Ero sivun ”Kupittaan Henrikinpojat/Henrika” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (siirsi sivun ”Henrika” uudelle nimelle ”Kupittaan Henrikinpojat/Henrika”: Nimeämiskäytäntö) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{ | {{alus | ||
|nimi=Henrika | |||
|omistaja=[[Kupittaan Henrikinpojat]] | |||
| | |runko=Roberts 53G | ||
|suunnittelija=Bruce Roberts | |||
| | |rakentaja= | ||
|vesillelasku=1993 | |||
| | |pituus=18,3 | ||
|leveys=5 | |||
| | |syväys=2,5 | ||
|uppouma=30 | |||
| | |masto=23,5 | ||
|purjepinta-ala=200 | |||
| | |makuupaikat=18 | ||
|kuva=henrika.gif | |||
| | }} | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
==Henrika== | ==Henrika== | ||
'''S/Y Henrika''' on [[meripartiolippukunta]] [[Kupittaan Henrikinpojat|Kupittaan Henrikinpoikien]] [[koulutusalus]]. | |||
'''S/Y Henrika''' on [[ | |||
Versio 26. lokakuuta 2007 kello 14.28
Henrika | |
---|---|
Perustiedot | |
Omistaja: | Kupittaan Henrikinpojat |
Runko: | Roberts 53G |
Suunnittelija: | Bruce Roberts |
Vesillelasku: | 1993 |
Mitat | |
Pituus: | 18,3 m |
Leveys: | 5 m |
Syväys: | 2,5 m |
Uppouma: | 30 t |
Maston korkeus: | 23,5 m |
Purjepinta-ala: | 200 m² |
Makuupaikat: | 18 kpl |
Kuva | |
Henrika
S/Y Henrika on meripartiolippukunta Kupittaan Henrikinpoikien koulutusalus.