Ero sivun ”Luettelo lippukunnista joissa on useampia virallisia nimenvaihdoksia” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (lk) |
(syys) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
* [[Toimarit]]: 4 | * [[Toimarit]]: 4 | ||
:{|- | :{|- | ||
| | |||
| | |||
| '''käytössä ollut nimi''' | |||
| '''nimenvaihdoksen syy''' | |||
|- | |||
| [[1947]]- | | [[1947]]- | ||
| [[1952]] | | [[1952]] | ||
| Tuiran Tarpojat | | Tuiran Tarpojat | ||
| | |||
|- | |- | ||
| [[1952]]- | | [[1952]]- | ||
| [[1975]] | | [[1975]] | ||
| Tuiran Toimenpojat | | Tuiran Toimenpojat | ||
| [[SPJ]]: toivomus | |||
|- | |- | ||
| [[1975]]- | | [[1975]]- | ||
| ? | | ? | ||
| Tuiran Toimarit | | Tuiran Toimarit | ||
| lippukunnasta yhteislippukunta | |||
|- | |- | ||
| ? - | | ? - | ||
| nyk. | | nyk. | ||
| Toimarit | | Toimarit | ||
| jo 1950- luvulta käytössä olleen lempinimen vakiinnuttaminen | |||
|} | |} | ||
[[Luokka:luettelot]] | [[Luokka:luettelot]] | ||
[[Luokka:lippukunnat]] | [[Luokka:lippukunnat]] |