Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (→K) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 68: | Rivi 68: | ||
|- | |- | ||
|[[Harjun Veikot]] || http://www.harjunveikot.net || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Harjun Veikot]] || http://www.harjunveikot.net || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Harjunalustan Siniveljet]] || http://hsv.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |||
|[[Harjusiskot]] || https://sites.google.com/site/partiolippukuntaharjusiskot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Haukkaveikot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/have/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Haukkaveikot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/have/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 94: | Rivi 98: | ||
|- | |- | ||
|[[Henrikin Tapulitytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/heta/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Henrikin Tapulitytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/heta/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Hervannan Hukat]] || http://www.hervannanhukat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Hespartto]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/ho/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Hespartto]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/ho/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 102: | Rivi 108: | ||
|- | |- | ||
|[[Hiistulen Tytöt]] || http://www.vipohity.com/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Hiistulen Tytöt]] || http://www.vipohity.com/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Hirviveikot]] || http://www.hirviveikot.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Hollolan Hirvenhiihtäjät]] || http://www.hhh.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Hollolan Hirvenhiihtäjät]] || http://www.hhh.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 114: | Rivi 122: | ||
|- | |- | ||
|[[Hyvinkään Miilupartio]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/mipa/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Hyvinkään Miilupartio]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/mipa/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Hämeen Haka-Versot]] || http://www.hakaversot.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |||
|[[Hämeenkyrön Hälläpyörät]] || http://www.hallapyorat.jossain.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |||
|[[Hämeenlinnan Metsänkävijät]] || http://www.hameenlinnanmetsankavijat.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Härmälän Haukat]] || http://haukat.net || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Härmälän Haukat]] || http://haukat.net || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 130: | Rivi 144: | ||
==J== | ==J== | ||
{| | {| | ||
|[[Jaakon Samoojat]] || http://www.jaakonsamoojat.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |||
|[[Jaarlin Pojat]] || https://sites.google.com/a/jaarlinpojat.fi/index/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Jaarlin Pojat]] || https://sites.google.com/a/jaarlinpojat.fi/index/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
Rivi 139: | Rivi 155: | ||
|- | |- | ||
|[[Jokilaakson Ravut]] || http://www.lpk.partio.fi/sata/jora/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | |[[Jokilaakson Ravut]] || http://www.lpk.partio.fi/sata/jora/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Jokioisten Korvenkävijät]] || https://sites.google.com/site/jokioistenkorvenkavijat/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Jokisuun Kipparit]] || http://joki.vuodatus.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Jokisuun Kipparit]] || http://joki.vuodatus.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Joutjärven Tapulitytöt]] || http://www.tapulitytot.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Juankosken Korpikulkurit]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/juko/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Juankosken Korpikulkurit]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/juko/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 155: | Rivi 175: | ||
|- | |- | ||
|[[Jämijärven Miilunvartijat]] || http://www.miilunvartijat.partio.net/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | |[[Jämijärven Miilunvartijat]] || http://www.miilunvartijat.partio.net/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
Jämsän Jokipartio || http://www.jopa.fi || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Järvenpään Kiehiset]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/kieh/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Järvenpään Kiehiset]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/kieh/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] |
Versio 13. kesäkuuta 2014 kello 09.18
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
Flickscoutkåren Åbo Vildar | http://www.fissc.fi/abovildar/ | Finlands Svenska Scouter |
Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | https://sites.google.com/site/forssanpartiolaiset/ | Hämeen Partiopiiri |
G
Grankulla Scoutkår | http://www.fissc.fi/grankulla/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
Jämsän Jokipartio || http://www.jopa.fi || Hämeen PartiopiiriK
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |
Ä
Äänekosken Versot | http://www.lpk.partio.fi/k-sp/ave/ | Järvi-Suomen Partiolaiset |