228
muokkausta
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 51: | Rivi 51: | ||
| Liittyi partioon syksyllä 1974 || [[Vartionjohtajien peruskurssi]] 1977 || [[Suunnistus]]kurssi 1975 | | Liittyi partioon syksyllä 1974 || [[Vartionjohtajien peruskurssi]] 1977 || [[Suunnistus]]kurssi 1975 | ||
|- | |- | ||
|Antoi [[partiolupaus|partiolupauksen]] 29.5.1975 || [[Vartionjohtajien jatkokurssi]]t 1978 ja 1979 || Ensiapu I kurssi 1975, 1987, 2012 | |Antoi [[partiolupaus|partiolupauksen]] 29.5.1975 || [[Vartionjohtajien jatkokurssi]]t 1978 ja 1979 || [[Suomen Punainen Risti|SPR]] Ensiapu I kurssi 1975, 1987, 2012 | ||
|- | |- | ||
|[[Riihitys|Riihitti]] III luokan 29.10.1977 || [[Laumanjohtajien peruskurssi]] 1979|| Ensiapu II kurssi 1983, 2012 | |[[Riihitys|Riihitti]] III luokan 29.10.1977 || [[Laumanjohtajien peruskurssi]] 1979|| [[Suomen Punainen Risti|SPR]] Ensiapu II kurssi 1983, 2012 | ||
|- | |- | ||
|Siirtyi vaeltajiin 17.1.1980 || [[Partiojohtajien peruskurssi]] 1980 || Ensiapu III kurssi 1985 | |Siirtyi vaeltajiin 17.1.1980 || [[Partiojohtajien peruskurssi]] 1980 || [[Suomen Punainen Risti|SPR]] Ensiapu III kurssi 1985 | ||
|- | |- | ||
| || Partiojohtajien jatkokurssi ([[Ko-gi|KoGi]]-90) 2006 || Päivystysensiapukurssi 2012 | | || Partiojohtajien jatkokurssi ([[Ko-gi|KoGi]]-90) 2006 || [[Suomen Punainen Risti|SPR]] [[Päivystysensiapukurssi]] 2012 | ||
|- | |- | ||
| || Koulutusohjaajakurssi 2008 || [[Vapaaehtoinen pelastuspalvelu|VAPEPA]] [[Viestikurssi]] 1986 | | || Koulutusohjaajakurssi 2008 || [[Vapaaehtoinen pelastuspalvelu|VAPEPA]] [[Viestikurssi]] 1986 | ||
Rivi 69: | Rivi 69: | ||
|Ensiapumerkki || Leikkikurssi 2005 || [[Vapaaehtoinen pelastuspalvelu|VAPEPA]] [[Etsinnän johtoryhmäkurssi]] 1989 | |Ensiapumerkki || Leikkikurssi 2005 || [[Vapaaehtoinen pelastuspalvelu|VAPEPA]] [[Etsinnän johtoryhmäkurssi]] 1989 | ||
|- | |- | ||
|Palontorjuntamerkki || [[Lippukunnanjohtajakurssi|Lippukunnanjohtamiskurssi]] 2005 || [[Vapaaehtoinen pelastuspalvelu|VAPEPA]] [[ | |Palontorjuntamerkki || [[Lippukunnanjohtajakurssi|Lippukunnanjohtamiskurssi]] 2005 || [[Vapaaehtoinen pelastuspalvelu|VAPEPA]] [[Henkisenhuollonkurssi]] 2012 | ||
|- | |- | ||
| || LJ vihjepäivät 2005, 2007 || | | || LJ vihjepäivät 2005, 2007 || [[Vapaaehtoinen pelastuspalvelu|VAPEPA]] [[Valmiuspäivystäjäkurssi]] 2012 | ||
|- | |||
| || || [[Suomen Punainen Risti|SPR]] [[Ensiapuryhmäjohtajakurssi]] 2012 | |||
|- | |||
| || || [[Suomen Punainen Risti|SPR]] [[Ensihuoltokurssi]] 2012 | |||
|- | |- | ||
|'''Mieleen painuneet partioreissut''' | |'''Mieleen painuneet partioreissut''' |
muokkausta