225
muokkausta
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 20%; margin: 1em;" | |||
|- | |||
| colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | <b>Kaarinan Ristiritarit</b> | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Perustiedot | |||
|- | |||
| Perustettu: || [[Malline:28._lokakuuta| 28. lokakuuta]] [[1985]] | |||
|- | |||
| Jäsenmäärä: || X-Y hlöä | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Alue | |||
|- | |||
| Toiminta-alue: || Turku/Nummenmäki-Hannunniittu | |||
|- | |||
| [[Partiopiiri]]: || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |||
|- | |||
| [[Aluejärjestö]]: || [[Kaarinan Kymmenykset]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Toimipaikat | |||
|- | |||
| [[Nummen Kolo]]: || Papinkatu 2, 20540 Turku | |||
|- | |||
| [[Kämppä]]: || Takkula, Mynämäki | |||
|- | |||
| [[Leirisaari]]: || Riddarskär, Iniö | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Tunnukset | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Huivi]]: || sininen | |||
|- | |||
| [[Partiopaita]]: || ruskea | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Lippu]]: || [[Kuva:Mallikuva.gif]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Kotisivut | |||
|- | |||
| colspan="2" | [http://www.kaarinanristiritarit.fi] | |||
|} | |||
Kaarinan Ristiritarit on turkulainen 1950 perustettu poikalippukunta. | Kaarinan Ristiritarit on turkulainen 1950 perustettu poikalippukunta. | ||
Rivi 22: | Rivi 61: | ||
Rantakulmalle. | Rantakulmalle. | ||
Syntyi Kaarinan Kymmenykset | Syntyi Kaarinan Kymmenykset | ||
Lippukunnan suojeluspyhimys on Pyhä Katariina. | |||
== Taustayhteisöt == | |||
Taustayhteisöt Ritarikilta, seurakunta ja Partioäidit | Taustayhteisöt Ritarikilta, seurakunta ja Partioäidit | ||
Keskisuuri poikalippukunta | Keskisuuri poikalippukunta |
muokkausta