Ero sivun ”Hervannan Hukat” versioiden välillä
pEi muokkausyhteenvetoa |
VP (keskustelu | muokkaukset) (malline) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{ | {{lippukunta | ||
| | |nimi=Hervannan Hukat | ||
|virallinen= | |||
| | |tyyppi= | ||
| | |perustettu=1977 | ||
| | |perustettu_pvm= | ||
| | |lakkautettu= | ||
| | |jäsenmäärä=82 | ||
| | |lyhenne=HeHu | ||
| | |sisarlippukunta= | ||
|veljeslippukunta= | |||
|toiminta-alue=Hervanta | |||
| | |kotikunta=Tampere | ||
| | |piiri=Hämeen Partiolaiset | ||
| | |alue= | ||
|aluejärjestö=Tampereen Partiolaiset | |||
| | |ryhmittymä= | ||
| | |taustayhteisö= | ||
| | |kolo= | ||
| | |kämppä= | ||
| | |leirialue= | ||
| | |varasto= | ||
| | |vene= | ||
| | |paitakuvaus=Sininen | ||
| | |huivikuvaus=Sininen | ||
| | |huivikuva= | ||
| | |tunnuksenNimi= | ||
|tunnuskuvaus= | |||
| | |tunnuskuva= | ||
|lippukuvaus= | |||
|lippukuva= | |||
| | |www= | ||
|www-text= | |||
|lippukuntalehti=Hukkis | |||
| | }} | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
==Historia== | ==Historia== | ||
Versio 18. marraskuuta 2007 kello 14.46
Hervannan Hukat | |
---|---|
Perustiedot | |
Perustettu: | 1977 |
Jäsenmäärä: | 82 henkilöä |
Lyhenne: | HeHu |
Lehti: | Hukkis |
Toiminta-alue | |
Toiminta-alue: | Hervanta |
Kotikunta: | Tampere |
Aluejärjestö: | Tampereen Partiolaiset |
Partiopiiri: | Hämeen Partiolaiset |
Tunnukset | |
Huivi | |
Sininen | |
Partiopaita | |
Sininen |
Historia
Lippukunnanjohtajat
Aitolahden Hirvi-Veikot | Aitopartio | Harjun Veikot | Harjusiskot | Hervannan Hukat | Härmälän Haukat | Härmälän Ilvestytöt | Kalevan Karhut | Kalevan Suuntatytöt | Kaukapartio | Lentävän Samoojat | Messukylän Metsäpojat | Messukylän Metsätytöt | Niihaman Saukot | Näsijärven Kipinät | Näsin Tytöt | Tammerfors Spejare | Tammero | Tampereen Eräpojat | Tampereen Kotkat | Tampereen Lokit | Tampereen Metsänkävijät | Tampereen Suuntaveljet | Tampereen Versot | Teiska-Partio | Tesoman Sinisiskot | Tervaksentekijät | Viinikan Siniset
Ansiomerkit | Kilpailut | Lehti | Tukisäätiö
Akaa | Forssa | Hämeenlinna | Mänttä | Nokia | Orivesi | Tampere
Hämeenlinnan alueen partiolaiset | Tampereen Partiolaiset
Aitolahden Hirvi-Veikot | Aitopartio | Erä-Pirkot | Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | Harjun Pojat | Harjun Veikot | Harjusiskot | Hauhon Partiolaiset | Hervannan Hukat | Hiipan Pojat | Humppilan Ilvespojat | Hämeen Haka-Versot | Hämeenkyrön Hälläpyörät | Hämeenlinnan Metsänkävijät | Hämeenlinnan Pirteät | Hämeen Samoilijat | Härmälän Haukat | Härmälän Ilvestytöt | Ikaalisten Korpi-Kotkat | Ilvespartio | Jaakon Samoojat | Jaarlin Pojat | Janakkalan Ilvekset | Jokioisten Korvenkävijät | Juupajoen Eräpartio | Jämsän Jokipartio | Jämsän Leirisudet | Kaipolan Tiirat | Kalevan Karhut | Kalevan Suuntatytöt | Kalvolan Katajasiskot | Kalvolan Olavinpojat | Kanavan Vartijat | Karkun Samoojat | Kaskenkaatajat | Kaukapartio | Keurusseudun Partiolaiset | Kihniön Katajaiset | Kiikan Leiripeikot | Koijärven Kurjet | Kostian Kahlaajat | Kuhmalahden Lieskapartio | Kuhmoisten Eränkävijät | Kulhan Kulkijat | Kuoreveden Kotkat | Kurun Kontiot | Kyynärön Kiertäjät | Lammin Evonkävijät | Lentävän Samoojat | Liekkitytöt | Längelmäen Partiolaiset | Messukylän Metsäpojat | Messukylän Metsätytöt | Mouhijärven Metsot | Multisillan Katajat | Mäntänvuoren Partiolaiset | Niihaman Saukot | Nokian Eräveikot | Nokian Partiotytöt | Nummen Eränkävijät | Näsin Tytöt | Oriveden Eräsiskot | Oriveden Eräsissit | Otsolan Pojat ja Tytöt | Parolan Eräveikot | Pirkan-Pojat | Pirkkalan Pirkot | Pirkkalan Sotkapojat | Punkalaitumen Metsänkävijät | Roineen Tytöt | Sahalahden Sinisudet | Sata-Hämeen Vasamat | Stoolin Partiolaiset | Suodenniemen Suonkiertäjät | Sääksmäen Nuotiopojat | Tammelan Metsänkävijät | Tammero | Tampereen Eräkarhut | Tampereen Eräpojat | Tampereen Kotkat | Tampereen Lokit | Tampereen Suuntaveljet | Tampereen Versot | Teiska-Partio | Tervakosken Tervakset | Tervaksentekijät | Tesoman Sinisiskot | Toijalan Eräveikot | Torisevan Tarpojat | Tuuloksen Tulikourat | Tyrvään Metsänpojat | Urjan Varstat | Valkeakosken Korvenkävijät | Valkeakosken Venlat | Vammalan Nuotiosiskot | Wanajan Ilves | Vesilahden Valkohännät | Viialan Metsänkävijät | Viinikan Siniset | Viinikan Sinitytöt |Ylöjärven Otava | Ylöjärven Viittaveljet