Ero sivun ”Jämsän Jokipartio” versioiden välillä
Ei muokkausyhteenvetoa |
pEi muokkausyhteenvetoa |
||
(17 välissä olevaa versiota 5 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 2: | Rivi 2: | ||
|nimi=Jämsän Jokipartio | |nimi=Jämsän Jokipartio | ||
|tyyppi=yhteis | |tyyppi=yhteis | ||
|lyhenne= | |lyhenne= JoPa | ||
|perustettu=1932 | |perustettu=1932 | ||
|perustettu_pvm= | |perustettu_pvm= | ||
|lakkautettu= | |||
|sisarlippukunta= | |sisarlippukunta= | ||
|jäsenmäärä= | |jäsenmäärä=115 | ||
|toiminta-alue= | |toiminta-alue= | ||
|kotikunta=Jämsä | |kotikunta=Jämsä | ||
|piiri=Hämeen | |piiri=Hämeen Partiopiiri | ||
|aluejärjestö= | |aluejärjestö= | ||
|taustayhteisö= | |taustayhteisö= | ||
|kolo= | |kolo= Lukkoilassa | ||
|kämppä= | |kämppä= Vaherissa Päijänteen rannalla | ||
|vene= | |vene= | ||
|huivikuvaus= | |huivikuva=[[Kuva:Häme jämsän jokipartio huivi.gif]] | ||
|huivikuvaus= Kaksi puuta sidottuna yhteen. Merkissä kuvattuna ristiköytös. Kolme keltaista köyttä kuvaavat partiotervehdyksen kolmea sormea. | |||
|paitakuvaus= | |paitakuvaus= | ||
|www= | |www= http://www.jopa.fi | ||
|lippukuntalehti= | |lippukuntalehti= | ||
|lippukuva= | |lippukuva= | ||
}} | }} | ||
Jämsän Jokipartio on Jämsässä toimiva | '''Jämsän Jokipartio''' on Jämsässä toimiva yhteislippukunta. Lippukunta toimi aikaisemmin tyttölippukuntana ja sen nimi oli [[Jämsätytöt]] ry. | ||
Lippukunta liittyi syksyllä [[2007]] [[Hämeen Partiolaiset|Hämeen Partiolaisiin]]. Aikaisemmin se kuului [[Keski-Suomen Partiolaiset|Keski-Suomen Partiolaisiin]]. | |||
==Pestit== | |||
{| style="border: none;" | |||
| || 2013-2014 | |||
|- | |||
| || Lippukunnan johtaja - Minna Lepistö | |||
|- | |||
| || Lippukunnan varajohtaja - Maarit Polvi | |||
|- | |||
| || Rahastonhoitaja ja Kirjapitäjä - Jyrki Kokko | |||
|- | |||
| || Tiedottaja - Minna Helsingius | |||
|- | |||
| || Koloisäntä - Maarit Polvi | |||
|- | |||
| || Koulutusvastaava - Salla Nieminen | |||
|- | |||
| || Kalenterivastaava - Heli Ristaniemi | |||
|- | |||
|} | |||
==Aiemmat Lippukunnanjohtajat== | |||
{| style="border: none;" | |||
| || Riitta Ahonen (Jämsätytöt ry) | |||
|- | |||
| || Riitta-Liisa Kallio (Jämsätytöt ry) | |||
|- | |||
| || Annikka Raevaara (Jämsätytöt ry) | |||
|- | |||
| || Maarit Polvi (Jämsän Jokipartio ry) | |||
|- | |||
| || Minna Helsingius ( os.Lepistö) (Jämsän Jokipartio ry) | |||
|- | |||
|} | |||
{{tynkä/Lippukunnat}} | {{tynkä/Lippukunnat}} | ||
{{Hämeen lippukunnat}} | {{Hämeen Partiopiirin lippukunnat}} |
Nykyinen versio 31. elokuuta 2013 kello 17.02
Jämsän Jokipartio | |
---|---|
Perustiedot | |
Tyyppi: | yhteislippukunta |
Perustettu: | 1932 |
Jäsenmäärä: | 115 henkilöä |
Lyhenne: | JoPa |
Toiminta-alue | |
Kotikunta: | Jämsä |
Partiopiiri: | Hämeen Partiopiiri |
Toimipaikat | |
Kolo: | Lukkoilassa |
Kämppä: | Vaherissa Päijänteen rannalla |
Tunnukset | |
Huivi | |
Kaksi puuta sidottuna yhteen. Merkissä kuvattuna ristiköytös. Kolme keltaista köyttä kuvaavat partiotervehdyksen kolmea sormea. | |
Linkit | |
http://www.jopa.fi |
Jämsän Jokipartio on Jämsässä toimiva yhteislippukunta. Lippukunta toimi aikaisemmin tyttölippukuntana ja sen nimi oli Jämsätytöt ry.
Lippukunta liittyi syksyllä 2007 Hämeen Partiolaisiin. Aikaisemmin se kuului Keski-Suomen Partiolaisiin.
Pestit
2013-2014 | |
Lippukunnan johtaja - Minna Lepistö | |
Lippukunnan varajohtaja - Maarit Polvi | |
Rahastonhoitaja ja Kirjapitäjä - Jyrki Kokko | |
Tiedottaja - Minna Helsingius | |
Koloisäntä - Maarit Polvi | |
Koulutusvastaava - Salla Nieminen | |
Kalenterivastaava - Heli Ristaniemi |
Aiemmat Lippukunnanjohtajat
Riitta Ahonen (Jämsätytöt ry) | |
Riitta-Liisa Kallio (Jämsätytöt ry) | |
Annikka Raevaara (Jämsätytöt ry) | |
Maarit Polvi (Jämsän Jokipartio ry) | |
Minna Helsingius ( os.Lepistö) (Jämsän Jokipartio ry) |
Akaa | Forssa | Hämeenlinna | Mänttä | Nokia | Orivesi | Päijät-Häme | Riihimäki | Tampere (Länsipiiri • Sisäpiiri • Itäpiiri)
Hämeenlinnan alueen partiolaiset | Lahden alueen partiolaiset | Tampereen Partiolaiset
Aitolahden Hirvi-Veikot | Aitopartio | Aurinkovuoren Vartijat | Erä-Pirkot | Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | Harjun Pojat | Harjun Veikot | Harjunalustan Siniveljet | Harjusiskot | Hauhon Partiolaiset | Hervannan Hukat | Hollolan Hirvenhiihtäjät | Humppilan Ilvespojat | Hämeen Haka-Versot | Hämeenkyrön Hälläpyörät | Hämeenlinnan Metsänkävijät | Härmälän Haukat | Härmälän Ilvestytöt | Ikaalisten Korpi-Kotkat | Ilvespartio | Jaakon Samoojat | Jaarlin Pojat | Janakkalan Ilvekset | Jokioisten Korvenkävijät | Joutjärven Kipinät | Juupajoen Eräpartio | Jämsän Jokipartio | Jämsän Leirisudet | Kaipolan Tiirat | Kalevan Karhut | Kalevan Suuntatytöt | Kalvolan Katajasiskot | Kalvolan Olavinpojat | Kanavan Vartijat | Karkun Samoojat | Kaskenkaatajat | Kaukapartio | Keurusseudun Partiolaiset | Kihniön Katajaiset | Kiikan Leiripeikot | Koijärven Kurjet | Kostian Kahlaajat | Kuhmoisten Korpisudet | Kuikkavuoren Pojat | Kulhan Kulkijat | Kuoreveden Kotkat | Kurun Kontiot | Kymen Kotkat | Kymen Vartiot | Kyynärön Kiertäjät | Kärkölän Kärpät | Lahden Ilvesveikot | Lahden Katajaiset | Lahden Siniset | Lahden Versot | Lammin Evonkävijät | Launeen Lähdesiskot | Lentävän Samoojat | Liekkitytöt | Lähteen Vartijat | Messukylän Metsäpojat | Messukylän Metsätytöt | Mouhijärven Metsot | Myllykylän Harjuvuokot | Myrskylinnut | Mäntänvuoren Partiolaiset | Nastapartio | Niihaman Saukot | Nokian Eräveikot | Nokian Partiotytöt | Nummen Eränkävijät | Näsijärven Kipinät | Näsin Tytöt | Orimattilan Samoilijat | Oriveden Eräsissit | Oriveden Eräsudet | Padaspartio | Parolan Eräveikot | Pirjetan Partio | Pirkan Pojat | Pirkkalan Pirkot | Pirkkalan Sotkapojat | Punkalaitumen Metsänkävijät | Puuha-Marit | Riihimäen Eräpojat | Riihimäen Erätytöt | Riihiveikot | Roineen Tytöt | Ryttylän Eräveikot | Sahalahden Sinisudet | Santamäen Palokärjet | Sata-Hämeen Vasamat | Stoolin Partiolaiset | Suodenniemen Suonkiertäjät | Sääksmäen Nuotiopojat | Tainionvirran Taimenet | Tammelan Metsänkävijät | Tammero | Tampereen Eräpojat | Tampereen Kotkat | Tampereen Lokit | Tampereen Metsänkävijät | Tampereen Versot | Teiska-Partio | Tervakosken Tervakset | Tervaksentekijät | Tesoman Sinisiskot | Toijalan Eräveikot | Torisevan Tarpojat | Tuuloksen Tulikourat | Tyrvään Metsänpojat | Urjan Varstat | Valkeakosken Korvenkävijät | Vammalan Nuotiosiskot | Wanajan Ilves | Vesilahden Valkohännät | Viialan Metsänkävijät | Viinikan Siniset | Vuoreksen Valloittajat | Ylöjärven Otava | Ylöjärven Viittaveljet