Ero sivun ”Limingan Niittykärpät/Waarit ja Muorit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (typoja) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 20: | Rivi 20: | ||
!Nimi || Testipaikka || barettikoodi | !Nimi || Testipaikka || barettikoodi | ||
|- | |- | ||
|WAARIT | |'''WAARIT''' | ||
|- | |- | ||
| Markku Korhonen || Viitajärvi || 1 80 | | Markku Korhonen || Viitajärvi || 1 80 | ||
Rivi 298: | Rivi 298: | ||
| Petri Lehtonen || Kiiskilänkylä || 32 138 10 | | Petri Lehtonen || Kiiskilänkylä || 32 138 10 | ||
|- | |- | ||
| Sakari Hakkola || Kiiskilänkylä || 33 139 11 | |||
|- | |- | ||
| MUORIT || || | | Jaakko Junttola || Kiiskilänkylä || 33 140 11 | ||
|- | |||
| Asser Korhonen || Kiiskilänkylä || 33 141 11 | |||
|- | |||
| Ossi Pietilä || Kiiskilänkylä || 33 142 11 | |||
|- | |||
|- | |||
| '''MUORIT''' || || | |||
|- | |- | ||
| Minna Väliheikki || Mustajoki || 1 1 85 | | Minna Väliheikki || Mustajoki || 1 1 85 | ||
Rivi 471: | Rivi 479: | ||
| Tiina Lehtonen || Virkkula || 22 85 06 | | Tiina Lehtonen || Virkkula || 22 85 06 | ||
|- | |- | ||
| Mirka Keränen || | | Mirka Keränen || -- || 23 86 07 | ||
|- | |- | ||
| Riikka Lehtonen || | | Riikka Lehtonen || -- || 23 87 07 | ||
|- | |- | ||
| Iiris Lukkarinen || | | Iiris Lukkarinen || -- || 23 88 07 | ||
|- | |- | ||
| Fanni Anttila || Lumijoki || 24 89 10 | | Fanni Anttila || Lumijoki || 24 89 10 | ||
Rivi 492: | Rivi 500: | ||
|- | |- | ||
| Ronja Toikkanen || Lumijoki || 24 96 10 | | Ronja Toikkanen || Lumijoki || 24 96 10 | ||
|- | |||
[[Luokka:Limingan Niittykärpät]] | [[Luokka:Limingan Niittykärpät]] |
Versio 22. marraskuuta 2011 kello 22.46
Waarit ja Muorit
Niittykärpissä toimii kaksi vahvat perinteet omaavaa eräpartioryhmää, tyttöjen muorit ja poikien Waarit. Ryhmät tunnistaa baretista ja merkistä. Waari- ja muorimerkit kuvaavat kumpikin vanhasta kannosta nousevaa versoa. Muoribaretti on vihreä, waaribaretti viininpunainen. Baretti merkkeineen myönnetään sitä anovalle partiolaiselle vuoden alokasajan ja erityisen testin jälkeen.
Ennen ohjelmauudistusta Muorit ja Waarit muodostivat Niittykärppien vaeltajaosaston.
Barettimerkin taustaväri vaihtuu suoritettujen eräpartioprojektien mukaan.
Waarit ja Muorit kautta aikojen
Nimi | Testipaikka | barettikoodi |
---|---|---|
WAARIT | ||
Markku Korhonen | Viitajärvi | 1 80 |
Olli Siponen | Liminka | 0 2 82 |
Mika Korhonen | Viitajärvi | 3 80 |
Henrikki Harja | Liminka | 0 4 82 |
Janne Kangas | Ranua | 1 5 83 |
Harri Moisander | Ranua | 1 6 83 |
Jyrki Martikkala | Ranua | 1 7 83 |
Jaakko Niemi | Vepsä | 2 8 83 |
Ilkka Valkama | Vepsä | 2 9 83 |
Anssi Anttila | Vepsä | 2 10 83 |
Antti Junttola | Vepsä | 2 11 83 |
Jari Kennilä | Vepsä | 2 12 83 |
Kari Rautiainen | Vepsä | 2 13 83 |
Mikko Anttila | Vepsä | 2 14 83 |
Jyrki Seppälä | Vepsä | 2 15 83 |
Ari Oiva | Vepsä | 2 16 83 |
Esa Nopanen | Vepsä | 2 17 83 |
Ismo Alakopsa | Vepsä | 2 18 83 |
Vesa Hentilä | Vepsä | 2 19 83 |
Janne Kokko | Vepsä | 2 20 83 |
Markku Heiskari | Vepsä | 2 21 83 |
Vesa-Matti Mällinen | Kärsämäjoki | 3 22 84 |
Jouni Suonperä | Kärsämäjoki | 3 23 84 |
Erkko Eksymä | Vepsä | 4 24 85 |
Jarkko Alakopsa | Kuusamo | 5 25 85 |
Jyrki Leinonen | Kuusamo | 5 26 85 |
Mika Pietilä | Kuusamo | 5 27 85 |
Jarmo Kylmänen | Kuusamo | 5 28 85 |
Jukka-Pekka Pietilä | Kuusamo | 5 29 85 |
Mikko Sangi | Kuusamo | 5 30 85 |
Mikko Leppäluoto | Jämijärvi | 6 31 85 |
Petri Nikkilä | Kiiskilänkylä | 7 32 86 |
Jan Väliheikki | Umpimähkä | 8 33 87 |
Jouko Kaarteenaho | Umpimähkä | 8 34 87 |
Kimmo Virkkala | Umpimähkä | 8 35 87 |
Mika Pulli | Umpimähkä | 8 36 87 |
Janne Saarela | Liminka | 9 37 88 |
Marko Pietilä | Liminka | 9 38 88 |
Pasi Paakkari | Liminka | 9 39 88 |
Hannu Järvelä | Liminka | 9 40 88 |
Matti Heiskari | Liminka | 9 41 88 |
Jarkko Nikkilä | Temmes | 10 42 89 |
Mikael Niku | Temmes | 10 43 89 |
Toni Kumpuvaara | Temmes | 10 44 89 |
Olli-Matti Laurikkala | Temmes | 10 45 89 |
Mikko Kylmänen | Temmes | 10 46 89 |
Janne Mällinen | Temmes | 10 47 89 |
Matti Kahilakoski | Temmes | 10 48 89 |
Kimmo Pietilä | Temmes | 10 49 89 |
Tuomas Kennilä | Temmes | 10 50 89 |
Sakari Peuralahti | Temmes | 10 51 89 |
Teemu Ylielsilä | Hossa | 11 52 89 |
Markku Tölli | Hossa | 11 53 89 |
Eero Lumme | Mustajoki | 12 54 90 |
Toni Virtanen | Mustajoki | 12 55 90 |
Risto Nurmi | Temmes | 13 56 91 |
Harri Tuohimaa | Temmes | 13 57 91 |
Jari Junttila | Temmes | 13 58 91 |
Mauri Kuorilehto | Temmes | 13 59 91 |
Lauri Lumme | Temmes | 13 60 91 |
Jaakko Lumme | Temmes | 13 61 91 |
Mikko Merkkiniemi | Temmes | 14 62 92 |
Sami Granlund | Temmes | 14 63 92 |
Juha Nikkinen | Temmes | 14 64 92 |
Mikko Kaijalainen | Temmes | 14 65 92 |
Jussi Pietilä | Temmes | 14 66 92 |
Jani Oiva | Temmes | 14 67 92 |
Mikko Kangas | Temmes | 14 68 92 |
Antti Mäkikyrö | Temmes | 15 69 93 |
Antti Kahilakoski | Temmes | 15 70 93 |
Antero Kangas | Temmes | 15 71 93 |
Kari Kangas | Temmes | 15 72 93 |
Heikki Kilpeläinen | Temmes | 15 73 93 |
Olavi Ervasti | Temmes | 16 74 94 |
Pieter Van Houte | Temmes | 16 75 94 |
Hannu Luukinen | Virkkula | 17 76 94 |
Markus Ilmonen | Virkkula | 17 77 94 |
Marco Sarkkinen | Virkkula | 17 78 94 |
Juho Lahdenperä | Virkkula | 17 79 94 |
Timo Miettinen | Virkkula | 17 80 94 |
Iikka Eklund | Virkkula | 17 81 94 |
Matti Hyttinen | Virkkula | 17 82 94 |
Kimmo Hannila | Virkkula | 18 83 95 |
Pekka Makkonen | Virkkula | 18 84 95 |
Tomi Tornberg | Virkkula | 18 85 95 |
Matias Ilmonen | Virkkula | 19 86 96 |
Markus Tornberg | Virkkula | 19 87 96 |
Tuomas Lääperi | Virkkula | 19 88 96 |
Antti Nuutinen | Virkkula | 20 89 97 |
Juha Makkonen | Virkkula | 20 90 97 |
Sauli Siika-aho | Virkkula | 20 91 97 |
Lauri Halonen | Virkkula | 20 92 97 |
Tommi Alanenpää | Kiiskilänkylä | 21 93 98 |
Markku Arola | Kiiskilänkylä | 21 94 98 |
Risto Haverinen | Kiiskilänkylä | 21 95 98 |
Teemu Karvonen | Kiiskilänkylä | 21 96 98 |
Miika Kilpeläinen | Kiiskilänkylä | 21 97 98 |
Ville Kujala | Kiiskilänkylä | 21 98 98 |
Olli Lahdenperä | Kiiskilänkylä | 21 99 98 |
Ville Lappalainen | Kiiskilänkylä | 21 100 98 |
Jyrki Nikkinen | Kiiskilänkylä | 21 101 98 |
Heikki Mattila | Kiiskilänkylä | 21 102 98 |
Risto Pellikka | Kiiskilänkylä | 21 103 98 |
Ville Pitkänen | Kiiskilänkylä | 21 104 98 |
Henrik Rasila | Kiiskilänkylä | 21 105 98 |
Juuso Raitio | Rantakylä | 22 106 99 |
Johan Helkkula | Kiiskilänkylä | 23 107 00 |
Joonas Arola | Kiiskilänkylä | 24 108 01 |
Anssi Korhonen | Kiiskilänkylä | 24 109 01 |
Tommi Kotkavaara | Kiiskilänkylä | 24 110 01 |
Vesa Lehto | Kiiskilänkylä | 24 111 01 |
Jonni Sihvo | Kiiskilänkylä | 24 112 01 |
Ville Tolonen | Rantakylä | 25 113 02 |
Heikki Kalaoja | Kiiskilänkylä | 26 114 03 |
Antti Kamunen | Kiiskilänkylä | 26 115 03 |
Ville Arola | Kiiskilänkylä | 27 116 04 |
Karri Lehto | Kiiskilänkylä | 27 117 04 |
Niko Moisio | Kiiskilänkylä | 27 118 04 |
Tommi Päkkilä | Kiiskilänkylä | 27 119 04 |
Ville Savilampi | Kiiskilänkylä | 27 120 04 |
Joonas Siika-aho | Kiiskilänkylä | 27 121 04 |
Sami Supperi | Kiiskilänkylä | 27 122 04 |
Hannu Nikkinen | Kiiskilänkylä | 28 123 05 |
Antti Pietilä | Kiiskilänkylä | 28 124 05 |
Samuli Kalaoja | Heinijärvi | 29 125 06 |
Petri Matturi | Heinijärvi | 29 126 06 |
Janne Taipaleenmäki | Heinijärvi | 29 127 06 |
Sakari Tasanto | Heinijärvi | 29 128 06 |
Jyrki Tihinen | Heinijärvi | 29 129 06 |
Joni Junnonaho | Kiiskilänkylä | 30 130 07 |
Joonas Kinnunen | Kiiskilänkylä | 30 131 07 |
Anssi Kulotie | Kiiskilänkylä | 30 132 07 |
Sami Rönkkö | Kiiskilänkylä | 30 133 07 |
Ville Supperi | Kiiskilänkylä | 30 134 07 |
Jasse Lahdenperä | Heinijärvi | 31 135 09 |
Markus Kaakinen | Kiiskilänkylä | 32 136 10 |
Pyry Lahdenperä | Kiiskilänkylä | 32 137 10 |
Petri Lehtonen | Kiiskilänkylä | 32 138 10 |
Sakari Hakkola | Kiiskilänkylä | 33 139 11 |
Jaakko Junttola | Kiiskilänkylä | 33 140 11 |
Asser Korhonen | Kiiskilänkylä | 33 141 11 |
Ossi Pietilä | Kiiskilänkylä | 33 142 11 |
MUORIT | ||
Minna Väliheikki | Mustajoki | 1 1 85 |
Minna Mällinen | Mustajoki | 1 2 85 |
Kati Kivinen | Mustajoki | 1 3 85 |
Hannele Moisander | Mustajoki | 1 4 85 |
Mari Korhonen | Mustajoki | 1 5 85 |
Satu Pitkäaho | Umpimähkä | 2 6 87 |
Anu Siponen | Umpimähkä | 2 7 87 |
Pirjo Pellikka | Umpimähkä | 2 8 87 |
Mia Lempinen | Liminka | 3 9 88 |
Maaret Kaakinen | Liminka | 3 10 88 |
Joanna Kennilä | Temmes | 4 11 89 |
Sirpa Pietilä | Temmes | 4 12 89 |
Ulla-Maija Lumme | Temmes | 4 13 89 |
Jaana Suutari | Temmes | 4 14 89 |
Carita Alakopsa | Temmes | 4 15 89 |
Susanna Lukinmaa | Temmes | 4 16 89 |
Jaana Karhu | Temmes | 4 17 89 |
Hanna-Kaisa Pietilä | Temmes | 4 18 89 |
Eeva Niemi | Temmes | 4 19 89 |
Merja Haataja | Temmes | 4 20 89 |
Hanna Littov | Temmes | 5 21 90 |
Piritta Rahikkala | Temmes | 5 22 90 |
Susanna Viippola | 6 23 91 | |
Terhi Hakkarainen | 6 24 91 | |
Hanna-Mari Saarela | 6 25 91 | |
Saara Lukkarinen | Temmes | 7 26 92 |
Hanna Paulomäki | Temmes | 7 27 92 |
Susanna Kaitera | Temmes | 7 28 92 |
Aila Junkkonen | Liminka | 8 29 93 |
Mari Kärnä | Liminka | 8 30 93 |
Sari Tuohimaa | Liminka | 8 31 93 |
Helena Niku | Liminka | 8 32 93 |
Kati Kaitera | Liminka | 8 33 93 |
Aino-Eeva Lithovius | Liminka | 8 34 93 |
Johanna Junkkonen | Liminka | 8 35 93 |
Tiina Virtanen | Liminka | 8 36 93 |
Margit Kangas | Liminka | 9 37 94 |
Seija Ängeslevä | Liminka | 9 38 94 |
Virve Hakkarainen | Rokua | 10 39 95 |
Jutta Junkkonen | Rokua | 10 40 95 |
Suvi Karkkonen | Rokua | 10 41 95 |
Suvi Koivuharju | Rokua | 10 42 95 |
Merja Laaninen | Rokua | 10 43 95 |
Anna-Riikka Lithovius | Rokua | 10 44 95 |
Elina Lukkarinen | Rokua | 10 45 95 |
Katja Puikko | Rokua | 10 46 95 |
Riikka Mattila | Temmes | 11 47 96 |
Taru Honka | Temmes | 11 48 96 |
Maija Lumme | Temmes | 12 49 97 |
Sari Kangas | Temmes | 12 50 97 |
Laura Kennilä | Temmes | 12 51 97 |
Reetta Kaitera | Temmes | 12 52 97 |
Ulla Jounio | Virkkula | 13 53 98 |
Pauliina Ruonakoski | Lumijoki | 14 54 99 |
Sanna Korhonen | Lumijoki | 14 55 99 |
Kati Korhonen | Lumijoki | 14 56 99 |
Teija Hiltunen | Temmes | 15 57 00 |
Niina Matturi | Temmes | 15 58 00 |
Maija Kylmänen | Temmes | 15 59 00 |
Henna Taipaleenmäki | Temmes | 15 60 00 |
Laura Kalaoja | Temmes | 15 61 00 |
Kaija Kamula | Kiiskilänkylä | 16 62 01 |
Reetta Mattila | Kiiskilänkylä | 16 63 01 |
Johanna Miettinen | Kiiskilänkylä | 16 64 01 |
Janika Virtanen | Kiiskilänkylä | 16 65 01 |
Reetta Ojanperä | Kiiskilänkylä | 16 66 01 |
Johanna Korhonen | Kiiskilänkylä | 17 67 02 |
Maria Korhonen | Kiiskilänkylä | 17 68 02 |
Kaisa Makkonen | Kiiskilänkylä | 17 69 02 |
Susanna Kykkänen | Temmes | 18 70 03 |
Aino-Elina Pudas | Temmes | 18 71 03 |
Heidi Raappana | Temmes | 18 72 03 |
Emmi-Kaisa Raitio | Temmes | 18 73 03 |
Merja Aho | Virkkula | 19 74 04 |
Annukka Korhonen | Virkkula | 19 75 04 |
Hanna Kylmänen | Virkkula | 19 76 04 |
Karoliina Lahdenperä | Virkkula | 19 77 04 |
Tiina Tölli | Virkkula | 19 78 04 |
Vilma Virta | Kiiskilänkylä | 20 79 04 |
Anna Matturi | Virkkula | 21 80 05 |
Hannele Hirsikorpi | Virkkula | 22 81 06 |
Marjut Kaakinen | Virkkula | 22 82 06 |
Jutta Karhu | Virkkula | 22 83 06 |
Siiri Koskinen | Virkkula | 22 84 06 |
Tiina Lehtonen | Virkkula | 22 85 06 |
Mirka Keränen | -- | 23 86 07 |
Riikka Lehtonen | -- | 23 87 07 |
Iiris Lukkarinen | -- | 23 88 07 |
Fanni Anttila | Lumijoki | 24 89 10 |
Päivi Junttila | Lumijoki | 24 90 10 |
Salla Kangas | Lumijoki | 24 91 10 |
Anni-Mari Leppäniemi | Lumijoki | 24 92 10 |
Anni Rantakokko | Lumijoki | 24 93 10 |
Eeva-Reetta Sohlo | Lumijoki | 24 94 10 |
Anni Suvanto | Lumijoki | 24 95 10 |
Ronja Toikkanen | Lumijoki | 24 96 10 |