Ero sivun ”Luettelo Ko-Gi-kursseista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(päivitystä) |
(Lisätty seuraava kierros) |
||
(28 välissä olevaa versiota 10 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| style="text-align: left;" | {| style="text-align: left;" | ||
! Numero || Vuosi || Kurssinjohtaja || Erikoisuus | ! Numero || Vuosi || Kurssinjohtaja || Paikka || Erikoisuus || | ||
|- | |- | ||
| 1 | | 1 || [[1975]] || [[Kirsti Vaalikivi|Kirsti "Kitte" Vaalikivi]] || [[Evo]] || || | ||
| | |||
|- | |- | ||
| | | 2 || [[1976]] || [[Pekka Malmi]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| | | 3 || [[1977]] || [[Sven Lidsten]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| | | 4 || [[1977]] || [[Irkka Peltonen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| | | 5 || [[1978]] || [[Sven Lindsten]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| | | 6 || [[1978]] || [[Reijo Ritala|Reijo "Reza" Ritala]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| | | 7 || [[1978]] || [[Kirsti Vaalikivi|Kirsti "Kitte" Vaalikivi]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| | | 8 || [[1979]] || [[Rainer Wahlsten]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| | | 9 || [[1979]] || [[Reijo Ritala|Reijo "Reza" Ritala]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| | | 10 || [[1980]] || [[Jouko Heporauta|Jouko "Poni" Heporauta]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 11 || [[1980]] || [[Reijo Ritala|Reijo "Reza" Ritala]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 12 || [[1980]] || [[Kirsti Vaalikivi|Kirsti "Kitte" Vaalikivi]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 13 || [[1980]] || [[Kirsti Vaalikivi|Kirsti "Kitte" Vaalikivi]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 14 || [[1980]] || [[Pekka Malmi]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 15 || [[1981]] || [[Jouko Heporauta|Jouko "Poni" Heporauta]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 16 || [[1981]] || [[Reijo Ritala|Reijo "Reza" Ritala]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 17 || [[1981]] || [[Matti Toivonen|Matti "Totti" Toivonen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 18 || [[1982]] || [[Jouko Heporauta|Jouko "Poni" Heporauta]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 19 || [[1982]] || [[Reijo Ritala|Reijo "Reza" Ritala]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 20 || [[1983]] || [[Jouko Heporauta|Jouko "Poni" Heporauta]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 21 || [[1983]] || [[Reijo Ritala|Reijo "Reza" Ritala]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 22 || [[1983]] || [[Matti Toivonen|Matti "Totti" Toivonen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 23 || [[1984]] || [[Jouko Heporauta|Jouko "Poni" Heporauta]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 24 || [[1984]] || [[Reijo Ritala|Reijo "Reza" Ritala]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 25 || [[1984]] || [[Maarit Vartia-Väänänen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 26 || [[1985]] || [[Jouko Heporauta|Jouko "Poni" Heporauta]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 27 || [[1986]] || [[Matti Toivonen|Matti "Totti" Toivonen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 28 || [[1986]] || [[Pekka Aho]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 29 || [[1986]] || [[Harri Ripatti]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 30 || [[1986]] || [[Barbo Cedergreutz]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 31 || [[1987]] || [[Leena Vilpo]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 32 || [[1987]] || [[Pekka Aho]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 33 || [[1987]] || [[Harri Ripatti|Harri "Karva" Ripatti]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 34 || [[1988]] || [[Päivi Liippola]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 35 || [[1988]] || [[Jaana Heporauta]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 36 || [[1988]] || [[Heli Savolainen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 37 || [[1989]] || [[Jouko Heporauta|Jouko "Poni" Heporauta]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 38 || [[1989]] || [[Matti Toivonen|Matti "Totti" Toivonen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 39 || [[1989]] || [[Pekka Aho|Pekka "Paho" Aho]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 40 || [[1989]] || [[Visa Liippola|Visa "Wisa" Liippola]] || [[Hålskär]] || Ns. merikurssi, pidettiin Hålskärissä || | |||
|- | |||
| 41 || [[1990]] || [[Olli Koskela|Olli "Opi" Koskela]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 42 || [[1990]] || [[Heikki Tolvanen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 43 || [[1991]] || [[Päivi Liippola ]] || [[Evo]] || Mukana kaksi virolaista || | |||
|- | |||
| 44 || [[1991]] || [[Kalevi Rautjoki]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 45 || [[1991]] || [[Paavo Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 46 || [[1991]] || [[Pamela Molander|Pamela "Pamppu" Molander]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 47 || [[1992]] || [[Raija Saarto]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 48 || [[1992]] || [[Päivi Liippola]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 49 || [[1992]] || [[Paavo Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 50 || [[1993]] || [[Ritva Liinamaa]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 51 || [[1993]] || [[Juhani Jauhiainen]] || [[Evo]] || Ns. vaeltajakurssi || | |||
|- | |||
| 52 || [[1993]] || [[Kalevi Rautjoki|Kalevi "Casu" Rautjoki]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 53 || [[1993]] || [[Päivi Liippola]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 54 || [[1994]] || [[Paavo Tsokkinen|Paavo "Pafa" Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 55 || [[1994]] || [[Hannu Vaissalo|Hannu "Hanksi" Vaissalo]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 56 || [[1995]] || [[Petri Pekkola|Petri "Vili" Pekkola]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 57 || [[1995]] || [[Hannu Vaissalo|Hannu "Hanksi" Vaissalo]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 58 || [[1996]] || [[Paavo Tsokkinen|Paavo "Pafa" Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 59 || [[1996]] || [[Paavo Tsokkinen|Paavo "Pafa" Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 60 || [[1997]] || [[Petri Pekkola|Petri "Vili" Pekkola]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 61 || [[1997]] || [[Marjukka Aaltonen|Marjukka "Mjukka" Rehumäki, nyk. Aaltonen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 62 || [[1997]] || [[Kalevi Rautjoki|Kalevi "Casu" Rautjoki]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 63 || [[1997]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 64 || [[1998]] || [[Anja Kahanpää|Anja "Pila" Kahanpää]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 65 || [[1998]] || [[Ari Suominen|Ari "Arska" Suominen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 66 || [[1998]] || [[Marjukka Aaltonen|Marjukka "Mjukka" Rehumäki, nyk. Aaltonen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 67 || [[1999]] || [[Arto Rehumäki|Arto "Artsi" Rehumäki]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 68 || [[1999]] || [[Niilo Hakonen]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 69 || [[1999]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 70 || [[1999]] || [[Anja Kahanpää|Anja "Pila" Kahanpää]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 71 || [[2000]] || [[Lauri Untamo|Lauri "Unski" Untamo]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 72 || [[2000]] || [[Joanna Jansson]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 73 || [[2001]] || [[Pamela Molander|Pamela "Pamppu" Molander ]] || || FiSScin Indaba-leirillä Taivassalon Tippsundissa || | |||
|- | |||
| 74 || [[2001]] || [[Leena Lehikoinen]] || [[Partiopoukama]] || Ensimmäinen Partiopoukamassa pidetty || | |||
|- | |||
| 75 || [[2001]] || [[Soile Kero]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 76 || [[2001]] || [[Asko Laukkanen]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 77 || [[2002]] || [[Mirka Sillanpää]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 78 || [[2002]] || [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" Ranta-aho]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 79 || [[2002]] || [[Juha Vasama|Juha "Vasku" Vasama]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 80 || [[2003]] || [[Johanna Järä|Johanna "Jospa" Järä]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 81 || [[2003]] || [[Naana Marttila]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 82 || [[2003]] || [[Mari Murto|Mari "Möpö" Murto]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 83 || [[2004]] || [[Samuli Bergman]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 84 || [[2004]] || [[Jukka Hopeavuori|Jukka "Hopra" Hopeavuori]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 85 || [[2005]] || [[Jukka Tulivuori]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 86 || [[2005]] || [[Naana Marttila]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 87 || [[2005]] || [[Anne Urhonen|Anne "Aune" Urhonen]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 88 || [[2005]] || [[Teemu Kujala|Teemu "Eetu" Kujala]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 89 || [[2006]] || [[Mari Murto|Mari "Möpö" Murto]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 90 || [[2006]] || [[Asko Laukkanen]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 91 || [[2006]] || [[Jussi Lares|Jussi "Jupo" Lares]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 92 || [[2007]] || [[Käyttäjä:Passukka|Pasi Mikkonen]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 93 || [[2007]] || [[Teppo Malmi|Teppo "Tepi" Malmi]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 94 || [[2008]] || [[Wiki Wikström|Wiki "Wicce" Wikström]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 95 || [[2008]] || [[Saila Sipilä]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 96 || [[2008]] || [[Janne Roslöf]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 97 || [[2009]] || [[Mika Pärkkä|Mika Pärkkä]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 98 || [[2009]] || [[Wiki Wikström|Wiki "Wicce" Wikström]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 99 || [[2009]] || [[Emmi Hanhikoski]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 100 || [[2009]] || [[Käyttäjä:Passukka|Pasi Mikkonen]] || [[Partiopoukama]] || Ensimmäinen monimuoto- Ko-Gi || Leiri 6 päivää | |||
|- | |||
| 101 || [[2010]] || [[Jussi Lares|Jussi "Jupo" Lares ]] || [[Partiopoukama]] || Monimuoto || Leiri 5 päivää | |||
|- | |||
| 102 || [[2010]] || [[Petri Pekkola|Petri "Vili" Pekkola]] || [[Partiopoukama]] || || | |||
|- | |||
| 103 || [[2011]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 104 || [[2011]] || [[Käyttäjä:Passukka|Pasi Mikkonen]] ||[[Saaristo]] || Monimuoto || Purjehtiva | |||
|- | |||
| 105 || [[2011]] || [[Kimmo Heikkinen|Kimmo "Kipi" Heikkinen ]] || [[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 106 || [[2011]] || [[Valtteri Karhu ]] || || Monimuoto || Vaeltava | |||
|- | |||
| 107 || [[2012]] || [[Jarmo "Heinä" Heinonen ]] || [[Evo]]|| | |||
|- | |||
| 108 || [[2012]] || [[Maya Hänninen ]] || [[Evo]]|| Kaksikielinen || | |||
|- | |||
| 109 || [[2012]] || [[Merja Ranta-Aho ]] || [[Evo]]|| Monimuoto || | |||
|- | |||
| 110 || [[2013]] || [[Teemu "Eetu" Kujala ]] || [[Evo]]|| Monimuoto || | |||
|- | |||
| 111 || [[2013]] || [[Mari Voutilainen]] ||[[Evo]] || | |||
|- | |||
| 112 || [[2013]] || [[Pirjo Lundén]] ||[[Lappi]] || || Vaeltava | |||
|- | |||
| 113 || [[2014]] || [[Paula Viikari]] ||[[Evo]] || Ennakkotehtäviä Moodlessa | |||
|- | |||
| 114 || [[2014]] || [[Käyttäjä:Hiiliz|Juho Toivola ]]||[[Evo]] || | |||
|- | |||
| 115 || [[2014]] || [[Laura Grönlund ]]||[[Evo]] || Monimuoto || | |||
|- | |||
| 116 || [[2015]] || [[Nalle Welling]] || || Kaksikielinen || | |||
|- | |||
| 117 || [[2015]] || [[Niina Kivikero]] || || || | |||
|- | |||
| 118 || [[2015]] || [[Mikko Kutvonen|Mikko "Mikki" Kutvonen]] || || || veltava | |||
|- | |||
| 119 || [[2015]] || [[Timo Muttonen|Timo "Mudi" Muttonen]] Merja Ranta-aho || || [[Finnjamboree]] [[Roihu]]n johtajapestit || | |||
|- | |||
| 120 || [[2016]] || [[Wiki Wikström|Wiki "Mummi" Wikström]]||[[Evo]] || | |||
|- | |||
| 121 || [[2016]] || Josefin Taubert || Jomala Ahvenanmaa || ruotsinkielinen, yhdessä [[Scouterna]]n (Ruotsi) kanssa || | |||
|- | |||
| 122 || [[2017]] || [[Jukka Tulivuori ]]||[[Evo]] || Kaksikielinen || | |||
|- | |||
| 123 || [[2017]] || [[Teemu "Eetu" Kujala ]]||[[Evo]] || | |||
|- | |||
| 124 || [[2017]] || [[Niina "Ninni" Johansson ]]||[[Muotkatunturi]] || || vaeltava | |||
|- | |||
| 125 || [[2017]] || [[Lasse Roiha ]]||[[Evo]] || projektit || | |||
|- | |||
| 126 || [[2018]] || [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" RantaAho]]||[[]] || || | |||
|- | |||
| 127 || [[2018]] || [[Anna Munsterhjelm]]||[[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 128 || [[2018]] || [[Anne Toukonen|Anne "Herkku" Toukonen]]||[[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 129 || [[2019]]-[[2020]] || Ruotsinkielinen yhdessä Scouternan kanssa | |||
|- | |||
| 130 || [[2018]]-[[2019]] || [[Janne Roslöf]]||[[Lappi]] || || | |||
|- | |||
| 131 || [[2019]] || [[Teemu ”Eetu” Kujala]]||[[]] || Pääsiäinen || | |||
|- | |||
| 132 || [[2019]] || [[ Hanna “Maire” Svensson]]||[[Evo]] ||Pitkä leiri || | |||
|- | |||
| 133 || [[2019]] || [[Minna Karhunen]]||[[Evo]] || Lyhyt leiri || | |||
|- | |||
| 134 || [[2019]] || [[Valtteri Karhu]]||[[]] || || | |||
|- | |||
| 135 || [[2019]]-[[2020]] || [[Pasi Mikkonen]] [[Anne "Herkku" Toukonen]] ||[[Lappi]] || || | |||
|} | |} | ||
==Katso myös== | |||
* [[Luettelo Ko-Gi-kurssien johtajista]] | |||
[[Luokka:Luettelot]] | [[Luokka:Luettelot]] | ||
[[Luokka:Gilwell]] | [[Luokka:Gilwell]] |
Versio 30. lokakuuta 2018 kello 10.53