Ero sivun ”Luettelo Suomen Partiolaisten hallituksen jäsenistä” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(Yhdistetty 2019 ja 2020 samalle riville) |
(historiaa) |
||
Rivi 14: | Rivi 14: | ||
! width="8%" | Yhteiskuntasuhteet | ! width="8%" | Yhteiskuntasuhteet | ||
! width="8%" | Muu | ! width="8%" | Muu | ||
|- | |||
| 1980 || [[Aarno Stauffer]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1981 || [[Aarno Stauffer]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1982 || [[Aarno Stauffer]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1983 || [[Terttu Suhonen]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1984 || [[Terttu Suhonen]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1985 || [[Terttu Suhonen]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1986 || [[Terttu Suhonen]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1987 || [[Terttu Suhonen]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1988 || [[Pekka Koskinen]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1989 || [[Pekka Koskinen]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1990 || [[Pekka Koskinen]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1991 || [[Monica Mickos]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1992 || [[Monica Mickos]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1993 || [[Monica Mickos]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1994 || [[Monica Mickos]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1995 || [[Erkki Hakala]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1996 || [[Erkki Hakala]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1997 || [[Erkki Hakala]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1998 || [[Erkki Hakala]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |||
| 1999 || [[Erkki Hakala]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | |||
|- | |- | ||
| 2000 || [[Erkki Hakala]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? | | 2000 || [[Erkki Hakala]] || ? || – || ? || ? || ? || ? || ? || ? || – || ? |
Versio 4. lokakuuta 2020 kello 14.05
Taulukkoon on merkitty SP:n hallituksen jäsenet.
Puheenjohtaja | Varapuheenjohtaja | 2. varapuheenjohtaja | Talous | Kansainväliset yhteydet | Alue | Koulutus | Ohjelma | Viestintä | Yhteiskuntasuhteet | Muu | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1980 | Aarno Stauffer | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1981 | Aarno Stauffer | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1982 | Aarno Stauffer | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1983 | Terttu Suhonen | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1984 | Terttu Suhonen | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1985 | Terttu Suhonen | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1986 | Terttu Suhonen | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1987 | Terttu Suhonen | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1988 | Pekka Koskinen | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1989 | Pekka Koskinen | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1990 | Pekka Koskinen | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1991 | Monica Mickos | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1992 | Monica Mickos | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1993 | Monica Mickos | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1994 | Monica Mickos | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1995 | Erkki Hakala | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1996 | Erkki Hakala | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1997 | Erkki Hakala | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1998 | Erkki Hakala | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
1999 | Erkki Hakala | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
2000 | Erkki Hakala | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
2001 | Erkki Hakala | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
2002 | Erkki Hakala | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
2003 | Erkki Hakala | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
2004 | Erkki Hakala | ? | – | ? | ? | ? | ? | ? | ? | – | ? |
2005 | Erja Salo | Samuli Bergman | – | ? | ? | ? | ? | ? | Jonna Varhama | – | ? |
2006 | Erja Salo | Samuli Bergman | – | Jukka Koskenkanto | ? | Pipsa Risku | Merja Ranta-aho | Tiina Itävuori | Jonna Varhama | – | |
2007 | Erja Salo | Samuli Bergman | – | Jukka Koskenkanto | Heidi Jokinen | Pipsa Risku | Merja Ranta-aho | Tiina Itävuori | Anu Niilo-Rämä | – | |
2008 | Erja Salo | Samuli Bergman | – | Jukka Koskenkanto | Heidi Jokinen | Erkki Lietzén | Merja Ranta-aho | Tiina Itävuori | Anu Niilo-Rämä | – | |
2009 | Antti Tapanila | Heidi Jokinen | – | Jukka Koskenkanto | Inka Hopsu | Erkki Lietzén | Merja Ranta-aho | Tiina Itävuori | Anu Niilo-Rämä | – | |
2010 | Antti Tapanila | Heidi Jokinen | – | Henrik Sandholm | Inka Hopsu | Satu Tammilehto | Wiki Wikström | Tomi Haarala | Anu Niilo-Rämä | – | |
2011 | Heidi Jokinen | Jussi Lares | – | Henrik Sandholm | Paula Viikari | Silja Pietikäinen | Lauri Hilander | Tomi Haarala | Aino Öhman | – | Wiki Wikström (kehitys) |
2012 | Heidi Jokinen | Jussi Lares | – | Kalle Virtanen | Paula Viikari | Silja Pietikäinen/Akseli Meskanen | Lauri Hilander | Tomi Haarala | Aino Öhman | – | Saara Heinänen (kehitys) |
2013 | Harri Länsipuro | Niina Johansson | – | Kalle Virtanen | Karoliina Tikka | Akseli Meskanen | Perttu Helle | Viljami Hätönen | Janne Haonperä | – | Saara Heinänen (kehitys) |
2014 | Harri Länsipuro | Niina Johansson | – | Kalle Virtanen | Karoliina Tikka | Irene Paajanen | Perttu Helle | Viljami Hätönen | Janne Haonperä | – | Saara Heinänen (kehitys) |
2015 | Anna Munsterhjelm | Kalle Virtanen | – | Saara Tamminen | Karoliina Tikka | Irene Paajanen | Viljami Hätönen | Ida Ringbom | Robert Sundman | Daniel Sazonov | |
2016 | Anna Munsterhjelm | Kalle Virtanen | – | Saara Tamminen | Karoliina Tikka | Irene Paajanen | Viljami Hätönen | Ida Ringbom | Robert Sundman | Daniel Sazonov | |
2017 | Anna Munsterhjelm | Lasse Roiha | Ilona Turunen | Daniel Sazonov | Anniina Markkula | Sonja Miettinen | Antti Reinikainen | Juha "Matsku" Salminen | Katriina Valkeapää | Ilmi Salminen | |
2018 | Maria ”Hilla” Ruohola | Lasse Roiha | Ilona Turunen | Jyri-Petteri Paloposki | Anniina Markkula | Sonja Miettinen | Antti Reinikainen | Juha "Matsku" Salminen | Katriina Valkeapää | Ilmi Salminen | |
2019–2020 | Maria ”Hilla” Ruohola | Lasse Roiha | Malin Lindholm | Jyri-Petteri Paloposki | Inari ”Tiitu” Timonen-Nissi | Mari Sundell | Antti Reinikainen | Kaisa Johto | Satu Salo-Jouppila | Mirva Matikka |
- Tyhjä: Ei valittu
- –: Pesti ei ole ollut käytössä
- ?: Tieto puuttuu