Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(Kymenlaakso) |
(FiSSc) |
||
Rivi 41: | Rivi 41: | ||
==F== | ==F== | ||
{| | {| | ||
|[[Flickscoutkåren Åbo Vildar]] || http://www. | |[[Flickscoutkåren Korsfararflickorna]] || http://www.korsfararflickorna.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |||
|[[Flickscoutkåren Åbo Vildar]] || http://www.abovildar.fi/start/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Forssan Tornitulet ja Tornihaukat]] || https://sites.google.com/site/forssanpartiolaiset/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Forssan Tornitulet ja Tornihaukat]] || https://sites.google.com/site/forssanpartiolaiset/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 47: | Rivi 49: | ||
==G== | ==G== | ||
{| | {| | ||
|[[Grankulla Scoutkår]] || http://www. | |[[Grankulla Scoutkår]] || http://www.grankullascoutkar.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|} | |} | ||
==H== | ==H== | ||
Rivi 68: | Rivi 70: | ||
|- | |- | ||
|[[Haminan Rantarillit]] || http://rantarillit.blogspot.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Haminan Rantarillit]] || http://rantarillit.blogspot.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Hangö Scoutkår]] || http://hangoscoutkar.scout.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Harjavallan Pirkat]] || http://www.harjavallanseurakunta.fi/tehtavaalueet/partio || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Harjavallan Pirkat]] || http://www.harjavallanseurakunta.fi/tehtavaalueet/partio || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 80: | Rivi 84: | ||
|- | |- | ||
|[[Haukka-Veikot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/have/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Haukka-Veikot]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/have/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Helsingfors Scoutkår Spanarna]] || http://helsingforsscoutkarspanarna.scout.fi/start/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Helsingin Eräkaverit]] || http://www.erakaveri.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Helsingin Eräkaverit]] || http://www.erakaveri.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 161: | Rivi 167: | ||
|- | |- | ||
|[[Inarin Tunturisudet]] || http://www.inarintunturisudet.partio.net/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |[[Inarin Tunturisudet]] || http://www.inarintunturisudet.partio.net/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Ingå Scouter]] || http://ingascouter.org/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|} | |} | ||
==J== | ==J== | ||
Rivi 167: | Rivi 175: | ||
|- | |- | ||
|[[Jaarlin Pojat]] || https://sites.google.com/a/jaarlinpojat.fi/index/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Jaarlin Pojat]] || https://sites.google.com/a/jaarlinpojat.fi/index/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Jakobstads Flickscouter]] || http://www.jakobstadsflickscouter.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
|[[Jakobstads Sjöscouter]] || http://jakobstadssjoscouter.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Jeanne d'Arc]] || http://www.jannennakit.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Jeanne d'Arc]] || http://www.jannennakit.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 243: | Rivi 255: | ||
|- | |- | ||
|[[Kara-Karhut]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/karka/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kara-Karhut]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/karka/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Karis Flickorna]] || http://www.karisflickorna.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Karhulan Kanttarellit]] || http://www.karhulankanttarellit.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Karhulan Kanttarellit]] || http://www.karhulankanttarellit.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
Rivi 281: | Rivi 295: | ||
|- | |- | ||
|[[Keurusseudun Partiolaiset]] || http://keuruu.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Keurusseudun Partiolaiset]] || http://keuruu.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kihniön Katajaiset]] || http://www.kihnionkatajaiset.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kihniön Katajaiset]] || http://www.kihnionkatajaiset.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 293: | Rivi 305: | ||
|- | |- | ||
|[[Kilon Kipinät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kkp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kilon Kipinät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kkp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Kimito Sjöscouter]] || http://kimitosjoscouter.scout.webbhuset.fi/start/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kinahmin Kiipijät]] || http://www.kinahminkiipijat.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kinahmin Kiipijät]] || http://www.kinahminkiipijat.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 315: | Rivi 329: | ||
|- | |- | ||
|[[Koroisten Sarpiot]] || http://www.koroistensarpiot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Koroisten Sarpiot]] || http://www.koroistensarpiot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Korven Koukkaajat]] || http://www.koukkaajat.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Korven Koukkaajat]] || http://www.koukkaajat.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 335: | Rivi 347: | ||
|- | |- | ||
|[[Kouvolan Tyttöpartio]] || http://kouvolantyttopartio.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Kouvolan Tyttöpartio]] || http://kouvolantyttopartio.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kristinestads Nybyggare]] || http://kristinestadsnybyggare.scout.fi/start/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kuikkavuoren Pojat]] || https://sites.google.com/site/kvptoiminta/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kuikkavuoren Pojat]] || https://sites.google.com/site/kvptoiminta/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 377: | Rivi 391: | ||
|- | |- | ||
|[[Kymenrannan Tytöt]] || http://kymikset.brinkster.net/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Kymenrannan Tytöt]] || http://kymikset.brinkster.net/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kyrkslätt Scouter]] || http://kysc.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kyynärön Kiertäjät]] || http://www.kyki.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kyynärön Kiertäjät]] || http://www.kyki.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 456: | Rivi 472: | ||
|- | |- | ||
|[[Loimaan Saviset]] || http://saviset.blogspot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Loimaan Saviset]] || http://saviset.blogspot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Lovisa Scoutflickor]] || http://lovisaflickor.scout.webbhuset.fi/start/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Louhen Tytöt]] || http://louhentytot.nettisivu.org/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Louhen Tytöt]] || http://louhentytot.nettisivu.org/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 515: | Rivi 533: | ||
|- | |- | ||
|[[Muhoksen Metsänkävijät]] || http://www.muhoksenseurakunta.fi/toiminta/partio/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Muhoksen Metsänkävijät]] || http://www.muhoksenseurakunta.fi/toiminta/partio/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Munksnäs Flickscouter]] || http://www.munksnasflickscouter.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Mustat Veljet]] || http://www.mustatveljet.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Mustat Veljet]] || http://www.mustatveljet.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 561: | Rivi 581: | ||
|- | |- | ||
|[[Nokian Partiotytöt]] || http://nopalaiset.wordpress.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Nokian Partiotytöt]] || http://nopalaiset.wordpress.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Nordsjö Skogsriddare]] || http://nsr.scout.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Nousiaisten Henrikin Lippukunta]] || http://www.nhlpk.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Nousiaisten Henrikin Lippukunta]] || http://www.nhlpk.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 571: | Rivi 593: | ||
|- | |- | ||
|[[Nurmeksen Partiolaiset]] || http://nupa.nettisivu.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Nurmeksen Partiolaiset]] || http://nupa.nettisivu.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Nykarleby Forsfarare]] || http://forsfarare.wordpress.com/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
|[[Närpes Scoutkår]] || http://narpesscoutkar.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Näsin Tytöt]] || https://sites.google.com/site/nasintytot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Näsin Tytöt]] || https://sites.google.com/site/nasintytot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 606: | Rivi 632: | ||
|- | |- | ||
|[[Paraisten Merikotkat]] || http://www.pameko.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Paraisten Merikotkat]] || http://www.pameko.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Pargas Scoutkår Skärgårdsvandrarna]] || http://www.skargardsvandrarna.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Parikkalan Ilvekset]] || https://sites.google.com/site/parikkalanilvekset/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | |[[Parikkalan Ilvekset]] || https://sites.google.com/site/parikkalanilvekset/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | ||
Rivi 618: | Rivi 646: | ||
|- | |- | ||
|[[Pateniemen Polunpolkijat]] || http://www.pateniemenpolunpolkijat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Pateniemen Polunpolkijat]] || http://www.pateniemenpolunpolkijat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Pedersörenejdens Korsbärare]] || http://pnkb.wordpress.com/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Pellon Pailakat]] || https://sites.google.com/site/pellonpailakat2/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |[[Pellon Pailakat]] || https://sites.google.com/site/pellonpailakat2/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
Rivi 739: | Rivi 769: | ||
|- | |- | ||
|[[Savon Saukot]] || http://www.savonsaukot.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Savon Saukot]] || http://www.savonsaukot.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Scoutkåren Ekenäs Skogsvandrare]] || http://www.ekenasskogsvandrare.org/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
|[[Scoutkåren Korsfararna]] || http://korsfararna.blogspot.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Scoutkåren MuHö]] || http://www.muho.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Scoutkåren MuHö]] || http://www.muho.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |||
|[[Scoutkåren Munksnäs Spejarna]] || http://www.munksnasspejarna.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Scoutkåren Nybyggarna]] || http://www.nybyggarna.net/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Scoutkåren Nybyggarna]] || http://www.nybyggarna.net/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |- | ||
|[[Scoutkåren Pojkarna]] || http://www. | |[[Scoutkåren Pojkarna]] || http://pojkarna.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |||
|[[Scoutkåren Spejarna]] || http://scoutkarenspejarna.scout.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
|[[Scoutkåren Sydvästen]] || http://scoutkarensydvasten.scout.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
|[[Scoutkåren Tre Björkar]] || http://trebjorkar.wordpress.com/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
|[[Scoutkåren Åfararna]] || http://www.afararna.org/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
|[[Scoutkåren Ålandsflickorna]] || http://alandsflickorna.scout.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Simpsiön Karhut]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/sika/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Simpsiön Karhut]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/sika/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 755: | Rivi 801: | ||
|- | |- | ||
|[[Sipoonkorven Haltiat]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/siha/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Sipoonkorven Haltiat]] || http://www.lpk.partio.fi/uusimaa/siha/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Siuntion Koskikarat]] || https://sites.google.com/site/siuntionkoskikarat/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |||
|[[Sjöscoutkåren Havsörnarna]] || http://www.havsornarna.org/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
|[[Sjöscoutkåren Porkala]] || www.juf.fi/scout/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
|[[Sjöscoutkåren Sailors]] || http://sailors.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Sjöscoutkåren Seaboys]] || http://seaboys.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Sjöscoutkåren Seaboys]] || http://seaboys.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |- | ||
|[[Sjöscoutkåren Spejarna]] || http://www. | |[[Sjöscoutkåren Spejarna]] || http://spejarna.scout.ax/start/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |||
|[[Sjöscoutkåren Stormfågeln]] || http://www.stormfageln.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
|[[Sjöscoutkåren Vikingaflickorna]] || http://www.vikingaflickorna.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
|[[Sjöscoutkåren Vikingarna]] || http://www.vikingarna.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |||
|[[Sjöscoutorganisationen Fribytarna]] || http://fribytarna.wordpress.com/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|- | |- | ||
|[[Soisalon Samoilijat]] || https://sites.google.com/site/soisalonsamoilijatry/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Soisalon Samoilijat]] || https://sites.google.com/site/soisalonsamoilijatry/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 770: | Rivi 832: | ||
|[[SOOPA]] || http://www.student.oulu.fi/%7Erysoopa/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[SOOPA]] || http://www.student.oulu.fi/%7Erysoopa/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[St. Simons Sjöfararna]] || http://stsimons.partio.net/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|[[St. Simons Sjöfararna]] || http:// | |||
|- | |- | ||
|[[Suodenniemen Suonkiertäjät]] || http://www.susu.kopteri.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Suodenniemen Suonkiertäjät]] || http://www.susu.kopteri.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 785: | Rivi 845: | ||
|- | |- | ||
|[[Suvelan Samoojat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/susa/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Suvelan Samoojat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/susa/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Södrik Stigfinnare]] || http://sodrikstigfinnare.com/hem/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|} | |} | ||
Rivi 793: | Rivi 855: | ||
|[[Tammelan Metsänkävijät]] || http://www.surffi.net/tamk/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Tammelan Metsänkävijät]] || http://www.surffi.net/tamk/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tammerfors Spejare]] || http:// | |[[Tammerfors Spejare]] || http://tammerforsspejare.scout.huset.fi/karen/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tammero]] || http://tammero.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Tammero]] || http://tammero.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 829: | Rivi 891: | ||
|[[Tervastuli]] || http://www.tervastuli.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Tervastuli]] || http://www.tervastuli.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tempelscouterna]] || http:// | |[[Tempelscouterna]] || http://tempelscouterna.info/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tesoman Sinisiskot]] || http://tesomansinisiskot.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Tesoman Sinisiskot]] || http://tesomansinisiskot.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 960: | Rivi 1 022: | ||
|- | |- | ||
|[[Vuosaaren Vesipääskyt]] || http://www.vvp.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Vuosaaren Vesipääskyt]] || http://www.vvp.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vääräjoen Vartijat]] || http://vaarajoki.blogspot.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Vääräjoen Vartijat]] || http://vaarajoki.blogspot.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|} | |} | ||
==W== | |||
{| | |||
|[[Wasa Fyrvaktare]] || http://wasafyrvaktare.scout.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|} | |||
==Y== | ==Y== | ||
Rivi 971: | Rivi 1 037: | ||
|- | |- | ||
|[[Ylöjärven Viittaveljet]] || http://www.ylvi.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Ylöjärven Viittaveljet]] || http://www.ylvi.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|} | |||
==Ö== | |||
{| | |||
|[[Östersundom Scouter]] || http://ostersundom.scout.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |||
|} | |} | ||
Versio 26. kesäkuuta 2014 kello 08.56
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
G
Grankulla Scoutkår | http://www.grankullascoutkar.fi/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Wasa Fyrvaktare | http://wasafyrvaktare.scout.fi/ | Finlands Svenska Scouter |
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |
Ö
Östersundom Scouter | http://ostersundom.scout.fi/ | Finlands Svenska Scouter |