Ero sivun ”Luettelo Ko-Gi-kursseista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
(Lisätty seuraava kierros) |
||
(14 välissä olevaa versiota 8 käyttäjän tekeminä ei näytetä) | |||
Rivi 78: | Rivi 78: | ||
| 38 || [[1989]] || [[Matti Toivonen|Matti "Totti" Toivonen]] || [[Evo]] || || | | 38 || [[1989]] || [[Matti Toivonen|Matti "Totti" Toivonen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 39 || [[1989]] || [[Pekka Aho]] || [[Evo]] || || | | 39 || [[1989]] || [[Pekka Aho|Pekka "Paho" Aho]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 40 || [[1989]] || [[Visa Liippola|Visa "Wisa" Liippola]] || [[Hålskär]] || Ns. merikurssi, pidettiin Hålskärissä || | | 40 || [[1989]] || [[Visa Liippola|Visa "Wisa" Liippola]] || [[Hålskär]] || Ns. merikurssi, pidettiin Hålskärissä || | ||
Rivi 104: | Rivi 104: | ||
| 51 || [[1993]] || [[Juhani Jauhiainen]] || [[Evo]] || Ns. vaeltajakurssi || | | 51 || [[1993]] || [[Juhani Jauhiainen]] || [[Evo]] || Ns. vaeltajakurssi || | ||
|- | |- | ||
| 52 || [[1993]] || [[Kalevi Rautjoki|Kalevi " | | 52 || [[1993]] || [[Kalevi Rautjoki|Kalevi "Casu" Rautjoki]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 53 || [[1993]] || [[Päivi Liippola]] || [[Evo]] || || | | 53 || [[1993]] || [[Päivi Liippola]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 54 || [[1994]] || [[Paavo Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | | 54 || [[1994]] || [[Paavo Tsokkinen|Paavo "Pafa" Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 55 || [[1994]] || [[Hannu Vaissalo|Hannu "Hanksi" Vaissalo]] || [[Evo]] || || | | 55 || [[1994]] || [[Hannu Vaissalo|Hannu "Hanksi" Vaissalo]] || [[Evo]] || || | ||
Rivi 116: | Rivi 116: | ||
| 57 || [[1995]] || [[Hannu Vaissalo|Hannu "Hanksi" Vaissalo]] || [[Evo]] || || | | 57 || [[1995]] || [[Hannu Vaissalo|Hannu "Hanksi" Vaissalo]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 58 || [[1996]] || [[Paavo Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | | 58 || [[1996]] || [[Paavo Tsokkinen|Paavo "Pafa" Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 59 || [[1996]] || [[Paavo Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | | 59 || [[1996]] || [[Paavo Tsokkinen|Paavo "Pafa" Tsokkinen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 60 || [[1997]] || [[Petri Pekkola|Petri "Vili" Pekkola]] || [[Evo]] || || | | 60 || [[1997]] || [[Petri Pekkola|Petri "Vili" Pekkola]] || [[Evo]] || || | ||
Rivi 124: | Rivi 124: | ||
| 61 || [[1997]] || [[Marjukka Aaltonen|Marjukka "Mjukka" Rehumäki, nyk. Aaltonen]] || [[Evo]] || || | | 61 || [[1997]] || [[Marjukka Aaltonen|Marjukka "Mjukka" Rehumäki, nyk. Aaltonen]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 62 || [[1997]] || [[Kalevi Rautjoki]] || [[Evo]] || || | | 62 || [[1997]] || [[Kalevi Rautjoki|Kalevi "Casu" Rautjoki]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 63 || [[1997]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | | 63 || [[1997]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 64 || [[1998]] || [[Anja Kahanpää]] || [[Evo]] || || | | 64 || [[1998]] || [[Anja Kahanpää|Anja "Pila" Kahanpää]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 65 || [[1998]] || [[Ari Suominen|Ari "Arska" Suominen]] || [[Evo]] || || | | 65 || [[1998]] || [[Ari Suominen|Ari "Arska" Suominen]] || [[Evo]] || || | ||
Rivi 140: | Rivi 140: | ||
| 69 || [[1999]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | | 69 || [[1999]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 70 || [[1999]] || [[Anja Kahanpää]] || [[Evo]] || || | | 70 || [[1999]] || [[Anja Kahanpää|Anja "Pila" Kahanpää]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 71 || [[2000]] || [[Lauri Untamo|Lauri "Unski" Untamo]] || [[Evo]] || || | | 71 || [[2000]] || [[Lauri Untamo|Lauri "Unski" Untamo]] || [[Evo]] || || | ||
Rivi 156: | Rivi 156: | ||
| 77 || [[2002]] || [[Mirka Sillanpää]] || [[Partiopoukama]] || || | | 77 || [[2002]] || [[Mirka Sillanpää]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
|- | |- | ||
| 78 || [[2002]] || [[Merja Ranta- | | 78 || [[2002]] || [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" Ranta-aho]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
|- | |- | ||
| 79 || [[2002]] || [[Juha Vasama|Juha "Vasku" Vasama]] || [[Partiopoukama]] || || | | 79 || [[2002]] || [[Juha Vasama|Juha "Vasku" Vasama]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
Rivi 184: | Rivi 184: | ||
| 91 || [[2006]] || [[Jussi Lares|Jussi "Jupo" Lares]] || [[Partiopoukama]] || || | | 91 || [[2006]] || [[Jussi Lares|Jussi "Jupo" Lares]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
|- | |- | ||
| 92 || [[2007]] || [[Pasi Mikkonen]] || [[Partiopoukama]] || || | | 92 || [[2007]] || [[Käyttäjä:Passukka|Pasi Mikkonen]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
|- | |- | ||
| 93 || [[2007]] || [[Teppo Malmi|Teppo "Tepi" Malmi]] || [[Partiopoukama]] || || | | 93 || [[2007]] || [[Teppo Malmi|Teppo "Tepi" Malmi]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
Rivi 200: | Rivi 200: | ||
| 99 || [[2009]] || [[Emmi Hanhikoski]] || [[Partiopoukama]] || || | | 99 || [[2009]] || [[Emmi Hanhikoski]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
|- | |- | ||
| 100 || [[2009]] || [[Pasi Mikkonen]] || [[Partiopoukama]] || Ensimmäinen monimuoto- Ko-Gi || Leiri 6 päivää | | 100 || [[2009]] || [[Käyttäjä:Passukka|Pasi Mikkonen]] || [[Partiopoukama]] || Ensimmäinen monimuoto- Ko-Gi || Leiri 6 päivää | ||
|- | |- | ||
| 101 || [[2010]] || [[Jussi Lares|Jussi "Jupo" Lares ]] || [[Partiopoukama]] || Monimuoto || Leiri 5 päivää | | 101 || [[2010]] || [[Jussi Lares|Jussi "Jupo" Lares ]] || [[Partiopoukama]] || Monimuoto || Leiri 5 päivää | ||
Rivi 206: | Rivi 206: | ||
| 102 || [[2010]] || [[Petri Pekkola|Petri "Vili" Pekkola]] || [[Partiopoukama]] || || | | 102 || [[2010]] || [[Petri Pekkola|Petri "Vili" Pekkola]] || [[Partiopoukama]] || || | ||
|- | |- | ||
| 103 || [[2011]] || [[Kaj | | 103 || [[2011]] || [[Kaj Kanervuori|Kaj "Kaitsu" Kanervuori]] || [[Evo]] || || | ||
|- | |- | ||
| 104 || [[2011]] || [[Pasi Mikkonen]] ||[[Saaristo]] || Monimuoto || Purjehtiva | | 104 || [[2011]] || [[Käyttäjä:Passukka|Pasi Mikkonen]] ||[[Saaristo]] || Monimuoto || Purjehtiva | ||
|- | |- | ||
| 105 || [[2011]] || [[Kimmo Heikkinen|Kimmo "Kipi" Heikkinen ]] || [[Evo]] || || | | 105 || [[2011]] || [[Kimmo Heikkinen|Kimmo "Kipi" Heikkinen ]] || [[Evo]] || || | ||
Rivi 222: | Rivi 222: | ||
| 110 || [[2013]] || [[Teemu "Eetu" Kujala ]] || [[Evo]]|| Monimuoto || | | 110 || [[2013]] || [[Teemu "Eetu" Kujala ]] || [[Evo]]|| Monimuoto || | ||
|- | |- | ||
| 111 || [[2013]] || [[Mari Voutilainen ]] ||[[Evo]] || | | 111 || [[2013]] || [[Mari Voutilainen]] ||[[Evo]] || | ||
|- | |- | ||
| 112 || [[2013]] || [[Pirjo Lundén ]] ||[[Lappi]] || || Vaeltava | | 112 || [[2013]] || [[Pirjo Lundén]] ||[[Lappi]] || || Vaeltava | ||
|- | |- | ||
| 113 || [[2014]] || [[Paula Viikari ]] | | 113 || [[2014]] || [[Paula Viikari]] ||[[Evo]] || Ennakkotehtäviä Moodlessa | ||
|- | |- | ||
| 114 || [[2014]] || [[Juho Toivola ]] | | 114 || [[2014]] || [[Käyttäjä:Hiiliz|Juho Toivola ]]||[[Evo]] || | ||
|- | |- | ||
| 115 || [[2014]] || [[Laura Grönlund ]] | | 115 || [[2014]] || [[Laura Grönlund ]]||[[Evo]] || Monimuoto || | ||
|- | |||
| 116 || [[2015]] || [[Nalle Welling]] || || Kaksikielinen || | |||
|- | |||
| 117 || [[2015]] || [[Niina Kivikero]] || || || | |||
|- | |||
| 118 || [[2015]] || [[Mikko Kutvonen|Mikko "Mikki" Kutvonen]] || || || veltava | |||
|- | |||
| 119 || [[2015]] || [[Timo Muttonen|Timo "Mudi" Muttonen]] Merja Ranta-aho || || [[Finnjamboree]] [[Roihu]]n johtajapestit || | |||
|- | |||
| 120 || [[2016]] || [[Wiki Wikström|Wiki "Mummi" Wikström]]||[[Evo]] || | |||
|- | |||
| 121 || [[2016]] || Josefin Taubert || Jomala Ahvenanmaa || ruotsinkielinen, yhdessä [[Scouterna]]n (Ruotsi) kanssa || | |||
|- | |||
| 122 || [[2017]] || [[Jukka Tulivuori ]]||[[Evo]] || Kaksikielinen || | |||
|- | |||
| 123 || [[2017]] || [[Teemu "Eetu" Kujala ]]||[[Evo]] || | |||
|- | |||
| 124 || [[2017]] || [[Niina "Ninni" Johansson ]]||[[Muotkatunturi]] || || vaeltava | |||
|- | |||
| 125 || [[2017]] || [[Lasse Roiha ]]||[[Evo]] || projektit || | |||
|- | |||
| 126 || [[2018]] || [[Merja Ranta-Aho|Merja "Meku" RantaAho]]||[[]] || || | |||
|- | |||
| 127 || [[2018]] || [[Anna Munsterhjelm]]||[[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 128 || [[2018]] || [[Anne Toukonen|Anne "Herkku" Toukonen]]||[[Evo]] || || | |||
|- | |||
| 129 || [[2019]]-[[2020]] || Ruotsinkielinen yhdessä Scouternan kanssa | |||
|- | |||
| 130 || [[2018]]-[[2019]] || [[Janne Roslöf]]||[[Lappi]] || || | |||
|- | |||
| 131 || [[2019]] || [[Teemu ”Eetu” Kujala]]||[[]] || Pääsiäinen || | |||
|- | |||
| 132 || [[2019]] || [[ Hanna “Maire” Svensson]]||[[Evo]] ||Pitkä leiri || | |||
|- | |||
| 133 || [[2019]] || [[Minna Karhunen]]||[[Evo]] || Lyhyt leiri || | |||
|- | |||
| 134 || [[2019]] || [[Valtteri Karhu]]||[[]] || || | |||
|- | |||
| 135 || [[2019]]-[[2020]] || [[Pasi Mikkonen]] [[Anne "Herkku" Toukonen]] ||[[Lappi]] || || | |||
|} | |} | ||
==Katso myös== | |||
* [[Luettelo Ko-Gi-kurssien johtajista]] | |||
[[Luokka:Luettelot]] | [[Luokka:Luettelot]] | ||
[[Luokka:Gilwell]] | [[Luokka:Gilwell]] |
Versio 30. lokakuuta 2018 kello 11.53