Ero sivun ”Kalevan Karhut” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
p (mallinteen mukaiseksi) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
Kalevan Karhut on vuonna 1956 perustettu poikalippukunta. | {| align="right" style="background-color: #EAEAEA; border: 1px solid #9999FF; width: 20%; margin: 1em;" | ||
|- | |||
| colspan="2" style="background-color: #CCCCFF; padding: 0.2em; font-size: 130%; " | '''Kalevan Karhut''' | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Perustiedot | |||
|- | |||
| Perustettu: || [[1956]] | |||
|- | |||
| Jäsenmäärä: || hlöä | |||
|- | |||
| Lyhenne: || Kaka | |||
|- | |||
| [[Sisarlippukunta]]: || [[Kalevan Suuntatytöt]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Alue | |||
|- | |||
| Toiminta-alue: || Tampere, Kaleva | |||
|- | |||
| [[Partiopiiri]]: || [[Hämeen Partiolaiset]] | |||
|- | |||
| [[Aluejärjestö]]: || [[Tampereen Partiolaiset]] | |||
|- | |||
| [[Taustayhteisö]]: || Kalevan Seurakunta | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Toimipaikat | |||
|- | |||
| [[Kolo]]: || Kalevankirkko | |||
|- | |||
| [[Kämppä]]: || | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Tunnukset | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Huivi]]: || vihreä/valkoinen | |||
|- | |||
| [[Partiopaita]]: || Ruskea | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Huivimerkki]]: || [[Kuva: Kalevankarhu_huivi.gif]] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Kotisivut | |||
|- | |||
| colspan="2" | [http://www.lpk.partio.fi/hp/kaka/ http://www.lpk.partio.fi/hp/kaka/] | |||
|- | |||
| colspan="2" style="border-bottom: 1px solid #9999FF; font-weight: bold;" | Lippukuntalehti | |||
|- | |||
| colspan="2" | Ällikkä | |||
|} | |||
Kalevan Krhut on vuonna 1956 perustettu poikalippukunta. | |||
==Historia== | |||
==Lippukunnanjohtajat== | |||
[[Luokka:Lippukunnat]] | |||
[[Luokka:Hämeen Partiolaiset]] | |||
[[Luokka:Tampereen Partiolaiset]] |
Versio 4. kesäkuuta 2006 kello 20.10
Kalevan Karhut | |
Perustiedot | |
Perustettu: | 1956 |
Jäsenmäärä: | hlöä |
Lyhenne: | Kaka |
Sisarlippukunta: | Kalevan Suuntatytöt |
Alue | |
Toiminta-alue: | Tampere, Kaleva |
Partiopiiri: | Hämeen Partiolaiset |
Aluejärjestö: | Tampereen Partiolaiset |
Taustayhteisö: | Kalevan Seurakunta |
Toimipaikat | |
Kolo: | Kalevankirkko |
Kämppä: | |
Tunnukset | |
Huivi: | vihreä/valkoinen |
Partiopaita: | Ruskea |
Huivimerkki: | Tiedosto:Kalevankarhu huivi.gif |
Kotisivut | |
http://www.lpk.partio.fi/hp/kaka/ | |
Lippukuntalehti | |
Ällikkä |
Kalevan Krhut on vuonna 1956 perustettu poikalippukunta.