Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(L-SP:n lippukunnat A-L) |
(L-SP:n lippukunnat M-V) |
||
Rivi 263: | Rivi 263: | ||
|- | |- | ||
|[[Kinahmin Kiipijät]] || http://www.kinahminkiipijat.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kinahmin Kiipijät]] || http://www.kinahminkiipijat.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Kipinäpartio]] || http://www.kipinapartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kiteen Karhupojat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/kkp/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kiteen Karhupojat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/kkp/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 416: | Rivi 418: | ||
|[[Mankkaan Eräsudet]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/mes/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Mankkaan Eräsudet]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/mes/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Marjatat ja Mikon Pojat]] || http://mamipo.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mastonvartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/mava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Mastonvartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/mava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 422: | Rivi 424: | ||
|[[Mellan Kiipijät]] || http://www.lpk.partio.fi/lappi/meki/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |[[Mellan Kiipijät]] || http://www.lpk.partio.fi/lappi/meki/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mellilän Menninkäiset]] || | |[[Mellilän Menninkäiset]] || https://sites.google.com/site/mellilanmenninkaiset/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Merimetsot]] || http://merimetsot.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Merimetsot]] || http://merimetsot.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Meri-Porin Partio]] || http://www. | |[[Meri-Porin Partio]] || http://www.meriporinpartio.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Merituikut]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/meritu/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Merituikut]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/meritu/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
Rivi 438: | Rivi 440: | ||
|[[Messukylän Metsätytöt]] || http://www.mety.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Messukylän Metsätytöt]] || http://www.mety.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mikaelin Sinikellot]] || http:// | |[[Mikaelin Sinikellot]] || http://mikaelinsinikellot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mikkelin Leiritytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/esp/mile/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Mikkelin Leiritytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/esp/mile/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mikkelin Toimenpojat]] || http://www.toimari.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Mikkelin Toimenpojat]] || http://www.toimari.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mustat Veljet]] || http://www.mustatveljet.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Mustat Veljet]] || http://www.mustatveljet.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mustavuoren Sissit]] || http:// | |[[Mustavuoren Sissit]] || http://mustavuorensissit.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Muuratpartio]] || http://www.kolumbus.fi/esko.junttila/mupa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Muuratpartio]] || http://www.kolumbus.fi/esko.junttila/mupa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 456: | Rivi 456: | ||
|[[Myllykylän Harjuvuokot]] || https://sites.google.com/site/myllykylanharjuvuokot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Myllykylän Harjuvuokot]] || https://sites.google.com/site/myllykylanharjuvuokot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Myrskypojat]] || http://www.myrskypojat.fi/ || [[ | |[[Myrskypojat]] || http://www.myrskypojat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Myyrpartio]] || http://mypa.tainio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Myyrpartio]] || http://mypa.tainio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 468: | Rivi 468: | ||
==N== | ==N== | ||
{| | {| | ||
|[[Naantalin Siniset]] || http:// | |[[Naantalin Siniset]] || http://naantalinsiniset.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Nakkilan Partiolaiset]] || http://www. | |[[Nakkilan Partiolaiset]] || http://www.nakkilanpartiolaiset.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Nastapartio]] || http://nastapartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Nastapartio]] || http://nastapartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 484: | Rivi 484: | ||
|[[Nokian Partiotytöt]] || http://nopalaiset.wordpress.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Nokian Partiotytöt]] || http://nopalaiset.wordpress.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Nousiaisten Henrikin Lippukunta]] || http://www.nhlpk.net/ || [[ | |[[Nousiaisten Henrikin Lippukunta]] || http://www.nhlpk.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Nummen Eränkävijät]] || http://www.nuer.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Nummen Eränkävijät]] || http://www.nuer.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Nuotiotytöt]] || http://www.nuotiotytot.fi/ || [[ | |[[Nuotiotytöt]] || http://www.nuotiotytot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Näsin Tytöt]] || https://sites.google.com/site/nasintytot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Näsin Tytöt]] || https://sites.google.com/site/nasintytot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 511: | Rivi 511: | ||
|[[Oulunsalon Norret]] || http://www.lpk.partio.fi/p-ppp/norret/ || [[Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri]] | |[[Oulunsalon Norret]] || http://www.lpk.partio.fi/p-ppp/norret/ || [[Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Ouran Partiolaiset]] || http://www. | |[[Ouran Partiolaiset]] || http://www.ouranpartiolaiset.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|} | |} | ||
==P== | ==P== | ||
Rivi 519: | Rivi 519: | ||
|[[Palokan Partiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/papary/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Palokan Partiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/papary/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Paraisten Merikotkat]] || http://www.pameko.fi || [[ | |[[Paraisten Merikotkat]] || http://www.pameko.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Parolan Eräveikot]] || http://parolaneraveikot.wordpress.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Parolan Eräveikot]] || http://parolaneraveikot.wordpress.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Partio-Puhurit]] || http://www.partiopuhurit.fi/ || [[ | |[[Partio-Puhurit]] || http://www.partiopuhurit.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Partio-Unnukka]] || http://www.esp.partio.fi/p-u/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Partio-Unnukka]] || http://www.esp.partio.fi/p-u/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 531: | Rivi 529: | ||
|[[Pellon Pailakat]] || http://pailakat.cjb.net || [[Lapin Partiolaiset]] | |[[Pellon Pailakat]] || http://pailakat.cjb.net || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Perttelin Piketit]] || http://www. | |[[Perttelin Piketit]] || http://www.perttelinpiketit.com || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pielisen Partiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/pipa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Pielisen Partiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/pipa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Piikkiön Tammipartio]] || http://www.tammipartio.fi/ || [[ | |[[Piikkiön Tammipartio]] || http://www.tammipartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pirjetan Partio]] || http://www.pirjetanpartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Pirjetan Partio]] || http://www.pirjetanpartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 555: | Rivi 553: | ||
|[[Polvijärven Päreenpolttajat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/ppp/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Polvijärven Päreenpolttajat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/ppp/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Porin Tertut]] || http://www. | |[[Porin Tertut]] || http://www.freewebs.com/porintertut/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Porin | |[[Porin Tulitikut]] || http://www.porintulitikut.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Porvoon Metsänkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/pmk/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Porvoon Metsänkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/pmk/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Puhurin Pojat]] || http://www.puhurinpojat.fi || [[ | |[[Puhurin Pojat]] || http://www.puhurinpojat.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Puijon Pakertajat]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/pupa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Puijon Pakertajat]] || http://www.lpk.partio.fi/posapa/pupa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 579: | Rivi 575: | ||
|[[Pyhtään Korpisudet]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/pks/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Pyhtään Korpisudet]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/pks/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pyhän Laurin Ritarit]] || http:// | |[[Pyhän Laurin Ritarit (L-SP)|Pyhän Laurin Ritarit]] || http://pyhanlaurinritarit.com/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Pyhän Laurin Ritarit (PäPa)|Pyhän Laurin Ritarit]] || http://www.pylarit.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pöytyän Pöllöt]] || http:// | |[[Pääskyparvi]] || http://www.paaskyparvi.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Pöytyän Pöllöt]] || http://poytyanpollot.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |||
|} | |} | ||
==R== | ==R== | ||
{| | {| | ||
|[[RajakivenKiertäjät]] || http://www. | |[[RajakivenKiertäjät]] || http://www.rajakivenkiertajat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Rajamäen Metsänkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/rame/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Rajamäen Metsänkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/rame/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Rantakaarinat]] || http://www.rantakaarinat.fi/ || [[ | |[[Rantakaarinat]] || http://www.rantakaarinat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Rantakylän Rämpijät]] || http://rantakylanrampijat.nettisivu.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Rantakylän Rämpijät]] || http://rantakylanrampijat.nettisivu.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 600: | Rivi 598: | ||
|[[NMKY:n Rastipartio]] || http://www.rastipartio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[NMKY:n Rastipartio]] || http://www.rastipartio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Rauman Partiotytöt]] || | |[[Rauman Partiotytöt]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/rpt/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Reippaat Pojat]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/rp/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Reippaat Pojat]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/rp/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 618: | Rivi 614: | ||
|[[Roineen Tytöt]] || http://www.roineentytot.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Roineen Tytöt]] || http://www.roineentytot.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Rymättylän Märssyvahdit]] || http://www.rmv.fi || [[ | |[[Rymättylän Märssyvahdit]] || http://www.rmv.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Ryttylän Eräveikot]] || http://rev.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Ryttylän Eräveikot]] || http://rev.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 624: | Rivi 620: | ||
==S== | ==S== | ||
{| | {| | ||
|[[Sahalahden Sinisudet]] || http://www.sahalahdensinisudet.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Sahalahden Sinisudet]] || http://www.sahalahdensinisudet.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
Rivi 636: | Rivi 630: | ||
|[[Saloisten Sirkat ja Sudet]] || http://www.lpk.partio.fi/p-ppp/sss/ || [[Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri]] | |[[Saloisten Sirkat ja Sudet]] || http://www.lpk.partio.fi/p-ppp/sss/ || [[Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Salon Leiriveikot]] || http://www.leiriveikot.com || [[ | |[[Salon Leiriveikot]] || http://www.leiriveikot.com || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Santamäen Palokärjet]] || https://sites.google.com/site/palokarjet/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Santamäen Palokärjet]] || https://sites.google.com/site/palokarjet/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 642: | Rivi 636: | ||
|[[Sata-Hämeen Vasamat]] || http://sava.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Sata-Hämeen Vasamat]] || http://sava.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Sauvojapojat]] || http://www. | |[[Sauvojapojat]] || http://www.sauvojapojat.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Savon Saukot]] || http://savonsaukot.cjb.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Savon Saukot]] || http://savonsaukot.cjb.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 685: | Rivi 679: | ||
|- | |- | ||
|[[Suvelan Samoojat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/susa/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Suvelan Samoojat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/susa/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|} | |} | ||
Rivi 714: | Rivi 706: | ||
|- | |- | ||
|[[Tarmontytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/e-kp/tt/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | |[[Tarmontytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/e-kp/tt/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tasangon Talvikit]] || http://www.tasangontalvikit.net || [[Etelä-Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Tasangon Talvikit]] || http://www.tasangontalvikit.net || [[Etelä-Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 750: | Rivi 740: | ||
|- | |- | ||
|[[Tuikku-Tytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/tuty/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Tuikku-Tytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/tuty/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Turjankävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/kainuu/turjat/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Turjankävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/kainuu/turjat/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Turun Meripeikot]] || http://www.leirikoulu.net/meripeikot/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |||
|[[Turun Meripeikot]] || http://www.leirikoulu.net/meripeikot/ || [[ | |||
|- | |- | ||
|[[Turun | |[[Turun Metsänkävijät]] || http://www.tume.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Turun | |[[Turun Mikaelin Siniset]] || http://www.turunmikaelinsiniset.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Turun | |[[Turun Partio-Sissit]] || http://www.turunpartiosissit.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Turun | |[[Turun Sinikotkat]] || http://www.sinikotkat.org || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tuulihaukat]] || http://www.tuulihaukat.net || [[ | |[[Tuulihaukat]] || http://www.tuulihaukat.net || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tuuloksen Tulikourat]] || http://www.tutu.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Tuuloksen Tulikourat]] || http://www.tutu.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 789: | Rivi 773: | ||
|[[Ukonharjun Samoojat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/uksa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Ukonharjun Samoojat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/uksa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Ulvilan Erätytöt]] || http://www.freewebs.com/eratytot/ || [[ | |[[Ulvilan Erätytöt]] || http://www.freewebs.com/eratytot/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Upinniemen Merisissit]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/ums/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Upinniemen Merisissit]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/ums/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 795: | Rivi 779: | ||
==V== | ==V== | ||
{| | {| | ||
|[[Vaakun Vartijat]] || http://www. | |[[Vaakun Vartijat]] || http://www.vaakunvartijat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vaalan Metsänkävijät]] || http://pato.vaala.fi/%7Evaame/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Vaalan Metsänkävijät]] || http://pato.vaala.fi/%7Evaame/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 819: | Rivi 803: | ||
|[[Vartiovuoren Tytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/varty/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Vartiovuoren Tytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/varty/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vehmaan Lustaset]] || http://www. | |[[Vehmaan Lustaset]] || http://www.vehmaanlustaset.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vesilahden Valkohännät]] || http://valkohannat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Vesilahden Valkohännät]] || http://valkohannat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vesipeikot]] || | |[[Vesipeikot]] || https://sites.google.com/site/vesipeikot/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vetelin Koskenkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/k-pp/vkk/ || [[Keski-Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Vetelin Koskenkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/k-pp/vkk/ || [[Keski-Pohjanmaan Partiolaiset]] |
Versio 22. kesäkuuta 2014 kello 18.43
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
Flickscoutkåren Åbo Vildar | http://www.fissc.fi/abovildar/ | Finlands Svenska Scouter |
Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | https://sites.google.com/site/forssanpartiolaiset/ | Hämeen Partiopiiri |
G
Grankulla Scoutkår | http://www.fissc.fi/grankulla/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |
Ä
Äänekosken Versot | http://www.lpk.partio.fi/k-sp/ave/ | Järvi-Suomen Partiolaiset |