Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(Järvi-Suomen lippukuntia A-K) |
(Järvi-Suomen lippukuntia L-Ä) |
||
Rivi 410: | Rivi 410: | ||
|- | |- | ||
|[[Lapin Kiehiset ja Kivekkäät]] || http://www.lpk.partio.fi/lappi/lakiki/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |[[Lapin Kiehiset ja Kivekkäät]] || http://www.lpk.partio.fi/lappi/lakiki/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Lapinlahden Siniveikot]] || http://www.lapinlahdenseurakunta.fi/00010127-lapinlahden-siniveikot-ry || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Lapin Samoilijat]] || http://www.lpk.partio.fi/lappi/lsry/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |[[Lapin Samoilijat]] || http://www.lpk.partio.fi/lappi/lsry/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
Rivi 439: | Rivi 441: | ||
|[[Liekkitytöt]] || http://www.liekkitytot.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Liekkitytöt]] || http://www.liekkitytot.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Limingan Niittykärpät]] || http://www.niittykarpat.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Linnajoen Partiolaiset]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/lipa/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Linnavuoren Tähyilijät]] || http://linnavuorentahyilijat.weebly.com/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Liperin Kokkoveikot]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/liperin-kokkoveikot-ry/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Littoisten Pirtapiiat]] || http://www.lipi.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Littoisten Pirtapiiat]] || http://www.lipi.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 508: | Rivi 510: | ||
|[[Mikaelin Sinikellot]] || http://mikaelinsinikellot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Mikaelin Sinikellot]] || http://mikaelinsinikellot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mikkelin Leiritytöt]] || http:// | |[[Mikkelin Leiritytöt]] || http://leiritytot.wix.com/mile || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mikkelin Toimenpojat]] || http://www.toimari.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Mikkelin Toimenpojat]] || http://www.toimari.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 518: | Rivi 520: | ||
|[[Mustavuoren Sissit]] || http://mustavuorensissit.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Mustavuoren Sissit]] || http://mustavuorensissit.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Muuratpartio]] || http://www. | |[[Muuratpartio]] || http://www.muuratpartio.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Myllykosken Koskikarat]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/mkk/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Myllykosken Koskikarat]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/mkk/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
Rivi 530: | Rivi 532: | ||
|[[Myyrpartio]] || http://mypa.tainio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Myyrpartio]] || http://mypa.tainio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mäkipartio]] || http:// | |[[Mäkipartio]] || http://maki.partio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mäntsälän Metsäkävyt]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/mame/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Mäntsälän Metsäkävyt]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/mame/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Mäntyharjun Partiolaiset]] || https://sites.google.com/site/mantyharjunpartiolaiset/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || http://mapa.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || http://mapa.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 561: | Rivi 565: | ||
|- | |- | ||
|[[Nuotiotytöt]] || http://www.nuotiotytot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Nuotiotytöt]] || http://www.nuotiotytot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Nurmeksen Partiolaiset]] || http://nupa.nettisivu.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Näsin Tytöt]] || https://sites.google.com/site/nasintytot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Näsin Tytöt]] || https://sites.google.com/site/nasintytot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 591: | Rivi 597: | ||
|[[Padaspartio]] || http://padaspartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Padaspartio]] || http://padaspartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Palokan Partiolaiset]] || http://www. | |[[Palokan Partiolaiset]] || http://www.palokanpartiolaiset.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Paraisten Merikotkat]] || http://www.pameko.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Paraisten Merikotkat]] || http://www.pameko.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 599: | Rivi 605: | ||
|[[Partio-Puhurit]] || http://www.partiopuhurit.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Partio-Puhurit]] || http://www.partiopuhurit.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Partio-Unnukka]] || | |[[Partio-Unnukka]] || https://sites.google.com/site/partiounnukkavarkaus/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pateniemen Polunpolkijat]] || http://www.pateniemenpolunpolkijat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Pateniemen Polunpolkijat]] || http://www.pateniemenpolunpolkijat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 607: | Rivi 613: | ||
|[[Perttelin Piketit]] || http://www.perttelinpiketit.com || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Perttelin Piketit]] || http://www.perttelinpiketit.com || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pielisen Partiolaiset]] || http://www. | |[[Pertun Tähkäpartio]] || http://www.tahkapartio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Pielisen Partiolaiset]] || https://sites.google.com/site/pielisenpartiolaiset/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |||
|[[Pihkapartio]] || http://www.pihkapartio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |||
|[[Pihtiputaan Partiolaiset]] || https://sites.google.com/site/pihtiputaanpartiolaisetry/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Piikkiön Tammipartio]] || http://www.tammipartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Piikkiön Tammipartio]] || http://www.tammipartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 625: | Rivi 637: | ||
|[[Pohjan Veikot]] || http://www.onmky.fi/osastot/pv/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Pohjan Veikot]] || http://www.onmky.fi/osastot/pv/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Polvijärven Päreenpolttajat]] || http://www. | |[[Polvijärven Päreenpolttajat]] || http://www.pareenpolttajat.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Porin Tertut]] || http://www.freewebs.com/porintertut/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Porin Tertut]] || http://www.freewebs.com/porintertut/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 635: | Rivi 647: | ||
|[[Puhurin Pojat]] || http://www.puhurinpojat.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Puhurin Pojat]] || http://www.puhurinpojat.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Puijon Pakertajat]] || http://www. | |[[Puijon Pakertajat]] || http://www.puijonpakertajat.partio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Puijon Pojat]] || http://puijonpojat. | |[[Puijon Pojat]] || http://www.knmky.com/puijonpojat.html || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Puropartio]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/pupa/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Puropartio]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/pupa/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 669: | Rivi 681: | ||
|- | |- | ||
|[[Rantakaarinat]] || http://www.rantakaarinat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Rantakaarinat]] || http://www.rantakaarinat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Rantasipit]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/rasi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Rantasipit]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/rasi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 678: | Rivi 688: | ||
|[[Rauman Partiotytöt]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/rpt/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Rauman Partiotytöt]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/rpt/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Reippaat Pojat]] || http://www. | |[[Reippaat Pojat]] || http://www.reippaatpojatry.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Rekolan Metsäsiskot]] || http://www.rekolan.partio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Rekolan Metsäsiskot]] || http://www.rekolan.partio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 689: | Rivi 697: | ||
|- | |- | ||
|[[Riihipääskyt]] || http://www.riihipaaskyt.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Riihipääskyt]] || http://www.riihipaaskyt.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Riistaveden Vaarunvartijat]] || http://vaarunvartijat.suntuubi.com/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Roineen Tytöt]] || http://www.roineentytot.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Roineen Tytöt]] || http://www.roineentytot.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 720: | Rivi 730: | ||
|[[Sauvojapojat]] || http://www.sauvojapojat.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Sauvojapojat]] || http://www.sauvojapojat.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Savon Saukot]] || http://savonsaukot. | |[[Savon Saukot]] || http://www.savonsaukot.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Scoutkåren MuHö]] || http://www.muho.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Scoutkåren MuHö]] || http://www.muho.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
Rivi 741: | Rivi 751: | ||
|- | |- | ||
|[[Sjöscoutkåren Spejarna]] || http://www.fissc.scout.fi/spaland/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Sjöscoutkåren Spejarna]] || http://www.fissc.scout.fi/spaland/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |||
|[[Soisalon Samoilijat]] || https://sites.google.com/site/soisalonsamoilijatry/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |||
|[[Sokkalan Sissit]] || http://www.sosi.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Solmutytöt ja Portimonpojat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/sopo/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Solmutytöt ja Portimonpojat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/sopo/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Sonkapartio]] || http://www.sonkajarvenseurakunta.fi/00010021-partio || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[SOOPA]] || http://www.student.oulu.fi/%7Erysoopa/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[SOOPA]] || http://www.student.oulu.fi/%7Erysoopa/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 754: | Rivi 770: | ||
|[[Suomuuraimet ja Sutipurikat]] || http://www.utajarvenseurakunta.fi/toiminta/partio/yleista || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Suomuuraimet ja Sutipurikat]] || http://www.utajarvenseurakunta.fi/toiminta/partio/yleista || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Suonenjoen Sirkut ja Sotkat]] || https://sites.google.com/site/sirkutjasotkat/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Suosirrit]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/susi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Suosirrit]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/susi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 768: | Rivi 784: | ||
|- | |- | ||
|[[Taipalsaaren Taivaltajat]] || http://yhdistykset.etela-karjala.fi/tata/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | |[[Taipalsaaren Taivaltajat]] || http://yhdistykset.etela-karjala.fi/tata/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Talaspartio]] || http://www.vieremanseurakunta.fi/00010033-talaspartio-ry || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Tammelan Metsänkävijät]] || http://www.surffi.net/tamk/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Tammelan Metsänkävijät]] || http://www.surffi.net/tamk/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 813: | Rivi 831: | ||
|[[Tiirismaan Tähystäjät]] || http://tita.partio.net || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Tiirismaan Tähystäjät]] || http://tita.partio.net || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tikkakosken Partiolaiset]] || http:// | |[[Tikkakosken Partiolaiset]] || http://www.tikpar.com/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tikkurilan Siniset]] || http://www.siniset.com || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Tikkurilan Siniset]] || http://www.siniset.com || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 828: | Rivi 844: | ||
|- | |- | ||
|[[Toimen Tytöt]] || http://tt.partio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Toimen Tytöt]] || http://tt.partio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Toivakan Lepinkäiset]] || http://www.toivakanseurakunta.fi/00010374-partiolippukunta-toivakan-lepinkaiset || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Toivon Erätytöt]] || http://tettek.wordpress.com/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Toivon Erätytöt]] || http://tettek.wordpress.com/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 869: | Rivi 887: | ||
==U== | ==U== | ||
{| | {| | ||
|[[Ulvilan Erätytöt]] || http://www.freewebs.com/eratytot/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Ulvilan Erätytöt]] || http://www.freewebs.com/eratytot/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
Rivi 881: | Rivi 897: | ||
|[[Vaakun Vartijat]] || http://www.vaakunvartijat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Vaakun Vartijat]] || http://www.vaakunvartijat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Vaaran Vaeltajat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Vaarojen Siskot ja Veikot]] || https://sites.google.com/site/vaarojensiskotjaveikot/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vaasan Metsäveikot]] || http://www.vaasanmetsaveikot.fi || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Vaasan Metsäveikot]] || http://www.vaasanmetsaveikot.fi || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 904: | Rivi 920: | ||
|- | |- | ||
|[[Vehmaan Lustaset]] || http://www.vehmaanlustaset.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Vehmaan Lustaset]] || http://www.vehmaanlustaset.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Vehmerin Vaeltajat]] || http://vehmerinvaeltajat.partio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Vesilahden Valkohännät]] || http://valkohannat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Vesilahden Valkohännät]] || http://valkohannat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 914: | Rivi 932: | ||
|- | |- | ||
|[[Viherlaakson Peurat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vipe/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Viherlaakson Peurat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vipe/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Vihtavuoren Visaiset]] || http://www.visaiset.partio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Viialan Metsänkävijät]] || http://viialanmetsankavijat.yhdistysavain.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Viialan Metsänkävijät]] || http://viialanmetsankavijat.yhdistysavain.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 926: | Rivi 946: | ||
|- | |- | ||
|[[Virkkalan Tulentekijät]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/vtt/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Virkkalan Tulentekijät]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/vtt/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vuoren Valppaat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vv/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Vuoren Valppaat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vv/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 948: | Rivi 966: | ||
|[[Ylöjärven Viittaveljet]] || http://www.ylvi.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Ylöjärven Viittaveljet]] || http://www.ylvi.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|} | |} | ||
[[Luokka:Luettelot]] | [[Luokka:Luettelot]] | ||
[[Luokka:Lippukunta]] | [[Luokka:Lippukunta]] | ||
[[Luokka:Nettipartio]] | [[Luokka:Nettipartio]] |
Versio 25. kesäkuuta 2014 kello 07.27
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
Flickscoutkåren Åbo Vildar | http://www.fissc.fi/abovildar/ | Finlands Svenska Scouter |
Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | https://sites.google.com/site/forssanpartiolaiset/ | Hämeen Partiopiiri |
G
Grankulla Scoutkår | http://www.fissc.fi/grankulla/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |