Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(Pohjanmaan lippukuntia) |
(Järvi-Suomen lippukuntia A-K) |
||
Rivi 24: | Rivi 24: | ||
==E== | ==E== | ||
{| | {| | ||
|[[Ekin | |[[Ekin Partio]] || http://www.ekinpartio.fi || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Elimäen Metsäsudet]] || http://koti.mbnet.fi/chilie/ems/index.html || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Elimäen Metsäsudet]] || http://koti.mbnet.fi/chilie/ems/index.html || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
Rivi 68: | Rivi 68: | ||
|- | |- | ||
|[[Halkokariset]] || http://www.halkokariset.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Halkokariset]] || http://www.halkokariset.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Haminan Rantarillit]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/hrr/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Haminan Rantarillit]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/hrr/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
Rivi 120: | Rivi 118: | ||
|- | |- | ||
|[[Himangan Nuotioveljet]] || http://nuotioveljet.kotisivuja.org/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Himangan Nuotioveljet]] || http://nuotioveljet.kotisivuja.org/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Hirvi-Partio]] || http://www.hirvipartio.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Hirviveikot]] || http://www.hirviveikot.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Hirviveikot]] || http://www.hirviveikot.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 126: | Rivi 126: | ||
|- | |- | ||
|[[Houtskärs Scouter]] || http://www.abo.fi/%7Emseleniu/houtscout/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Houtskärs Scouter]] || http://www.abo.fi/%7Emseleniu/houtscout/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |||
|[[Huhtapartio]] || http://www.huhtapartio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Huipunvaltaajat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/huva/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Huipunvaltaajat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/huva/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 150: | Rivi 152: | ||
==I== | ==I== | ||
{| | {| | ||
|[[Iisalmen Korvenkävijät]] || http://www.iisalmenkorvenkavijat.info/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |||
|[[Ilkan Partiolaiset]] || http://ip.partio.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Ilkan Partiolaiset]] || http://ip.partio.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
Rivi 167: | Rivi 171: | ||
|- | |- | ||
|[[Joensuun Eräsissit ja Karjalan Tytöt]] || http://jeskaty.com/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Joensuun Eräsissit ja Karjalan Tytöt]] || http://jeskaty.com/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Joensuun Metsänkävijät]] || http://www.metsankavijat.info/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Jokikylän Pojat]] || http://www.jokikylanpojat.net || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Jokikylän Pojat]] || http://www.jokikylanpojat.net || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 173: | Rivi 179: | ||
|- | |- | ||
|[[Jokisuun Kipparit]] || http://joki.vuodatus.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Jokisuun Kipparit]] || http://joki.vuodatus.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Joroisten Erätoverit]] || http://joroisteneratoverit.wordpress.com/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Joutjärven Tapulitytöt]] || http://www.tapulitytot.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Joutjärven Tapulitytöt]] || http://www.tapulitytot.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Juankosken Korpikulkurit]] || http:// | |[[Juankosken Korpikulkurit]] || http://korpikulkurit.blogspot.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Jukolan Veljet ja Siskot]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/juvesi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Jukolan Veljet ja Siskot]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/juvesi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 182: | Rivi 190: | ||
|[[Jurvan Saloveikot]] || http://jurvansaloveikot.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Jurvan Saloveikot]] || http://jurvansaloveikot.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Jyväskylän Metsänkävijät]] || http://www.jyme.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|[[Jyväskylän Metsänkävijät]] || http://www. | |||
|- | |- | ||
|[[Jyväskylän | |[[Jyväskylän opiskelevat partiolaiset]] || http://www.jopary.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Jyväskylän Versot]] || http:// | |[[Jyväskylän Versot]] || http://jyve.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Jämijärven Miilunvartijat]] || http://miilunvartijat.egarden.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Jämijärven Miilunvartijat]] || http://miilunvartijat.egarden.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 198: | Rivi 204: | ||
|[[Järvihaukat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/jaha/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Järvihaukat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/jaha/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Järvisissit]] || http://www. | |[[Järvisissit]] || http://www.jarvisissit.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|} | |} | ||
==K== | ==K== | ||
Rivi 207: | Rivi 213: | ||
|- | |- | ||
|[[Kaarinan Sädetytöt]] || http://www.sadetytot.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Kaarinan Sädetytöt]] || http://www.sadetytot.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kainuun Revontulet]] || http://www.piksa.fi/Revontulet/Revontulet.html || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kairankiertäjät]] || http://www.kairankiertajat.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Kairankiertäjät]] || http://www.kairankiertajat.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kaiskun Kävijät]] || http://kaiskunkavijat | |[[Kaiskun Kävijät]] || http://www.kaiskunkavijat.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kajaanin Korvenpojat]] || http://korvenpojat.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kajaanin Korvenpojat]] || http://korvenpojat.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 244: | Rivi 252: | ||
|[[Karimo]] || http://www.karimory.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Karimo]] || http://www.karimory.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Karjalan Näreennakertajat]] || | |[[Karjalan Näreennakertajat]] || https://sites.google.com/site/karjalannareennakertajat/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Karkun Samoojat]] || https://sites.google.com/site/karkunsamoojatry/home || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Karkun Samoojat]] || https://sites.google.com/site/karkunsamoojatry/home || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 268: | Rivi 276: | ||
|[[Keravan Korvenpojat]] || http://www.korvenpojat.fi || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Keravan Korvenpojat]] || http://www.korvenpojat.fi || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kerman Kiertäjät]] || http://www.kermankiertajat. | |[[Kerman Kiertäjät]] || http://www.kermankiertajat.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Keronkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kero/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Keronkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kero/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 290: | Rivi 298: | ||
|[[Kipinäpartio]] || http://www.kipinapartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Kipinäpartio]] || http://www.kipinapartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kiteen | |[[Kiteen Karhu-Pojat]] || http://www.karhupojat.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Kiteen Rajasamoojat]] || http://kiteenrajasamoojat.blogspot.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kivenlahden Piilevät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kipi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kivenlahden Piilevät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kipi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 328: | Rivi 338: | ||
|[[Kuikkavuoren Pojat]] || https://sites.google.com/site/kvptoiminta/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kuikkavuoren Pojat]] || https://sites.google.com/site/kvptoiminta/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuilun Kulkijat]] || http://www. | |[[Kuilun Kulkijat]] || http://www.kuilunkulkijat.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuksat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kuksat/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kuksat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kuksat/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 336: | Rivi 346: | ||
|[[Kulosaaren meripartio]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kmp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kulosaaren meripartio]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kmp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuopion | |[[Kuokkalan Vetehiset ]] || http://www.kuokkalanvetehiset.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Kuopion Kurjenmiekat]] || http://www.kurkimäki.fi/yhdistykset/partio/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kuoreveden Kotkat]] || http://www.kuorevedenkotkat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kuoreveden Kotkat]] || http://www.kuorevedenkotkat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 357: | Rivi 369: | ||
|- | |- | ||
|[[Kuusiston Linnanyrjänät]] || http://www.kly.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Kuusiston Linnanyrjänät]] || http://www.kly.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kuuvalon Vaeltajat]] || http://www.kuuvalonvaeltajat.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kymen Kotkat]] || https://sites.google.com/site/kymkotry/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kymen Kotkat]] || https://sites.google.com/site/kymkotry/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 365: | Rivi 379: | ||
|- | |- | ||
|[[Kyynärön Kiertäjät]] || http://www.kyki.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kyynärön Kiertäjät]] || http://www.kyki.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Käppäräpartio]] || http://www.käppäräpartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Käppäräpartio]] || http://www.käppäräpartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] |
Versio 24. kesäkuuta 2014 kello 22.06
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
Flickscoutkåren Åbo Vildar | http://www.fissc.fi/abovildar/ | Finlands Svenska Scouter |
Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | https://sites.google.com/site/forssanpartiolaiset/ | Hämeen Partiopiiri |
G
Grankulla Scoutkår | http://www.fissc.fi/grankulla/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |
Ä
Äänekosken Versot | http://www.lpk.partio.fi/k-sp/ave/ | Järvi-Suomen Partiolaiset |