Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(Etelä-Karjala) |
(Kymenlaakso) |
||
Rivi 26: | Rivi 26: | ||
|[[Ekin Partio]] || http://www.ekinpartio.fi || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Ekin Partio]] || http://www.ekinpartio.fi || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Elimäen Metsäsudet]] || http:// | |[[Elimäen Metsäsudet]] || http://metsasudet.blogspot.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Eräkamut]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/eka/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Eräkamut]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/eka/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 60: | Rivi 60: | ||
|- | |- | ||
|[[Hakkistytöt]] || http://hakkistytot.blogspot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Hakkistytöt]] || http://hakkistytot.blogspot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Halikon Siniset]] || http://www.halikonsiniset.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Halikon Siniset]] || http://www.halikonsiniset.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 67: | Rivi 65: | ||
|[[Halkokariset]] || http://www.halkokariset.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Halkokariset]] || http://www.halkokariset.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Haminan | |[[Haminan Päivänpojat ]] || http://www.haminanpaivanpojat.net/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Haminan Rantarillit]] || http://rantarillit.blogspot.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Harjavallan Pirkat]] || http://www.harjavallanseurakunta.fi/tehtavaalueet/partio || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Harjavallan Pirkat]] || http://www.harjavallanseurakunta.fi/tehtavaalueet/partio || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 244: | Rivi 244: | ||
|[[Kara-Karhut]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/karka/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kara-Karhut]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/karka/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Karhulan Kanttarellit]] || http://www. | |[[Karhulan Kanttarellit]] || http://www.karhulankanttarellit.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Karhunvartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Karhunvartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kava/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 332: | Rivi 330: | ||
|[[Koudat]] || http://www.koudat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Koudat]] || http://www.koudat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kouvolan Metsäveikot]] || http://www | |[[Kouvolan Metsäveikot]] || http://www.partio-kmv.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kouvolan Salpasirkat]] || http://www. | |[[Kouvolan Salpasirkat]] || http://www.kss.partio.net/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kouvolan Tyttöpartio]] || http:// | |[[Kouvolan Tyttöpartio]] || http://kouvolantyttopartio.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuikkavuoren Pojat]] || https://sites.google.com/site/kvptoiminta/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kuikkavuoren Pojat]] || https://sites.google.com/site/kvptoiminta/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 364: | Rivi 362: | ||
|[[Kuuhankaset]] || http://www.sivukoti.com/kuuhankaset/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kuuhankaset]] || http://www.sivukoti.com/kuuhankaset/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuusankosken Metsänkävijät]] || http://k-m-k.fi/ || [[ | |[[Kuusankosken Metsänkävijät]] || http://k-m-k.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuusankosken Partiotytöt]] || http:// | |[[Kuusankosken Partiotytöt]] || http://kuusankoskenpartiotytot.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuusenkävyt]] || http://kuusenkavyt.com/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Kuusenkävyt]] || http://kuusenkavyt.com/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 472: | Rivi 470: | ||
|[[Maahiset]] || http://www.maahiset.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Maahiset]] || http://www.maahiset.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Maakotkat]] || http://www. | |[[Maakotkat]] || http://www.maakotkat.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Maaningan Maahiset]] || https://sites.google.com/site/maaninganmaahisetry/ || [[Pohjois-Savon Partiolaiset]] | |[[Maaningan Maahiset]] || https://sites.google.com/site/maaninganmaahisetry/ || [[Pohjois-Savon Partiolaiset]] | ||
Rivi 498: | Rivi 496: | ||
|[[Meri-Porin Partio]] || http://www.meriporinpartio.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Meri-Porin Partio]] || http://www.meriporinpartio.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Merituikut]] || http://www. | |[[Merituikut]] || http://www.merituikut.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Merituuli]] || http://www.merituuli.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Merituuli]] || http://www.merituuli.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 524: | Rivi 522: | ||
|[[Muuratpartio]] || http://www.muuratpartio.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Muuratpartio]] || http://www.muuratpartio.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Myllykosken Koskikarat]] || | |[[Myllykosken Koskikarat]] || https://sites.google.com/site/kymmkkfin/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Myllykylän Harjuvuokot]] || https://sites.google.com/site/myllykylanharjuvuokot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Myllykylän Harjuvuokot]] || https://sites.google.com/site/myllykylanharjuvuokot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 565: | Rivi 563: | ||
|- | |- | ||
|[[Nousiaisten Henrikin Lippukunta]] || http://www.nhlpk.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Nousiaisten Henrikin Lippukunta]] || http://www.nhlpk.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Nuotio-Vehkat]] || https://sites.google.com/site/nuotiovehkat/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Nummen Eränkävijät]] || http://www.nuer.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Nummen Eränkävijät]] || http://www.nuer.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 673: | Rivi 673: | ||
|[[Puuha-Marit]] || http://www.puuhamarit.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Puuha-Marit]] || http://www.puuhamarit.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pyhtään Korpisudet]] || http://www. | |[[Pyhtään Korpisudet]] || http://www.korpisudet.net/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pyhän Laurin Ritarit (L-SP)|Pyhän Laurin Ritarit]] || http://pyhanlaurinritarit.com/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Pyhän Laurin Ritarit (L-SP)|Pyhän Laurin Ritarit]] || http://pyhanlaurinritarit.com/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 894: | Rivi 894: | ||
|- | |- | ||
|[[Upinniemen Merisissit]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/ums/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Upinniemen Merisissit]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/ums/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Utin Pilvenveikot]] || http://www.valkealanseurakunta.fi/?id=1058 || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Uudenkaupungin Merihait]] || https://sites.google.com/site/merihait/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Uudenkaupungin Merihait]] || https://sites.google.com/site/merihait/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] |
Versio 25. kesäkuuta 2014 kello 20.23
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
Flickscoutkåren Åbo Vildar | http://www.fissc.fi/abovildar/ | Finlands Svenska Scouter |
Forssan Tornitulet ja Tornihaukat | https://sites.google.com/site/forssanpartiolaiset/ | Hämeen Partiopiiri |
G
Grankulla Scoutkår | http://www.fissc.fi/grankulla/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |