Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(Järvi-Suomen lippukuntia L-Ä) |
p (Maaningan Maahiset, Nääs-Partio, pientä korjailua) |
||
Rivi 81: | Rivi 81: | ||
|[[Harjusiskot]] || https://sites.google.com/site/partiolippukuntaharjusiskot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Harjusiskot]] || https://sites.google.com/site/partiolippukuntaharjusiskot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Haukka-Veikot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/have/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Helsingin Eräkaverit]] || http://www.erakaveri.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Helsingin Eräkaverit]] || http://www.erakaveri.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 248: | Rivi 248: | ||
|[[Karhunvartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Karhunvartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Karhu-Veikot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kave/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Karimo]] || http://www.karimory.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Karimo]] || http://www.karimory.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 344: | Rivi 344: | ||
|[[Kulman Kiertäjät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kulki/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kulman Kiertäjät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kulki/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kulosaaren | |[[Kulosaaren Meripartio]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kmp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuokkalan Vetehiset ]] || http://www.kuokkalanvetehiset.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kuokkalan Vetehiset]] || http://www.kuokkalanvetehiset.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuopion Kurjenmiekat]] || http://www.kurkimäki.fi/yhdistykset/partio/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kuopion Kurjenmiekat]] || http://www.kurkimäki.fi/yhdistykset/partio/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 364: | Rivi 364: | ||
|[[Kuusankosken Metsänkävijät]] || http://k-m-k.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Kuusankosken Metsänkävijät]] || http://k-m-k.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuusankosken | |[[Kuusankosken Partiotytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/qpt/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuusenkävyt]] || http://kuusenkavyt.com/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Kuusenkävyt]] || http://kuusenkavyt.com/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 473: | Rivi 473: | ||
|- | |- | ||
|[[Maakotkat]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/mk/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Maakotkat]] || http://www.lpk.partio.fi/kymi/mk/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Maaningan Maahiset]] || https://sites.google.com/site/maaninganmaahisetry/ || [[Pohjois-Savon Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Maarian Kämmekät]] || http://www.maariankammekat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Maarian Kämmekät]] || http://www.maariankammekat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 484: | Rivi 486: | ||
|[[Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat]] || http://maskunpartiolaiset.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat]] || http://maskunpartiolaiset.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mastonvartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/mava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Mastonvartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/mava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mellan Kiipijät]] || http://www.lpk.partio.fi/lappi/meki/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |[[Mellan Kiipijät]] || http://www.lpk.partio.fi/lappi/meki/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mellilän Menninkäiset]] || https://sites.google.com/site/mellilanmenninkaiset/ || | |[[Mellilän Menninkäiset]] || https://sites.google.com/site/mellilanmenninkaiset/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Merimaskun Reimarit]] || http://www.mere.fi/ || | |[[Merimaskun Reimarit]] || http://www.mere.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Merimetsot]] || http://merimetsot.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Merimetsot]] || http://merimetsot.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 569: | Rivi 571: | ||
|- | |- | ||
|[[Näsin Tytöt]] || https://sites.google.com/site/nasintytot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Näsin Tytöt]] || https://sites.google.com/site/nasintytot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Nääs-Partio]] || http://www.students.tut.fi/cgi-bin/run/npartio/public/Etusivu || | |||
|} | |} | ||
Rivi 625: | Rivi 629: | ||
|[[Pirjetan Partio]] || http://www.pirjetanpartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Pirjetan Partio]] || http://www.pirjetanpartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pirkan Pojat ]] || https://www.facebook.com/Partiolippukuntapirkanpojat || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Pirkan Pojat]] || https://www.facebook.com/Partiolippukuntapirkanpojat || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pirkkalan Sotkapojat]] || https://sites.google.com/site/pirkkalansotkapojatry/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Pirkkalan Sotkapojat]] || https://sites.google.com/site/pirkkalansotkapojatry/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 966: | Rivi 970: | ||
|[[Ylöjärven Viittaveljet]] || http://www.ylvi.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Ylöjärven Viittaveljet]] || http://www.ylvi.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|} | |} | ||
[[Luokka:Luettelot]] | [[Luokka:Luettelot]] | ||
[[Luokka:Lippukunta]] | [[Luokka:Lippukunta]] | ||
[[Luokka:Nettipartio]] | [[Luokka:Nettipartio]] |
Versio 25. kesäkuuta 2014 kello 09.01
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
Flickscoutkåren Åbo Vildar | http://www.fissc.fi/abovildar/ | Finlands Svenska Scouter |
Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | https://sites.google.com/site/forssanpartiolaiset/ | Hämeen Partiopiiri |
G
Grankulla Scoutkår | http://www.fissc.fi/grankulla/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |