Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
(Hämeen lippukuntia K-N) |
||
Rivi 176: | Rivi 176: | ||
|[[Jämijärven Miilunvartijat]] || http://www.miilunvartijat.partio.net/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | |[[Jämijärven Miilunvartijat]] || http://www.miilunvartijat.partio.net/ || [[Satakunnan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
Jämsän Jokipartio || http://www.jopa.fi || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Jämsän Jokipartio]] || http://www.jopa.fi || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Järvenpään Kiehiset]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/kieh/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Järvenpään Kiehiset]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/kieh/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 225: | Rivi 225: | ||
|- | |- | ||
|[[Karjalan Näreennakertajat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/knn/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Karjalan Näreennakertajat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/knn/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Karkun Samoojat]] || https://sites.google.com/site/karkunsamoojatry/home || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kartanopartio]] || http://kartanopartio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kartanopartio]] || http://kartanopartio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 253: | Rivi 255: | ||
|- | |- | ||
|[[KFUM:s Scouter Kamraterna]] || http://welcome.to/koffan/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[KFUM:s Scouter Kamraterna]] || http://welcome.to/koffan/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |||
|[[Kihniön Katajaiset]] || http://www.kihnionkatajaiset.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |||
|[[Kiikan Leiripeikot]] || http://kilpe.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kiimingin Virkut]] || http://www.kiiminginvirkut.net/ || [[Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri]] | |[[Kiimingin Virkut]] || http://www.kiiminginvirkut.net/ || [[Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 281: | Rivi 287: | ||
|- | |- | ||
|[[Koskenhaltiat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/koha/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Koskenhaltiat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/koha/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Kostian Kahlaajat]] || http://kostiankahlaajat.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Koudat]] || http://www.koudat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Koudat]] || http://www.koudat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 289: | Rivi 297: | ||
|- | |- | ||
|[[Kouvolan Tyttöpartio]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/ktp/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Kouvolan Tyttöpartio]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/ktp/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kuikkavuoren Pojat]] || https://sites.google.com/site/kvptoiminta/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kuilun Kulkijat]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/kuku/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kuilun Kulkijat]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/kuku/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 307: | Rivi 317: | ||
|- | |- | ||
|[[Kurkisuon Rusakot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kuru/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kurkisuon Rusakot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kuru/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Kurun Kontiot]] || http://kurunkontiot.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kuuhankaset]] || http://www.sivukoti.com/kuuhankaset/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kuuhankaset]] || http://www.sivukoti.com/kuuhankaset/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 319: | Rivi 331: | ||
|- | |- | ||
|[[Kymen Kotkat]] || https://sites.google.com/site/kymkotry/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kymen Kotkat]] || https://sites.google.com/site/kymkotry/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kymen Vartiot]] || http://kymenvartiot.blogspot.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kymenrannan Tytöt]] || http://kymikset.brinkster.net/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Kymenrannan Tytöt]] || http://kymikset.brinkster.net/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kyynärön Kiertäjät]] || http://www.kyki.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kyypartio]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/kypa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kyypartio]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/kypa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 336: | Rivi 352: | ||
|- | |- | ||
|[[Lahden Katajaiset]] || http://lahdenkatajaiset.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Lahden Katajaiset]] || http://lahdenkatajaiset.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Lahden Partiosissit]] || http://www.lahdenpartiosissit.net//siniset/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Lahden Siniset]] || http://lahdensiniset.net/siniset/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Lahden Siniset]] || http://lahdensiniset.net/siniset/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 344: | Rivi 362: | ||
|- | |- | ||
|[[Laitilan Eräsissit]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/les/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Laitilan Eräsissit]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/les/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Lammin Evonkävijät]] || https://sites.google.com/site/lamminevonkaevijaet/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Lapin Kiehiset ja Kivekkäät]] || http://www.lpk.partio.fi/lappi/lakiki/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |[[Lapin Kiehiset ja Kivekkäät]] || http://www.lpk.partio.fi/lappi/lakiki/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
Rivi 354: | Rivi 374: | ||
|- | |- | ||
|[[Lappeenrannan Walliveljet]] || http://www.walliveljet.net/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | |[[Lappeenrannan Walliveljet]] || http://www.walliveljet.net/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Launeen Lähdesiskot]] || https://sites.google.com/site/launeenlahdesiskotry/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Lauritsalan Sinisiskot]] || http://www.lpk.partio.fi/e-kp/lss/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | |[[Lauritsalan Sinisiskot]] || http://www.lpk.partio.fi/e-kp/lss/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | ||
Rivi 370: | Rivi 392: | ||
|- | |- | ||
|[[Liedon Eränkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/lek/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Liedon Eränkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/lek/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Liekkitytöt]] || http://www.liekkitytot.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Lievestuoreen Partiopojat]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/liepee/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Lievestuoreen Partiopojat]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/liepee/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 419: | Rivi 443: | ||
|- | |- | ||
|[[Mesikämmenet]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/meka/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Mesikämmenet]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/meka/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Messukylän Metsätytöt]] || http://www.mety.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Mikaelin Sinikellot]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/msk/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Mikaelin Sinikellot]] || http://www.lpk.partio.fi/v-sp/msk/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 445: | Rivi 471: | ||
|- | |- | ||
|[[Mäntsälän Metsäkävyt]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/mame/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Mäntsälän Metsäkävyt]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/mame/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || http://mapa.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|} | |} | ||
==N== | ==N== | ||
Rivi 459: | Rivi 487: | ||
|- | |- | ||
|[[NMKY:n Rastipartio]] || http://www.rastipartio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[NMKY:n Rastipartio]] || http://www.rastipartio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Nokian Eräveikot]] || http://nokianeraveikot.wordpress.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Nokian Partiotytöt]] || http://nopalaiset.wordpress.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Nokian Partiotytöt]] || http://nopalaiset.wordpress.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 468: | Rivi 498: | ||
|[[Nuotiotytöt]] || http://www.nuotiotytot.fi/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Nuotiotytöt]] || http://www.nuotiotytot.fi/ || [[Varsinais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Näsin Tytöt]] || | |[[Näsin Tytöt]] || https://sites.google.com/site/nasintytot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|} | |} | ||
Versio 14. kesäkuuta 2014 kello 08.26
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
Flickscoutkåren Åbo Vildar | http://www.fissc.fi/abovildar/ | Finlands Svenska Scouter |
Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | https://sites.google.com/site/forssanpartiolaiset/ | Hämeen Partiopiiri |
G
Grankulla Scoutkår | http://www.fissc.fi/grankulla/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |
Ä
Äänekosken Versot | http://www.lpk.partio.fi/k-sp/ave/ | Järvi-Suomen Partiolaiset |