Ero sivun ”Hirttosolmu” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (Botti lisäsi: fr:Nœud de pendu) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 6: | Rivi 6: | ||
|- | |- | ||
| valign="top" | Tyypillisin: || Ylimääräisellä narulla leikkiminen | | valign="top" | Tyypillisin: || Ylimääräisellä narulla leikkiminen | ||
|- | |||
| valign="top" | Muu: || Vartiolaisten ja sudepentujen pelotteleminen. | |||
|- | |- | ||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Muut nimet | | colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Muut nimet |