Aluetyö | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || Koulutustoiminta | |||
|- | |||
|Jaakko Honkala || [[Lähteen Vartijat]] || Luottamushenkilötoiminta, Kasvu-hanke | |||
|- | |||
|Lauri Kaunisto || [[Tampereen Eräpojat]] || Talous | |||
|- | |||
|Kaisu Lämsä || [[Ylöjärven Otava]] || Ohjelmatoiminta | |||
|- | |||
|[[Käyttäjä:ZeiP|Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki]] || [[Nummen Eränkävijät]] || [[Viestintä]] | |||
|- | |||
|} | |||
== 2012 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|[[Harri Länsipuro]] || [[Harjun Pojat]] || [[Piirinjohtaja]] | |||
|- | |||
|Heini Salo || [[Riihipääskyt]] || Piirinvarajohtaja | |||
|- | |||
|Hannu Fagerlund || [[Kaskenkaatajat]] || Aluetyö | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || Ohjelmatoiminta | |||
|- | |||
|Jaakko Honkala || [[Lähteen Vartijat]] || Luottamushenkilötoiminta | |||
|- | |||
|Petteri Lavikko || [[Tampereen Kotkat]] || Talous | |||
|- | |||
|[[Käyttäjä:ZeiP|Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki]] || [[Nummen Eränkävijät]] || [[Viestintä]] | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || Koulutustoiminta | |||
|- | |||
|} | |||
== 2011 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Mikko "Tammi" Jylhä || [[Härmälän Haukat]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Heini Salo || [[Riihipääskyt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Hannu Fagerlund || [[Kaskenkaatajat]] || Aluetyö | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || Ohjelmatoiminta | |||
|- | |||
|Jaakko Honkala || [[Lähteen Vartijat]] || Luottamushenkilötoiminta | |||
|- | |||
|Petteri Lavikko || [[Tampereen Kotkat]] || Talous | |||
|- | |||
|Jaakko Pirttikoski || [[Tyrvään Metsänpojat]] || Viestintä | |||
|- | |||
|Riikka Tammivuori || [[Lahden Katajaiset]] || Koulutustoiminta | |||
|- | |||
|} | |||
== 2010 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |- | ||
| | |Mikko "Tammi" Jylhä || [[Härmälän Haukat]] || puheenjohtaja | ||
|- | |- | ||
| | |Heini Salo || [[Riihipääskyt]] || varapuheenjohtaja | ||
|- | |- | ||
| | |Hannu Fagerlund || [[Kaskenkaatajat]] || Aluetyö | ||
|- | |- | ||
| | |[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || Ohjelmatoiminta | ||
|- | |- | ||
| | |Jaakko Honkala || [[Lähteen Vartijat]] || Luottamushenkilötoiminta | ||
|- | |- | ||
|Petteri Lavikko || [[Tampereen Kotkat]] || | |Petteri Lavikko || [[Tampereen Kotkat]] || Talous | ||
|- | |- | ||
| | |Jaakko Pirttikoski || [[Tyrvään Metsänpojat]] || Viestintä | ||
|- | |- | ||
| | |Riikka Tammivuori || [[Lahden Katajaiset]] || Koulutustoiminta | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Luokka:Hämeen | [[Luokka:Hämeen Partiopiiri]] |
Versio 3. helmikuuta 2022 kello 15.37
2022
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Henri Backman | Tampereen Kotkat | puheenjohtaja |
Janna Rintamaa | Viinikan Sinitytöt | varapuheenjohtaja |
Turkka Salo | Parolan Eräveikot, Harjun Pojat | vapaaehtoistuki |
Tero Arvonen | Toijalan Eräveikot | kehitys |
Jesse Heiskanen | Hollolan Hirvenhiihtäjät | kasvatus |
Roosa Mäntyneva | Roineen Tytöt | viestintä ja markkinointi |
Julia Salin | Nastapartio | yhteiskuntasuhteet |
Marko Maaluoto | Lähteen Vartijat, Vartiovuoren Pojat | aluetyö |
2021
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Anni Ylinen | Härmälän Ilvestytöt, Mäntänvuoren Partiolaiset | puheenjohtaja |
Henri Backman | Tampereen Kotkat | varapuheenjohtaja |
Tero Arvonen | Toijalan Eräveikot | kehitys |
Ester Halmari | Messukylän Metsätytöt | yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki |
Tytti-Emilia Mattila | Tammero | viestintä ja markkinointi |
Anu Niemi | Jaarlin Pojat | lippukuntatuki |
Jesse Heiskanen | Hollolan Hirvenhiihtäjät | ohjelma |
Turkka Salo | Parolan Eräveikot, Harjun Pojat | koulutus |
2020
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Anni Ylinen | Härmälän Ilvestytöt, Mäntänvuoren Partiolaiset | puheenjohtaja |
Henri Backman | Tampereen Kotkat | varapuheenjohtaja |
Iija Filén | Liekkitytöt | kehitys |
Ester Halmari | Messukylän Metsätytöt | yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki |
Tytti-Emilia Mattila | Tammero | viestintä |
Anu Niemi | Nummen Eränkävijät | lippukuntatuki |
Karoliina Varjoranta | Näsin Tytöt | ohjelma |
Markus Leivuori | Jaarlin Pojat | koulutus |
2019
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Tytti Lindroos | Lahden Katajaiset | puheenjohtaja |
Anni Ylinen | Härmälän Ilvestytöt, Mäntänvuoren Partiolaiset | varapuheenjohtaja |
Iija Filén | Liekkitytöt | kehitys |
Ester Halmari | Messukylän Metsätytöt | yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki |
Minna Horelli | Harjusiskot | viestintä |
Anu Niemi | Nummen Eränkävijät | lippukuntatuki |
Karoliina Varjoranta | Näsin Tytöt | ohjelma |
Markus Leivuori | Hämeenlinnan Metsänkävijät | koulutus |
2018
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Tytti Lindroos (e. Tolvanen) | Lahden Katajaiset | puheenjohtaja |
Anni Ylinen | Härmälän Ilvestytöt, Mäntänvuoren Partiolaiset | varapuheenjohtaja |
Tero Keso | Hauhon Partiolaiset | kehitys (13.3.2018 saakka) |
Minna Horelli | Harjusiskot | viestintä |
Johanna Kalliomaa | Lähteen Vartijat | lippukuntatuki |
Pyry Nurmilo | Tampereen Kotkat | ohjelma |
Markus Leivuori | Hämeenlinnan Metsänkävijät | koulutus |
2017
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Riina Aspila | Erä-Pirkot | puheenjohtaja |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | varapuheenjohtaja |
Tero Keso | Hauhon Partiolaiset | kehitys |
Minna Horelli | Harjusiskot | viestintä |
Johanna Kalliomaa | Lähteen Vartijat | lippukuntatuki |
Tytti Tolvanen | Lahden Katajaiset | ohjelma |
Leena Vainio | Jokioisten Korvenkävijät | koulutus |
2016
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Riina Aspila | Erä-Pirkot | puheenjohtaja |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | varapuheenjohtaja |
Anna-Lea Nissi | Urjan Varstat | kehitys |
Minna Horelli | Harjusiskot | viestintä |
Erika Ali-Hokka | Niihaman Saukot | aluetyö |
Samuli Korhonen | Jaakon Samoojat | luottamushenkilötoiminta |
Tytti Tolvanen | Lahden Katajaiset | ohjelma |
Leena Vainio | Jokioisten Korvenkävijät | koulutus |
2015
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Riina Aspila | Erä-Pirkot | puheenjohtaja |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | varapuheenjohtaja |
Anna-Lea Nissi | Urjan Varstat | kehitys |
Tanja Lumiala-Huokuniemi | Harjun Pojat | viestintä |
Erika Ali-Hokka | Niihaman Saukot | aluetyö |
Samuli Korhonen | Jaakon Samoojat | luottamushenkilötoiminta |
Tytti Tolvanen | Lahden Katajaiset | ohjelma |
Leena Vainio | Jokioisten Korvenkävijät | koulutus |
2015
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Riina Aspila | Erä-Pirkot | puheenjohtaja |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | varapuheenjohtaja |
Anna-Lea Nissi | Urjan Varstat | kehitys |
Tanja Lumiala-Huokuniemi | Harjun Pojat | viestintä |
Erika Ali-Hokka | Niihaman Saukot | aluetyö |
Samuli Korhonen | Jaakon Samoojat | luottamushenkilötoiminta |
Tytti Tolvanen | Lahden Katajaiset | ohjelma |
Leena Vainio | Jokioisten Korvenkävijät | koulutus |
2014
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Riina Aspila | Erä-Pirkot | puheenjohtaja |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | varapuheenjohtaja |
Anna-Lea Nissi | Urjan Varstat | projektit |
Tanja Lumiala-Huokuniemi | Harjun Pojat | viestintä |
Erika Ali-Hokka | Niihaman Saukot | aluetyö |
Lauri Kaunisto | Tampereen Eräpojat | talous |
Kaisu Lämsä-Palovaara | Ylöjärven Otava | ohjelmatoiminta |
Leena Vainio | Jokioisten Korvenkävijät | koulutus |
2013
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Heini Salo | Riihipääskyt | Piirin varapuheenjohtaja, vt. piirinjohtaja |
Erika Ali-Hokka | Tammelan Metsänkävijät | Aluetyö |
Riina Aspila | Erä-Pirkot | Koulutustoiminta |
Jaakko Honkala | Lähteen Vartijat | Luottamushenkilötoiminta, Kasvu-hanke |
Lauri Kaunisto | Tampereen Eräpojat | Talous |
Kaisu Lämsä | Ylöjärven Otava | Ohjelmatoiminta |
Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki | Nummen Eränkävijät | Viestintä |
2012
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Harri Länsipuro | Harjun Pojat | Piirinjohtaja |
Heini Salo | Riihipääskyt | Piirinvarajohtaja |
Hannu Fagerlund | Kaskenkaatajat | Aluetyö |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | Ohjelmatoiminta |
Jaakko Honkala | Lähteen Vartijat | Luottamushenkilötoiminta |
Petteri Lavikko | Tampereen Kotkat | Talous |
Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki | Nummen Eränkävijät | Viestintä |
Riina Aspila | Erä-Pirkot | Koulutustoiminta |
2011
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Mikko "Tammi" Jylhä | Härmälän Haukat | puheenjohtaja |
Heini Salo | Riihipääskyt | varapuheenjohtaja |
Hannu Fagerlund | Kaskenkaatajat | Aluetyö |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | Ohjelmatoiminta |
Jaakko Honkala | Lähteen Vartijat | Luottamushenkilötoiminta |
Petteri Lavikko | Tampereen Kotkat | Talous |
Jaakko Pirttikoski | Tyrvään Metsänpojat | Viestintä |
Riikka Tammivuori | Lahden Katajaiset | Koulutustoiminta |
2010
Nimi | Lippukunta | Pesti |
---|---|---|
Mikko "Tammi" Jylhä | Härmälän Haukat | puheenjohtaja |
Heini Salo | Riihipääskyt | varapuheenjohtaja |
Hannu Fagerlund | Kaskenkaatajat | Aluetyö |
Henna Heikkilä | Liekkitytöt | Ohjelmatoiminta |
Jaakko Honkala | Lähteen Vartijat | Luottamushenkilötoiminta |
Petteri Lavikko | Tampereen Kotkat | Talous |
Jaakko Pirttikoski | Tyrvään Metsänpojat | Viestintä |
Riikka Tammivuori | Lahden Katajaiset | Koulutustoiminta |