Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(FiSSc) |
(Uudenmaan lippukuntia A-L) |
||
Rivi 28: | Rivi 28: | ||
|[[Elimäen Metsäsudet]] || http://metsasudet.blogspot.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Elimäen Metsäsudet]] || http://metsasudet.blogspot.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Eräkamut]] || http:// | |[[Eräkamut]] || http://erakamut.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Eräkurjet]] || http://www.erakurjet.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Eräkurjet]] || http://www.erakurjet.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 116: | Rivi 116: | ||
|- | |- | ||
|[[Het-partio]] || http://koti.mbnet.fi/het04/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Het-partio]] || http://koti.mbnet.fi/het04/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Hiiden Hittavaiset]] || http://www.hiidenhittavaiset.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Hiipan Pojat]] || http://www.hiipanpojat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Hiipan Pojat]] || http://www.hiipanpojat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 137: | Rivi 139: | ||
|[[HYDE]] || http://www.helsinki.fi/jarj/hyde/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[HYDE]] || http://www.helsinki.fi/jarj/hyde/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Hyvinkään Metsätytöt]] || http://www.metsatytot.net/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Hyvinkään Miilupartio]] || http://www. | |[[Hyvinkään Miilupartio]] || http://www.miilupartio.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Hyvinkään Nummenpojat]] || http://www.nummenpojat.com/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Hämeen Haka-Versot]] || http://www.hakaversot.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Hämeen Haka-Versot]] || http://www.hakaversot.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 189: | Rivi 193: | ||
|- | |- | ||
|[[Jokioisten Korvenkävijät]] || https://sites.google.com/site/jokioistenkorvenkavijat/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Jokioisten Korvenkävijät]] || https://sites.google.com/site/jokioistenkorvenkavijat/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Jokipartio]] || http://jokipartio.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Jokisuun Kipparit]] || http://joki.vuodatus.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Jokisuun Kipparit]] || http://joki.vuodatus.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 200: | Rivi 206: | ||
|[[Juankosken Korpikulkurit]] || http://korpikulkurit.blogspot.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Juankosken Korpikulkurit]] || http://korpikulkurit.blogspot.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Jukolan Veljet ja Siskot]] || http://www. | |[[Jukolan Veljet ja Siskot]] || http://www.juvesi.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Jurvan Saloveikot]] || http://jurvansaloveikot.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Jurvan Saloveikot]] || http://jurvansaloveikot.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 214: | Rivi 220: | ||
|[[Jämsän Jokipartio]] || http://www.jopa.fi || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Jämsän Jokipartio]] || http://www.jopa.fi || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Järvenpään | |[[Järvenpään Metsänkävijät]] || http://www.jäme.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Järvihaukat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/jaha/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Järvihaukat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/jaha/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 237: | Rivi 243: | ||
|- | |- | ||
|[[Kalevan Karhut]] || http://www.kalevankarhut.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kalevan Karhut]] || http://www.kalevankarhut.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kalevan Kipunat]] || http://www.kalevankipunat.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kalevan Suuntatytöt]] || https://sites.google.com/site/kalevansuuntatytot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kalevan Suuntatytöt]] || https://sites.google.com/site/kalevansuuntatytot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 250: | Rivi 258: | ||
|[[Kannuksen Korvenkävijät]] || http://www.kannuksenkorvenkavijat.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Kannuksen Korvenkävijät]] || http://www.kannuksenkorvenkavijat.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kantvikin Tulentekijät]] || http:// | |[[Kantvikin Tulentekijät]] || http://kantvikintulentekijat.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kappelitytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/katy/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kappelitytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/katy/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 267: | Rivi 275: | ||
|- | |- | ||
|[[Karjalan Näreennakertajat]] || https://sites.google.com/site/karjalannareennakertajat/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Karjalan Näreennakertajat]] || https://sites.google.com/site/karjalannareennakertajat/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Karkkilan Partioveikot]] || http://www.kpv-ry.net/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Karkun Samoojat]] || https://sites.google.com/site/karkunsamoojatry/home || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Karkun Samoojat]] || https://sites.google.com/site/karkunsamoojatry/home || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 288: | Rivi 298: | ||
|[[Kelovartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/keva/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kelovartijat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/keva/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Keravan Korvenpojat]] || | |[[Keravan Korvenpojat]] || https://sites.google.com/a/korvenpojat.net/www/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kerman Kiertäjät]] || http://www.kermankiertajat.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kerman Kiertäjät]] || http://www.kermankiertajat.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 295: | Rivi 305: | ||
|- | |- | ||
|[[Keurusseudun Partiolaiset]] || http://keuruu.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Keurusseudun Partiolaiset]] || http://keuruu.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kiehiset]] || http://www.kieh.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kihniön Katajaiset]] || http://www.kihnionkatajaiset.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kihniön Katajaiset]] || http://www.kihnionkatajaiset.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 311: | Rivi 323: | ||
|- | |- | ||
|[[Kipinäpartio]] || http://www.kipinapartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Kipinäpartio]] || http://www.kipinapartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kirkkonummen Metsänkävijät]] || http://www.kime.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |||
|[[Kirnun Kiertäjät]] || http://www.kirki.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kiteen Karhu-Pojat]] || http://www.karhupojat.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kiteen Karhu-Pojat]] || http://www.karhupojat.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 318: | Rivi 334: | ||
|[[Kivenlahden Piilevät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kipi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kivenlahden Piilevät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kipi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Klapaset]] || http://www. | |[[Klapaset]] || http://www.klapaset.fi || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Koijärven Kurjet]] || http://kurjet.weebly.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Koijärven Kurjet]] || http://kurjet.weebly.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 359: | Rivi 375: | ||
|- | |- | ||
|[[Kulosaaren Meripartio]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kmp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Kulosaaren Meripartio]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/kmp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Kuninkaantien Kipinät]] || http://kipinet.partio.net/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kuokkalan Vetehiset]] || http://www.kuokkalanvetehiset.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kuokkalan Vetehiset]] || http://www.kuokkalanvetehiset.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 417: | Rivi 435: | ||
|[[Lahden Versot]] || http://www.lahdenvapaasrk.fi/Toiminta/Partio/tabid/3778/language/fi-FI/Default.aspx || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Lahden Versot]] || http://www.lahdenvapaasrk.fi/Toiminta/Partio/tabid/3778/language/fi-FI/Default.aspx || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Lahelan Palokärjet]] || | |[[Lahelan Palokärjet]] || https://sites.google.com/site/lahelanpalokarjet/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Laitilan Eräsissit]] || http://www.les.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Laitilan Eräsissit]] || http://www.les.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 450: | Rivi 468: | ||
|- | |- | ||
|[[Leppävaaran Korvenkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/leko/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Leppävaaran Korvenkävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/leko/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Lepsämän Partio]] || http://lepsamanpartio.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Liedon Eränkävijät]] || http://www.liedonerankavijat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Liedon Eränkävijät]] || http://www.liedonerankavijat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 456: | Rivi 476: | ||
|- | |- | ||
|[[Limingan Niittykärpät]] || http://www.niittykarpat.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Limingan Niittykärpät]] || http://www.niittykarpat.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Linnavuoren Tähyilijät]] || http://linnavuorentahyilijat.weebly.com/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Linnavuoren Tähyilijät]] || http://linnavuorentahyilijat.weebly.com/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 468: | Rivi 486: | ||
|- | |- | ||
|[[Lohjan Eräveikot]] || http://www.eraveikot.org/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Lohjan Eräveikot]] || http://www.eraveikot.org/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Lohjan Nummitytöt]] || http://www.lohjannummitytot.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Loimaan Nuotioloimut]] || http://lonu.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Loimaan Nuotioloimut]] || http://lonu.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] |
Versio 28. kesäkuuta 2014 kello 08.16
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
G
Grankulla Scoutkår | http://www.grankullascoutkar.fi/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Wasa Fyrvaktare | http://wasafyrvaktare.scout.fi/ | Finlands Svenska Scouter |
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |
Ö
Östersundom Scouter | http://ostersundom.scout.fi/ | Finlands Svenska Scouter |