Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(Uudenmaan lippukuntia A-L) |
(Uudenmaan lippukuntia M-V) |
||
Rivi 67: | Rivi 67: | ||
|[[Halkokariset]] || http://www.halkokariset.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Halkokariset]] || http://www.halkokariset.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Haminan Päivänpojat ]] || http://www.haminanpaivanpojat.net/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Haminan Päivänpojat]] || http://www.haminanpaivanpojat.net/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Haminan Rantarillit]] || http://rantarillit.blogspot.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Haminan Rantarillit]] || http://rantarillit.blogspot.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
Rivi 553: | Rivi 553: | ||
|- | |- | ||
|[[Muhoksen Metsänkävijät]] || http://www.muhoksenseurakunta.fi/toiminta/partio/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Muhoksen Metsänkävijät]] || http://www.muhoksenseurakunta.fi/toiminta/partio/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Muijalan Menninkäiset]] || https://sites.google.com/site/muijalanmenninkaiset/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Munksnäs Flickscouter]] || http://www.munksnasflickscouter.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Munksnäs Flickscouter]] || http://www.munksnasflickscouter.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
Rivi 574: | Rivi 576: | ||
|[[Mäkipartio]] || http://maki.partio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Mäkipartio]] || http://maki.partio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mäntsälän Metsäkävyt]] || | |[[Mäntsälän Metsäkävyt]] || https://sites.google.com/site/mantsalanmetsakavyt/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mäntyharjun Partiolaiset]] || https://sites.google.com/site/mantyharjunpartiolaiset/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Mäntyharjun Partiolaiset]] || https://sites.google.com/site/mantyharjunpartiolaiset/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 609: | Rivi 611: | ||
|- | |- | ||
|[[Nummen Eränkävijät]] || http://www.nuer.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Nummen Eränkävijät]] || http://www.nuer.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Nummen Samoojat]] || http://nummensamoojat.partio.net/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Nuotiotytöt]] || http://www.nuotiotytot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Nuotiotytöt]] || http://www.nuotiotytot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 648: | Rivi 652: | ||
{| | {| | ||
|[[Padaspartio]] || http://padaspartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Padaspartio]] || http://padaspartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Paijalan Peurat]] || https://sites.google.com/site/paijalanpeurat/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Palokan Partiolaiset]] || http://www.palokanpartiolaiset.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Palokan Partiolaiset]] || http://www.palokanpartiolaiset.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 705: | Rivi 711: | ||
|[[Porin Tulitikut]] || http://www.porintulitikut.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Porin Tulitikut]] || http://www.porintulitikut.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Pornaisten Solmu]] || https://sites.google.com/site/pornaistensolmury/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Puhurin Pojat]] || http://www.puhurinpojat.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Puhurin Pojat]] || http://www.puhurinpojat.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 717: | Rivi 723: | ||
|[[Pursitytöt]] || http://www.pelastusarmeija.fi/partio/fi/?sivu=lippukunnat_pursi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Pursitytöt]] || http://www.pelastusarmeija.fi/partio/fi/?sivu=lippukunnat_pursi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Puskapartiolaiset]] || http:// | |[[Puskapartiolaiset]] || http://puskapartiolaiset.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Putaan Vilkkaat]] || https://sites.google.com/site/putaanvilkkaatry/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Putaan Vilkkaat]] || https://sites.google.com/site/putaanvilkkaatry/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 738: | Rivi 744: | ||
==R== | ==R== | ||
{| | {| | ||
|[[Raaseporin Rautamyrtit]] || https://sites.google.com/site/raaseporinrautamyrtit/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |||
|[[RajakivenKiertäjät]] || http://www.rajakivenkiertajat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[RajakivenKiertäjät]] || http://www.rajakivenkiertajat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Rajamäen Metsänkävijät]] || http:// | |[[Rajamäen Metsänkävijät]] || http://rame.partio.net/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Rajan Reippaat]] || https://sites.google.com/site/rajanreippaat/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Rantakaarinat]] || http://www.rantakaarinat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Rantakaarinat]] || http://www.rantakaarinat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 747: | Rivi 757: | ||
|- | |- | ||
|[[NMKY:n Rastipartio]] || http://www.rastipartio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[NMKY:n Rastipartio]] || http://www.rastipartio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Raudanreippaat]] || https://sites.google.com/site/raudanreippaat/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Rauman Partiotytöt]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/rpt/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Rauman Partiotytöt]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/rpt/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 779: | Rivi 791: | ||
|- | |- | ||
|[[Salon Leiriveikot]] || http://www.leiriveikot.com || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Salon Leiriveikot]] || http://www.leiriveikot.com || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Sammatin Solmut]] || http://www.sammatinsolmut.webs.com/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Samposet]] || http://samposet.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Samposet]] || http://samposet.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 818: | Rivi 832: | ||
|[[Sinivuoren Tytöt]] || http://users.tkk.fi/~jsmakita/sivut/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Sinivuoren Tytöt]] || http://users.tkk.fi/~jsmakita/sivut/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Sipoon Hukat]] || http://www. | |[[Sipoon Hukat]] || http://www.sipoonhukat.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Sipoonkorven Haltiat]] || | |[[Sipoonkorven Haltiat]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/siha/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Siuntion Koskikarat]] || https://sites.google.com/site/siuntionkoskikarat/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Siuntion Koskikarat]] || https://sites.google.com/site/siuntionkoskikarat/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 826: | Rivi 840: | ||
|[[Sjöscoutkåren Havsörnarna]] || http://www.havsornarna.org/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Sjöscoutkåren Havsörnarna]] || http://www.havsornarna.org/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |- | ||
|[[Sjöscoutkåren Porkala]] || www.juf.fi/scout/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Sjöscoutkåren Porkala]] || http://www.juf.fi/scout/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |- | ||
|[[Sjöscoutkåren Sailors]] || http://sailors.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Sjöscoutkåren Sailors]] || http://sailors.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
Rivi 934: | Rivi 948: | ||
|- | |- | ||
|[[Toivon Erätytöt]] || http://tettek.wordpress.com/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Toivon Erätytöt]] || http://tettek.wordpress.com/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Tolkkisten Eräketut]] || http://www.eraketut.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Tornikotkat]] || http://www.tornikotkat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Tornikotkat]] || http://www.tornikotkat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 959: | Rivi 975: | ||
|[[Tuuloksen Tulikourat]] || http://www.tutu.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Tuuloksen Tulikourat]] || http://www.tutu.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tuuspartio]] || http://www. | |[[Tuuspartio]] || http://www.tuuspartio.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tyrnävän Mustavarikset]] || http://mustavarikset.nettisivu.org/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Tyrnävän Mustavarikset]] || http://mustavarikset.nettisivu.org/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 974: | Rivi 990: | ||
{| | {| | ||
|[[Ulvilan Erätytöt]] || http://www.freewebs.com/eratytot/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Ulvilan Erätytöt]] || http://www.freewebs.com/eratytot/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Utin Pilvenveikot]] || http://www.valkealanseurakunta.fi/?id=1058 || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Utin Pilvenveikot]] || http://www.valkealanseurakunta.fi/?id=1058 || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
Rivi 998: | Rivi 1 012: | ||
|- | |- | ||
|[[Valkeakosken Korvenkävijät]] || http://valkeakoskenkorvenkavijat.yhdistysavain.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Valkeakosken Korvenkävijät]] || http://valkeakoskenkorvenkavijat.yhdistysavain.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Valkealan Kolmisoihtu]] || https://sites.google.com/site/kolmisoihtury/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |||
|[[Valontuojat]] || http://valontuojat.org/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Vammalan Nuotiosiskot]] || http://www.eratoveri.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Vammalan Nuotiosiskot]] || http://www.eratoveri.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 1 010: | Rivi 1 028: | ||
|- | |- | ||
|[[Vehmerin Vaeltajat]] || http://vehmerinvaeltajat.partio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Vehmerin Vaeltajat]] || http://vehmerinvaeltajat.partio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Veikkolan Eräveikot ja -haltiat]] || http://veh.partio.net/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Vesilahden Valkohännät]] || http://valkohannat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Vesilahden Valkohännät]] || http://valkohannat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 1 017: | Rivi 1 037: | ||
|[[Viestitytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vt/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Viestitytöt]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vt/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vihdin Polunlöytäjät]] || | |[[Vihdin Polunlöytäjät]] || http://www.vipohity.com/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Viherlaakson Peurat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vipe/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Viherlaakson Peurat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vipe/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 1 033: | Rivi 1 053: | ||
|[[Viipurin Metsänkävijät]] || http://www.viipurinmetsankavijat.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Viipurin Metsänkävijät]] || http://www.viipurinmetsankavijat.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Virkkalan Tulentekijät]] || http://www. | |[[Virkkalan Tulentekijät]] || http://www.virkkalantulentekijat.net/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Vivamon Virittäjät]] || https://sites.google.com/site/vivamonvirittajat/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |||
|- | |- | ||
|[[Vuoren Valppaat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vv/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Vuoren Valppaat]] || http://www.lpk.partio.fi/papa/vv/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] |
Versio 28. kesäkuuta 2014 kello 09.33
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
G
Grankulla Scoutkår | http://www.grankullascoutkar.fi/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Wasa Fyrvaktare | http://wasafyrvaktare.scout.fi/ | Finlands Svenska Scouter |
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |
Ö
Östersundom Scouter | http://ostersundom.scout.fi/ | Finlands Svenska Scouter |