Ero sivun ”Hakasiskot” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 32: | Rivi 32: | ||
|- | |- | ||
| [[Partiopaita]]: || sininen | | [[Partiopaita]]: || sininen | ||
|- | |||
| valign="top" | [[Lippu]]: || [[Kuva:Hasilippu.jpg]] | |||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Kotisivut | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Kotisivut |
Versio 29. maaliskuuta 2006 kello 16.32
Hakasiskot | |
Perustiedot | |
Perustettu: | 1966 |
Jäsenmäärä: | 96 hlöä |
Lyhenne: | Hasi |
Alue | |
Toiminta-alue: | Espoo/Tapiola |
Partiopiiri: | Pääkaupunkiseudun partiolaiset |
Aluejärjestö: | Espoon Partiotuki |
Ryhmittymä: | Tapiiri |
Toimipaikat | |
Kolo: | Hakamäki 1 n |
Kämppä: | Eden, Nuuksio |
Tunnukset | |
Huivi: | sininen |
Partiopaita: | sininen |
Lippu: | Tiedosto:Hasilippu.jpg |
Kotisivut | |
http://www.lpk.partio.fi/papa/haka |
Hakasiskot on Espoossa Tapiolan alueella toimiva tyttölippukunta. Jäseniä meillä on noin 100.
Huuto
Hasi tulee, Hasi tenää, Hakasiskot on ja elää!