1 004
muokkausta
(uusi hallitus) |
(Lisätty vuodet 2014-2022 lähteinä Piirin nettisivut, piirilehdet ja piirin toimintakertomukset. Vuosille 2012-2013 wikilinkkejä ja puuttuvia lippukuntia.) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
== 2022 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Henri Backman || [[Tampereen Kotkat]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Janna Rintamaa || [[Viinikan Sinitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Turkka Salo || [[Parolan Eräveikot]], [[Harjun Pojat]] || vapaaehtoistuki | |||
|- | |||
|Tero Arvonen || [[Toijalan Eräveikot]] || kehitys | |||
|- | |||
|Jesse Heiskanen || [[Hollolan Hirvenhiihtäjät]] || kasvatus | |||
|- | |||
|Roosa Mäntyneva || [[Roineen Tytöt]] || viestintä ja markkinointi | |||
|- | |||
|Julia Salin || [[Nastapartio]] || yhteiskuntasuhteet | |||
|- | |||
|Marko Maaluoto || [[Lähteen Vartijat]], [[Vartiovuoren Pojat]] || aluetyö | |||
|- | |||
|} | |||
== 2021 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Anni Ylinen || [[Härmälän Ilvestytöt]], [[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Henri Backman || [[Tampereen Kotkat]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Tero Arvonen || [[Toijalan Eräveikot]] || kehitys | |||
|- | |||
|Ester Halmari || [[Messukylän Metsätytöt]] || yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki | |||
|- | |||
|Tytti-Emilia Mattila || [[Tammero]] || viestintä ja markkinointi | |||
|- | |||
|Anu Niemi || [[Jaarlin Pojat]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Jesse Heiskanen || [[Hollolan Hirvenhiihtäjät]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Turkka Salo || [[Parolan Eräveikot]], [[Harjun Pojat]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2020 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Anni Ylinen || [[Härmälän Ilvestytöt]], [[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Henri Backman || [[Tampereen Kotkat]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Iija Filén || [[Liekkitytöt]] || kehitys | |||
|- | |||
|Ester Halmari || [[Messukylän Metsätytöt]] || yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki | |||
|- | |||
|Tytti-Emilia Mattila || [[Tammero]] || viestintä | |||
|- | |||
|Anu Niemi || [[Nummen Eränkävijät]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Karoliina Varjoranta || [[Näsin Tytöt]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Markus Leivuori || [[Jaarlin Pojat]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2019 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Tytti Lindroos || [[Lahden Katajaiset]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anni Ylinen || [[Härmälän Ilvestytöt]], [[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Iija Filén || [[Liekkitytöt]] || kehitys | |||
|- | |||
|Ester Halmari || [[Messukylän Metsätytöt]] || yhteiskuntasuhteet ja vapaaehtoistuki | |||
|- | |||
|Minna Horelli || [[Harjusiskot]] || viestintä | |||
|- | |||
|Anu Niemi || [[Nummen Eränkävijät]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Karoliina Varjoranta || [[Näsin Tytöt]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Markus Leivuori || [[Hämeenlinnan Metsänkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2018 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Tytti Lindroos (e. Tolvanen) || [[Lahden Katajaiset]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anni Ylinen || [[Härmälän Ilvestytöt]], [[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Tero Keso || [[Hauhon Partiolaiset]] || kehitys (13.3.2018 saakka) | |||
|- | |||
|Minna Horelli || [[Harjusiskot]] || viestintä | |||
|- | |||
|Johanna Kalliomaa || [[Lähteen Vartijat]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Pyry Nurmilo || [[Tampereen Kotkat]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Markus Leivuori || [[Hämeenlinnan Metsänkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2017 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Tero Keso || [[Hauhon Partiolaiset]] || kehitys | |||
|- | |||
|Minna Horelli || [[Harjusiskot]] || viestintä | |||
|- | |||
|Johanna Kalliomaa || [[Lähteen Vartijat]] || lippukuntatuki | |||
|- | |||
|Tytti Tolvanen || [[Lahden Katajaiset]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2016 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anna-Lea Nissi || [[Urjan Varstat]] || kehitys | |||
|- | |||
|Minna Horelli || [[Harjusiskot]] || viestintä | |||
|- | |||
|Erika Ali-Hokka || [[Niihaman Saukot]] || aluetyö | |||
|- | |||
|Samuli Korhonen || [[Jaakon Samoojat]] || luottamushenkilötoiminta | |||
|- | |||
|Tytti Tolvanen || [[Lahden Katajaiset]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2015 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anna-Lea Nissi || [[Urjan Varstat]] || kehitys | |||
|- | |||
|Tanja Lumiala-Huokuniemi || [[Harjun Pojat]] || viestintä | |||
|- | |||
|Erika Ali-Hokka || [[Niihaman Saukot]] || aluetyö | |||
|- | |||
|Samuli Korhonen || [[Jaakon Samoojat]] || luottamushenkilötoiminta | |||
|- | |||
|Tytti Tolvanen || [[Lahden Katajaiset]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2015 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anna-Lea Nissi || [[Urjan Varstat]] || kehitys | |||
|- | |||
|Tanja Lumiala-Huokuniemi || [[Harjun Pojat]] || viestintä | |||
|- | |||
|Erika Ali-Hokka || [[Niihaman Saukot]] || aluetyö | |||
|- | |||
|Samuli Korhonen || [[Jaakon Samoojat]] || luottamushenkilötoiminta | |||
|- | |||
|Tytti Tolvanen || [[Lahden Katajaiset]] || ohjelma | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2014 == | |||
{| style="text-align: left;" | |||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | |||
|- | |||
|Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || puheenjohtaja | |||
|- | |||
|[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || varapuheenjohtaja | |||
|- | |||
|Anna-Lea Nissi || [[Urjan Varstat]] || luottamushenkilötoiminta | |||
|- | |||
|Tanja Lumiala-Huokuniemi || [[Harjun Pojat]] || viestintä | |||
|- | |||
|Erika Ali-Hokka || [[Niihaman Saukot]] || aluetyö | |||
|- | |||
|Lauri Kaunisto || [[Tampereen Eräpojat]] || talous | |||
|- | |||
|Kaisu Lämsä-Palovaara || [[Ylöjärven Otava]] || ohjelmatoiminta | |||
|- | |||
|Leena Vainio || [[Jokioisten Korvenkävijät]] || koulutus | |||
|- | |||
|} | |||
== 2013 == | == 2013 == | ||
{| style="text-align: left;" | {| style="text-align: left;" | ||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | !Nimi || Lippukunta || Pesti | ||
|- | |- | ||
|Heini Salo || [[Riihipääskyt]] || Piirin varapuheenjohtaja, vt. piirinjohtaja | |Heini Salo || [[Riihipääskyt]] || Piirin varapuheenjohtaja, vt. piirinjohtaja | ||
Rivi 8: | Rivi 237: | ||
|Erika Ali-Hokka || [[Tammelan Metsänkävijät]] || Aluetyö | |Erika Ali-Hokka || [[Tammelan Metsänkävijät]] || Aluetyö | ||
|- | |- | ||
|Riina Aspila || | |Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || Koulutustoiminta | ||
|- | |- | ||
|Jaakko Honkala || [[Lähteen Vartijat]] || Luottamushenkilötoiminta, Kasvu-hanke | |Jaakko Honkala || [[Lähteen Vartijat]] || Luottamushenkilötoiminta, Kasvu-hanke | ||
|- | |- | ||
|Lauri Kaunisto || [[Tampereen Eräpojat]] || Talous | |Lauri Kaunisto || [[Tampereen Eräpojat]] || Talous | ||
|- | |- | ||
|Kaisu Lämsä || | |Kaisu Lämsä || [[Ylöjärven Otava]] || Ohjelmatoiminta | ||
|- | |- | ||
|[[Käyttäjä:ZeiP|Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki]] || [[Nummen Eränkävijät]] || [[Viestintä]] | |[[Käyttäjä:ZeiP|Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki]] || [[Nummen Eränkävijät]] || [[Viestintä]] | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== 2012 == | == 2012 == | ||
{| style="text-align: left;" | {| style="text-align: left;" | ||
!Nimi || Lippukunta || Pesti | !Nimi || Lippukunta || Pesti | ||
|- | |- | ||
|Harri Länsipuro || | |[[Harri Länsipuro]] || [[Harjun Pojat]] || [[Piirinjohtaja]] | ||
|- | |- | ||
|Heini Salo || [[Riihipääskyt]] || Piirinvarajohtaja | |Heini Salo || [[Riihipääskyt]] || Piirinvarajohtaja | ||
Rivi 32: | Rivi 260: | ||
|Hannu Fagerlund || [[Kaskenkaatajat]] || Aluetyö | |Hannu Fagerlund || [[Kaskenkaatajat]] || Aluetyö | ||
|- | |- | ||
|Henna Heikkilä || [[Liekkitytöt]] || Ohjelmatoiminta | |[[Henna Heikkilä]] || [[Liekkitytöt]] || Ohjelmatoiminta | ||
|- | |- | ||
|Jaakko Honkala || [[Lähteen Vartijat]] || Luottamushenkilötoiminta | |Jaakko Honkala || [[Lähteen Vartijat]] || Luottamushenkilötoiminta | ||
|- | |- | ||
|Petteri Lavikko || [[Tampereen Kotkat]] || Talous | |Petteri Lavikko || [[Tampereen Kotkat]] || Talous | ||
|- | |- | ||
|[[Käyttäjä:ZeiP|Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki]] || [[Nummen Eränkävijät]] || [[Viestintä]] | |[[Käyttäjä:ZeiP|Jyri-Petteri ”ZeiP” Paloposki]] || [[Nummen Eränkävijät]] || [[Viestintä]] | ||
|- | |- | ||
|Riina Aspila || | |Riina Aspila || [[Erä-Pirkot]] || Koulutustoiminta | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Luokka:Hämeen Partiopiiri]] | [[Luokka:Hämeen Partiopiiri]] |
muokkausta