Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(Pohjanmaan lippukuntia A-K) |
(Pohjanmaan lippukuntia L-V) |
||
Rivi 67: | Rivi 67: | ||
|[[Halikon Siniset]] || http://www.halikonsiniset.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Halikon Siniset]] || http://www.halikonsiniset.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Halkokariset]] || http://www. | |[[Halkokariset]] || http://www.halkokariset.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Halssilan Haukat]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/haha/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Halssilan Haukat]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/haha/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 388: | Rivi 388: | ||
|- | |- | ||
|[[Laitilan Eräsissit]] || http://www.les.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Laitilan Eräsissit]] || http://www.les.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Lakeuden Eräpartio]] || http://www.erapartio.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Lammin Evonkävijät]] || https://sites.google.com/site/lamminevonkaevijaet/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Lammin Evonkävijät]] || https://sites.google.com/site/lamminevonkaevijaet/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 425: | Rivi 427: | ||
|[[Lievestuoreen Tuulentytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/liepee/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Lievestuoreen Tuulentytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/liepee/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Limingan Niittykärpät]] || http://www. | |[[Limingan Niittykärpät]] || http://www.niittykarpat.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Linnajoen Partiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/lipa/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Linnajoen Partiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/lipa/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 432: | Rivi 434: | ||
|- | |- | ||
|[[Lohjan Eräveikot]] || http://www.eraveikot.org/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Lohjan Eräveikot]] || http://www.eraveikot.org/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Loimaan Nuotioloimut]] || http://lonu.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Loimaan Nuotioloimut]] || http://lonu.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 478: | Rivi 478: | ||
|[[Merituikut]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/meritu/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Merituikut]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/meritu/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Merituuli]] || http://www. | |[[Merituuli]] || http://www.merituuli.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Meritähdet]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/metry/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Meritähdet]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/metry/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 527: | Rivi 527: | ||
|- | |- | ||
|[[Niipperin Nuolihaukat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/niinu/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Niipperin Nuolihaukat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/niinu/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Nivalan Partio]] || http://nivalanpartio.webs.com/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[NMKY:n Rastipartio]] || http://www.rastipartio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[NMKY:n Rastipartio]] || http://www.rastipartio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 553: | Rivi 555: | ||
|[[Otavaeltajat]] || http://otava.tml.hut.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Otavaeltajat]] || http://otava.tml.hut.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Oulun Metsänkävijät]] || http:// | |[[Oulun Metsänkävijät]] || http://oulunmetsankavijat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Oulun | |[[Oulun Pihka-Versot]] || http://www.oulu.svk.fi/?organisaatioid=1693&liteid=40&tmto=Partio&alatmto=Oulun+Pihka-Versot&lang=1&tsid=3&sid=5 || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Oulun Valppaat]] || http://oulunvalppaat.partio.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Oulunkylän Virkut]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/oviry/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Oulunkylän Virkut]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/oviry/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Oulunsalon Norret]] || http:// | |[[Oulunsalon Norret]] || http://norret.partio.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Ouran Partiolaiset]] || http://www.ouranpartiolaiset.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Ouran Partiolaiset]] || http://www.ouranpartiolaiset.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 576: | Rivi 580: | ||
|- | |- | ||
|[[Partio-Unnukka]] || http://www.esp.partio.fi/p-u/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Partio-Unnukka]] || http://www.esp.partio.fi/p-u/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Pateniemen Polunpolkijat]] || http://www.pateniemenpolunpolkijat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Pellon Pailakat]] || http://pailakat.cjb.net || [[Lapin Partiolaiset]] | |[[Pellon Pailakat]] || http://pailakat.cjb.net || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
Rivi 593: | Rivi 599: | ||
|[[Pitkäjärven Vaeltajat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/pitva/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Pitkäjärven Vaeltajat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/pitva/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pohjan Ilves]] || | |[[Pohjan Ilves]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/poil/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pohjan Tytöt ja Sissit]] || http://www.lpk.partio.fi/lappi/potysi/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |[[Pohjan Tytöt ja Sissit]] || http://www.lpk.partio.fi/lappi/potysi/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pohjan Veikot]] || http://www.onmky.fi/osastot/pv/ || [[ | |[[Pohjan Veikot]] || http://www.onmky.fi/osastot/pv/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Polvijärven Päreenpolttajat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/ppp/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Polvijärven Päreenpolttajat]] || http://www.lpk.partio.fi/p-kp/ppp/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 620: | Rivi 624: | ||
|- | |- | ||
|[[Puskapartiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/pskp/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Puskapartiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/pskp/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Putaan Vilkkaat]] || https://sites.google.com/site/putaanvilkkaatry/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Puuha-Marit]] || http://www.puuhamarit.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Puuha-Marit]] || http://www.puuhamarit.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 682: | Rivi 688: | ||
|[[Saimaan Vartiot]] || http://www.lpk.partio.fi/e-kp/sv/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | |[[Saimaan Vartiot]] || http://www.lpk.partio.fi/e-kp/sv/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Salmen Samoajat]] || http://salmensamoajatry.wordpress.com/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Salon Leiriveikot]] || http://www.leiriveikot.com || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Salon Leiriveikot]] || http://www.leiriveikot.com || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 702: | Rivi 708: | ||
|[[Scoutkåren Pojkarna]] || http://www.fissc.fi/pojkarna/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Scoutkåren Pojkarna]] || http://www.fissc.fi/pojkarna/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |- | ||
|[[Simpsiön Karhut]] || | |[[Simpsiön Karhut]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/sika/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Sinisissit]] || http://sinisissit.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Sinisissit]] || http://sinisissit.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 718: | Rivi 724: | ||
|[[Solmutytöt ja Portimonpojat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/sopo/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Solmutytöt ja Portimonpojat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/sopo/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[SOOPA]] || http://www.student.oulu.fi/%7Erysoopa/ || [[ | |[[SOOPA]] || http://www.student.oulu.fi/%7Erysoopa/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[St. Jacobs Sjöscouter]] || http://www.lpk.partio.fi/fissc/sjs/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[St. Jacobs Sjöscouter]] || http://www.lpk.partio.fi/fissc/sjs/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
Rivi 726: | Rivi 732: | ||
|[[Suodenniemen Suonkiertäjät]] || http://www.susu.kopteri.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Suodenniemen Suonkiertäjät]] || http://www.susu.kopteri.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Suomuuraimet ja Sutipurikat]] || http://www.utajarvenseurakunta.fi/toiminta/partio/yleista || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Suopartio]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/suopa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Suopartio]] || http://www.lpk.partio.fi/k-sp/suopa/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 763: | Rivi 769: | ||
|[[Tarmontytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/e-kp/tt/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | |[[Tarmontytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/e-kp/tt/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tasangon Talvikit]] || | |[[Tasangon Talvikit]] || https://sites.google.com/site/talvikit/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tavastin Liljat]] || http://www.tali.arkku.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Tavastin Liljat]] || http://www.tali.arkku.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 776: | Rivi 782: | ||
|- | |- | ||
|[[Tervaksentekijät]] || http://terte.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Tervaksentekijät]] || http://terte.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Tervastuli]] || http://www.tervastuli.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Tempelscouterna]] || http://www.lpk.partio.fi/fissc/tesco/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Tempelscouterna]] || http://www.lpk.partio.fi/fissc/tesco/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
Rivi 791: | Rivi 799: | ||
|[[Toijalan Eräveikot]] || http://www.toer.org/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Toijalan Eräveikot]] || http://www.toer.org/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Toimarit]] || http://www. | |[[Toimarit]] || http://www.toimarit.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Toimen Pojat]] || http://www.toimenpojat.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Toimen Pojat]] || http://www.toimenpojat.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 825: | Rivi 833: | ||
|[[Tuuspartio]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/tupa/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Tuuspartio]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/tupa/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tyrnävän Mustavarikset]] || http:// | |[[Tyrnävän Mustavarikset]] || http://mustavarikset.nettisivu.org/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tyrvään Metsänpojat]] || http://www.eratoveri.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Tyrvään Metsänpojat]] || http://www.eratoveri.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 853: | Rivi 861: | ||
|[[Vaaran Vaeltajat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Vaaran Vaeltajat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vaasan Metsäveikot]] || http://www.vaasanmetsaveikot.fi || [[ | |[[Vaasan Metsäveikot]] || http://www.vaasanmetsaveikot.fi || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vaasan Partiotytöt]] || http://www. | |[[Vaasan Partiotytöt]] || http://www.vaasanpartiotytot.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vaasan Siniset Partiopojat]] || http://www.vaasansinisetpartiolaiset.fi/ || [[ | |[[Vaasan Siniset Partiopojat]] || http://www.vaasansinisetpartiolaiset.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vaasan Siniset Partiotytöt]] || http://www.vaasansinisetpartiolaiset.fi/ || [[ | |[[Vaasan Siniset Partiotytöt]] || http://www.vaasansinisetpartiolaiset.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Valkeakosken Korvenkävijät]] || http://valkeakoskenkorvenkavijat.yhdistysavain.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Valkeakosken Korvenkävijät]] || http://valkeakoskenkorvenkavijat.yhdistysavain.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 876: | Rivi 884: | ||
|- | |- | ||
|[[Vesipeikot]] || https://sites.google.com/site/vesipeikot/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Vesipeikot]] || https://sites.google.com/site/vesipeikot/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Viestitytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vt/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Viestitytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vt/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 895: | Rivi 901: | ||
|[[Viipurin Metsänkävijät]] || http://www.viipurinmetsankavijat.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Viipurin Metsänkävijät]] || http://www.viipurinmetsankavijat.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vimpelin Villikehrät]] || http://www.lpk.partio.fi/epp/vivil/ || [[ | |[[Vimpelin Villikehrät]] || http://www.lpk.partio.fi/epp/vivil/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Virkkalan Tulentekijät]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/vtt/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Virkkalan Tulentekijät]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/vtt/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 908: | Rivi 914: | ||
|- | |- | ||
|[[Vuosaaren Vesipääskyt]] || http://www.vvp.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Vuosaaren Vesipääskyt]] || http://www.vvp.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vårdkasarnas Scouter]] || http://www.vardo.scout.aland.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Vårdkasarnas Scouter]] || http://www.vardo.scout.aland.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Vääräjoen Vartijat]] || http://vaarajoki.blogspot.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|} | |} | ||
Versio 24. kesäkuuta 2014 kello 00.26
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
Flickscoutkåren Åbo Vildar | http://www.fissc.fi/abovildar/ | Finlands Svenska Scouter |
Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | https://sites.google.com/site/forssanpartiolaiset/ | Hämeen Partiopiiri |
G
Grankulla Scoutkår | http://www.fissc.fi/grankulla/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |
Ä
Äänekosken Versot | http://www.lpk.partio.fi/k-sp/ave/ | Järvi-Suomen Partiolaiset |