Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 17: | Rivi 17: | ||
==E== | ==E== | ||
{| | {| | ||
|[[Ekin partio]] || http://www.ekinpartio.fi || [[ | |[[Ekin partio]] || http://www.ekinpartio.fi || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Elimäen Metsäsudet]] || http://koti.mbnet.fi/chilie/ems/index.html || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Elimäen Metsäsudet]] || http://koti.mbnet.fi/chilie/ems/index.html || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
Rivi 54: | Rivi 54: | ||
|[[Halikon Siniset]] || http://www.halikonsiniset.fi || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Halikon Siniset]] || http://www.halikonsiniset.fi || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Halkokariset]] || http://www.lpk.partio.fi/k-pp/halk/ || [[ | |[[Halkokariset]] || http://www.lpk.partio.fi/k-pp/halk/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Halssilan Haukat]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/haha/ || [[ | |[[Halssilan Haukat]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/haha/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Haminan Rantarillit]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/hrr/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Haminan Rantarillit]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/hrr/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
Rivi 140: | Rivi 140: | ||
|- | |- | ||
|[[Jokilaakson Ravut]] || http://www.lpk.partio.fi/sata/jora/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | |[[Jokilaakson Ravut]] || http://www.lpk.partio.fi/sata/jora/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Jokisuun Kipparit]] || http://joki.vuodatus.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Joutjärven Sinisissit]] || http://www.lpk.partio.fi/sapa/jss/ || [[Salpausselän Partiolaiset]] | |[[Joutjärven Sinisissit]] || http://www.lpk.partio.fi/sapa/jss/ || [[Salpausselän Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Juankosken Korpikulkurit]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/juko/ || [[ | |[[Juankosken Korpikulkurit]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/juko/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Jukolan Veljet ja Siskot]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/juvesi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Jukolan Veljet ja Siskot]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/juvesi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Juuan Kiitäjät]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/juki/ || [[ | |[[Juuan Kiitäjät]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/juki/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Jyväskylän Metsänkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/jm/ || [[ | |[[Jyväskylän Metsänkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/jm/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Jyväskylän Opiskelijapartiolaiset]] || http://www.jyu.fi/yhd/jopas/ || [[ | |[[Jyväskylän Opiskelijapartiolaiset]] || http://www.jyu.fi/yhd/jopas/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Jyväskylän Versot]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/jyve/ || [[ | |[[Jyväskylän Versot]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/jyve/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Jämijärven Miilunvartijat]] || http://www.miilunvartijat.partio.net/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | |[[Jämijärven Miilunvartijat]] || http://www.miilunvartijat.partio.net/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | ||
Rivi 161: | Rivi 163: | ||
|[[Järvihaukat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/jaha/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Järvihaukat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/jaha/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Järvisissit]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/jarvis/ || [[ | |[[Järvisissit]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/jarvis/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|} | |} | ||
==K== | ==K== | ||
Rivi 173: | Rivi 175: | ||
|[[Kairankiertäjät]] || http://www.kairankiertajat.net/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Kairankiertäjät]] || http://www.kairankiertajat.net/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kajaanin Korvenpojat]] || http://korvenpojat.fi/ || [[ | |[[Kaiskun Kävijät]] || http://kaiskunkavijat.nettisivu.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Kajaanin Korvenpojat]] || http://korvenpojat.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kalevan Karhut]] || http://www.kalevankarhut.net/ || [[Hämeen Partiolaiset]] | |[[Kalevan Karhut]] || http://www.kalevankarhut.net/ || [[Hämeen Partiolaiset]] | ||
Rivi 179: | Rivi 183: | ||
|[[Kalevan Suuntatytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/hp/kasu/ || [[Hämeen Partiolaiset]] | |[[Kalevan Suuntatytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/hp/kasu/ || [[Hämeen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kallan Tytöt]] || http://kallantytot.partio.net/ || [[ | |[[Kallan Tytöt]] || http://kallantytot.partio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kallion Kaiut]] || http://kallionkaiut.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kallion Kaiut]] || http://kallionkaiut.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 201: | Rivi 205: | ||
|[[Karimo]] || http://www.lpk.partio.fi/sata/karimo/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | |[[Karimo]] || http://www.lpk.partio.fi/sata/karimo/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Karjalan Näreennakertajat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/knn/ || [[ | |[[Karjalan Näreennakertajat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/knn/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kartanopartio]] || http://kartanopartio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kartanopartio]] || http://kartanopartio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 225: | Rivi 227: | ||
|[[Keravan Korvenpojat]] || http://www.korvenpojat.fi || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Keravan Korvenpojat]] || http://www.korvenpojat.fi || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kerman Kiertäjät]] || http://www.kermankiertajat.org || [[ | |[[Kerman Kiertäjät]] || http://www.kermankiertajat.org || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Keronkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kero/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Keronkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kero/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 237: | Rivi 239: | ||
|[[Kilon Kipinät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kkp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kilon Kipinät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kkp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kinahmin Kiipijät]] || http://www.kinahminkiipijat.fi/ || [[ | |[[Kinahmin Kiipijät]] || http://www.kinahminkiipijat.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kiteen Karhupojat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/kkp/ || [[ | |[[Kiteen Karhupojat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/kkp/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kivenlahden Piilevät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kipi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kivenlahden Piilevät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kipi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 269: | Rivi 271: | ||
|[[Kouvolan Tyttöpartio]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/ktp/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Kouvolan Tyttöpartio]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/ktp/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuilun Kulkijat]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/kuku/ || [[ | |[[Kuilun Kulkijat]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/kuku/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuksat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kuksat/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kuksat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kuksat/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 277: | Rivi 279: | ||
|[[Kulosaaren meripartio]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kmp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kulosaaren meripartio]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kmp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuopion opiskelijapartiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/kuoppa/ || [[ | |[[Kuopion opiskelijapartiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/kuoppa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuoreveden Kotkat]] || http://www.lpk.partio.fi/hp/kuko/ || [[Hämeen Partiolaiset]] | |[[Kuoreveden Kotkat]] || http://www.lpk.partio.fi/hp/kuko/ || [[Hämeen Partiolaiset]] | ||
Rivi 287: | Rivi 289: | ||
|[[Kurkisuon Rusakot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kuru/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kurkisuon Rusakot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kuru/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuuhankaset]] || http://www.sivukoti.com/kuuhankaset/ || [[ | |[[Kuuhankaset]] || http://www.sivukoti.com/kuuhankaset/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuusamon tunturisiskot ja -veikot]] || http://www.lpk.partio.fi/p-ppp/kutuve/ || [[Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri]] | |[[Kuusamon tunturisiskot ja -veikot]] || http://www.lpk.partio.fi/p-ppp/kutuve/ || [[Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 301: | Rivi 303: | ||
|[[Kymenrannan Tytöt]] || http://kymikset.brinkster.net/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Kymenrannan Tytöt]] || http://kymikset.brinkster.net/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kyypartio]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/kypa/ || [[ | |[[Kyypartio]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/kypa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Käppäräpartio]] || http://www.kapparapartio.net/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | |[[Käppäräpartio]] || http://www.kapparapartio.net/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | ||
Rivi 352: | Rivi 354: | ||
|[[Liedon Eränkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/lek/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Liedon Eränkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/lek/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Lievestuoreen Partiopojat]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/liepee/ || [[ | |[[Lievestuoreen Partiopojat]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/liepee/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Lievestuoreen Tuulentytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/liepee/ || [[ | |[[Lievestuoreen Tuulentytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/liepee/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Limingan Niittykärpät]] || http://www.lpk.partio.fi/p-ppp/lnk/ || [[Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri]] | |[[Limingan Niittykärpät]] || http://www.lpk.partio.fi/p-ppp/lnk/ || [[Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 405: | Rivi 407: | ||
|[[Mikaelin Sinikellot]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/msk/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Mikaelin Sinikellot]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/msk/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mikkelin Leiritytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/esp/mile/ || [[ | |[[Mikkelin Leiritytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/esp/mile/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mikkelin Toimenpojat]] || http://www.toimari.net/ || [[ | |[[Mikkelin Toimenpojat]] || http://www.toimari.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mikon Pojat]] || http://www.muovikuisma.fi/mipo/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Mikon Pojat]] || http://www.muovikuisma.fi/mipo/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 415: | Rivi 417: | ||
|[[Mustavuoren Sissit]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/musi/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Mustavuoren Sissit]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/musi/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Muuratpartio]] || http://www.kolumbus.fi/esko.junttila/mupa/ || [[ | |[[Muuratpartio]] || http://www.kolumbus.fi/esko.junttila/mupa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Myllykosken Koskikarat]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/mkk/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Myllykosken Koskikarat]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/mkk/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
Rivi 427: | Rivi 429: | ||
|[[Myyrpartio]] || http://mypa.tainio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Myyrpartio]] || http://mypa.tainio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mäkipartio]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/mp/ || [[ | |[[Mäkipartio]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/mp/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mäntsälän Metsäkävyt]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/mame/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Mäntsälän Metsäkävyt]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/mame/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 482: | Rivi 484: | ||
|[[Padaspartio]] || http://www.lpk.partio.fi/sapa/padpa/ || [[Salpausselän Partiolaiset]] | |[[Padaspartio]] || http://www.lpk.partio.fi/sapa/padpa/ || [[Salpausselän Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Palokan Partiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/papary/ || [[ | |[[Palokan Partiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/papary/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Paraisten Merikotkat]] || http://www.pameko.fi || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Paraisten Merikotkat]] || http://www.pameko.fi || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 492: | Rivi 494: | ||
|[[Partio-Puhurit]] || http://www.partiopuhurit.fi/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Partio-Puhurit]] || http://www.partiopuhurit.fi/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Partio-Unnukka]] || http://www.esp.partio.fi/p-u/ || [[ | |[[Partio-Unnukka]] || http://www.esp.partio.fi/p-u/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pellon Pailakat]] || http://pailakat.cjb.net || [[Lapin Partiolaiset]] | |[[Pellon Pailakat]] || http://pailakat.cjb.net || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
Rivi 498: | Rivi 500: | ||
|[[Perttelin Piketit]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/pepi/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Perttelin Piketit]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/pepi/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pielisen Partiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/pipa/ || [[ | |[[Pielisen Partiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/pipa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Piikkiön Tammipartio]] || http://www.piikkio.fi/tammipartio/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Piikkiön Tammipartio]] || http://www.piikkio.fi/tammipartio/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 514: | Rivi 516: | ||
|[[Pohjolan Pirteät]] || http://www.lpk.partio.fi/p-ppp/popi/ || [[Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri]] | |[[Pohjolan Pirteät]] || http://www.lpk.partio.fi/p-ppp/popi/ || [[Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Polvijärven Päreenpolttajat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/ppp/ || [[ | |[[Polvijärven Päreenpolttajat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/ppp/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Porin Tertut]] || http://www.lpk.partio.fi/sata/tertut/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | |[[Porin Tertut]] || http://www.lpk.partio.fi/sata/tertut/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | ||
Rivi 526: | Rivi 528: | ||
|[[Puhurin Pojat]] || http://www.puhurinpojat.fi || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Puhurin Pojat]] || http://www.puhurinpojat.fi || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Puijon Pakertajat]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/pupa/ || [[ | |[[Puijon Pakertajat]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/pupa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Puijon Pojat]] || http://puijonpojat.cjb.net || [[ | |[[Puijon Pojat]] || http://puijonpojat.cjb.net || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Punkalaitumen Metsänkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/hp/pume/ || [[Hämeen Partiolaiset]] | |[[Punkalaitumen Metsänkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/hp/pume/ || [[Hämeen Partiolaiset]] | ||
Rivi 554: | Rivi 556: | ||
|[[Rantakaarinat]] || http://www.rantakaarinat.fi/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Rantakaarinat]] || http://www.rantakaarinat.fi/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Rantakylän Rämpijät]] || http:// | |[[Rantakylän Rämpijät]] || http://rantakylanrampijat.nettisivu.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Rantasipit]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/rasi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Rantasipit]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/rasi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 564: | Rivi 566: | ||
|[[Rauman Sinermot]] || http://www.lpk.partio.fi/sata/rasi/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | |[[Rauman Sinermot]] || http://www.lpk.partio.fi/sata/rasi/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Reippaat Pojat]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/rp/ || [[ | |[[Reippaat Pojat]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/rp/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Reippaat Tytöt]] || http://www.kolumbus.fi/anulehtonen/ || [[ | |[[Reippaat Tytöt]] || http://www.kolumbus.fi/anulehtonen/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Rekolan Metsäsiskot]] || http://www.rekolan.partio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Rekolan Metsäsiskot]] || http://www.rekolan.partio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 596: | Rivi 598: | ||
|[[Sauvojapojat]] || http://www.peimari.fi/sauvojapojat/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Sauvojapojat]] || http://www.peimari.fi/sauvojapojat/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Savon Saukot]] || http://savonsaukot.cjb.net/ || [[ | |[[Savon Saukot]] || http://savonsaukot.cjb.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Scoutkåren MuHö]] || http://www.muho.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Scoutkåren MuHö]] || http://www.muho.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
Rivi 628: | Rivi 630: | ||
|[[Suomi-Weikot]] || http://www.lpk.partio.fi/epp/weikot/ || [[Etelä-Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Suomi-Weikot]] || http://www.lpk.partio.fi/epp/weikot/ || [[Etelä-Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Suopartio]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/suopa/ || [[ | |[[Suopartio]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/suopa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Suosirrit]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/susi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Suosirrit]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/susi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 672: | Rivi 674: | ||
|[[Tesoman Sinisiskot]] || http://www.lpk.partio.fi/hp/tesi/ || [[Hämeen Partiolaiset]] | |[[Tesoman Sinisiskot]] || http://www.lpk.partio.fi/hp/tesi/ || [[Hämeen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tikkakosken Partiolaiset]] || http://mbnet.fi/tikpar/ || [[ | |[[Tikkakosken Partiolaiset]] || http://mbnet.fi/tikpar/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tikkamäen Tikkatytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/titity/Partiosivu.html || [[ | |[[Tikkamäen Tikkatytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/titity/Partiosivu.html || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tikkurilan Siniset]] || http://www.siniset.com || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Tikkurilan Siniset]] || http://www.siniset.com || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 690: | Rivi 692: | ||
|[[Tupshaukat]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/tups/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Tupshaukat]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/tups/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Turjankävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/kainuu/turjat/ || [[ | |[[Turjankävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/kainuu/turjat/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Turun Eränkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/tek/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Turun Eränkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/tek/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 720: | Rivi 722: | ||
==U== | ==U== | ||
{| | {| | ||
|[[Ukonharjun Samoojat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/uksa/ || [[ | |[[Ukonharjun Samoojat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/uksa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Ulvilan Erätytöt]] || http://www.freewebs.com/eratytot/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | |[[Ulvilan Erätytöt]] || http://www.freewebs.com/eratytot/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | ||
Rivi 730: | Rivi 732: | ||
|[[Vaakun Vartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/vava/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Vaakun Vartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/vava/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vaalan Metsänkävijät]] || http://pato.vaala.fi/%7Evaame/ || [[ | |[[Vaalan Metsänkävijät]] || http://pato.vaala.fi/%7Evaame/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vaaran Vaeltajat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Vaaran Vaeltajat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 774: | Rivi 776: | ||
|[[Virkkalan Tulentekijät]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/vtt/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Virkkalan Tulentekijät]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/vtt/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vuokatin Vaeltajat]] || http://www.lpk.partio.fi/kainuu/vuova/ || [[ | |[[Vuokatin Vaeltajat]] || http://www.lpk.partio.fi/kainuu/vuova/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vuoren Valppaat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vv/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Vuoren Valppaat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vv/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 800: | Rivi 802: | ||
==Ä== | ==Ä== | ||
{| | {| | ||
|[[Äänekosken Versot]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/ave/ || [[ | |[[Äänekosken Versot]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/ave/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|} | |} | ||
Versio 13. huhtikuuta 2012 kello 12.45
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
Flickscoutkåren Åbo Vildar | http://www.fissc.fi/abovildar/ | Finlands Svenska Scouter |
Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | http://www.lpk.partio.fi/hp/foto/ | Hämeen Partiolaiset |
G
Grankulla Scoutkår | http://www.fissc.fi/grankulla/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiolaiset |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiolaiset |
Ä
Äänekosken Versot | http://www.lpk.partio.fi/k-sp/ave/ | Järvi-Suomen Partiolaiset |