Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(Uudenmaan lippukuntia M-V) |
(PäPan lippukuntia A-L) |
||
Rivi 3: | Rivi 3: | ||
==A== | ==A== | ||
{| | {| | ||
|[[ | |[[Aarnivalkeat]] || http://www.aarnivalkeat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Aitolahden Hirvi-Veikot]] || http://www.aitolahdenhirviveikot.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Aitolahden Hirvi-Veikot]] || http://www.aitolahdenhirviveikot.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 31: | Rivi 31: | ||
|- | |- | ||
|[[Eräkurjet]] || http://www.erakurjet.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Eräkurjet]] || http://www.erakurjet.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Erämetsot]] || http://www.erametsot.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Erä-Pirkot]] || http://lempaalapartio.info || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Erä-Pirkot]] || http://lempaalapartio.info || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Espoon | |[[Espoon Leppäversot]] || http://www.leppaversot.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Espoon Metsänkävijät]] || http://www.esme.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Euran Peurat]] || https://sites.google.com/site/euranpeurat/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Euran Peurat]] || https://sites.google.com/site/euranpeurat/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 41: | Rivi 45: | ||
==F== | ==F== | ||
{| | {| | ||
|[[Fisut]] || http://fisut.qed.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |||
|[[Flickscoutkåren Korsfararflickorna]] || http://www.korsfararflickorna.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Flickscoutkåren Korsfararflickorna]] || http://www.korsfararflickorna.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |- | ||
Rivi 55: | Rivi 61: | ||
|[[Haagan Eräveikot]] || http://www.haaganeraveikot.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Haagan Eräveikot]] || http://www.haaganeraveikot.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Haagan Sirkut]] || http://www. | |[[Haagan Sirkut]] || http://www.haagansirkut.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Haapajärven Eräpartio]] || http://haapajarvenerapartio.yhdistysavain.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Haapajärven Eräpartio]] || http://haapajarvenerapartio.yhdistysavain.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Hakasiskot]] || http://www. | |[[Hakasiskot]] || http://www.hakasiskot.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Hakkistytöt]] || http://hakkistytot.blogspot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Hakkistytöt]] || http://hakkistytot.blogspot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 66: | Rivi 72: | ||
|- | |- | ||
|[[Halkokariset]] || http://www.halkokariset.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Halkokariset]] || http://www.halkokariset.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Hallainvuoren Haltiat]] || https://sites.google.com/site/hallainvuorenhaltiat/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Haminan Päivänpojat]] || http://www.haminanpaivanpojat.net/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Haminan Päivänpojat]] || http://www.haminanpaivanpojat.net/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
Rivi 83: | Rivi 91: | ||
|[[Harjusiskot]] || https://sites.google.com/site/partiolippukuntaharjusiskot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Harjusiskot]] || https://sites.google.com/site/partiolippukuntaharjusiskot/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Haukka-Veikot]] || http://www. | |[[Haukkavuoren Haltiat]] || http://www.haukkavuorenhaltiat.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Haukka-Veikot]] || http://www.haukanpesa.com/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Helsingfors Scoutkår Spanarna]] || http://helsingforsscoutkarspanarna.scout.fi/start/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Helsingfors Scoutkår Spanarna]] || http://helsingforsscoutkarspanarna.scout.fi/start/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |- | ||
|[[Helsingin Eräkaverit]] || http://www. | |[[Helsingin Eräkaverit]] || http://www.heka.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Helsingin Erä-Leijonat]] || http://erä-leijonat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Helsingin Erä-Majavat]] || http://eramajavat.partio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Helsingin Erä-Majavat]] || http://eramajavat.partio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Helsingin Hakatytöt]] || | |[[Helsingin Hakatytöt]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/hht/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Helsingin Kalevan Pojat]] || http:// | |[[Helsingin Kalevan Pojat ja Tytöt]] || http://hkpt.org/lippukunta/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Helsingin | |[[Helsingin Kotkat]] || http://www.heko.org/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Helsingin | |[[Helsingin Merilokit – Helsinki Seagulls]] || http://merilokit.wordpress.com/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Helsingin Metsänkävijät]] || http:// | |[[Helsingin Metsänkävijät]] || http://heme.partio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Helsingin Siniset]] || http://www.helsinginsiniset.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Helsingin Siniset]] || http://www.helsinginsiniset.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Helsingin Versoveikot ja - | |[[Helsingin Versoveikot ja -siskot]] || http://www.hvvs.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Henrikin Tapulitytöt]] || http://henrikintapulitytot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Henrikin Tapulitytöt]] || http://henrikintapulitytot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 113: | Rivi 121: | ||
|[[Hervannan Hukat]] || http://www.hervannanhukat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Hervannan Hukat]] || http://www.hervannanhukat.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Hespartto]] || http://www. | |[[Hespartto]] || http://www.hespartto.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Het-partio]] || http://koti.mbnet.fi/het04/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Het-partio]] || http://koti.mbnet.fi/het04/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 135: | Rivi 143: | ||
|[[Huhtapartio]] || http://www.huhtapartio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Huhtapartio]] || http://www.huhtapartio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Huipunvaltaajat]] || http:// | |[[Huipunvaltaajat]] || http://huipunvaltaajat.blogspot.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[HYDE]] || http:// | |[[HYDE]] || http://wiki.helsinki.fi/display/hyde/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Hyvinkään Metsätytöt]] || http://www.metsatytot.net/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Hyvinkään Metsätytöt]] || http://www.metsatytot.net/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 184: | Rivi 192: | ||
|[[Jakobstads Sjöscouter]] || http://jakobstadssjoscouter.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Jakobstads Sjöscouter]] || http://jakobstadssjoscouter.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |- | ||
|[[Jeanne d'Arc]] || http://www. | |[[Jeanne d'Arc]] || http://www.jda.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Joensuun Eräsissit ja Karjalan Tytöt]] || http://jeskaty.com/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Joensuun Eräsissit ja Karjalan Tytöt]] || http://jeskaty.com/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Joensuun Metsänkävijät]] || http://www.metsankavijat.info/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Joensuun Metsänkävijät]] || http://www.metsankavijat.info/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Jokihiset]] || http://www.jokihiset.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Jokikylän Pojat]] || http://www.jokikylanpojat.net || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Jokikylän Pojat]] || http://www.jokikylanpojat.net || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 222: | Rivi 232: | ||
|[[Järvenpään Metsänkävijät]] || http://www.jäme.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Järvenpään Metsänkävijät]] || http://www.jäme.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Järvihaukat]] || http://www. | |[[Järvihaukat]] || http://www.jarvihaukat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Järvisissit]] || http://www.jarvisissit.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Järvisissit]] || http://www.jarvisissit.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 239: | Rivi 249: | ||
|- | |- | ||
|[[Kaiskun Kävijät]] || http://www.kaiskunkavijat.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kaiskun Kävijät]] || http://www.kaiskunkavijat.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Kaivokselan Delfiinit]] || http://kaivokselandelfiinit.com/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kajaanin Korvenpojat]] || http://korvenpojat.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kajaanin Korvenpojat]] || http://korvenpojat.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 260: | Rivi 272: | ||
|[[Kantvikin Tulentekijät]] || http://kantvikintulentekijat.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Kantvikin Tulentekijät]] || http://kantvikintulentekijat.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kara-Karhut]] || http://karka.partio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|[[Kara-Karhut]] || http:// | |||
|- | |- | ||
|[[Karis Flickorna]] || http://www.karisflickorna.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Karis Flickorna]] || http://www.karisflickorna.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
Rivi 268: | Rivi 278: | ||
|[[Karhulan Kanttarellit]] || http://www.karhulankanttarellit.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Karhulan Kanttarellit]] || http://www.karhulankanttarellit.fi/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Karhunvartijat]] || http://www. | |[[Karhunvartijat]] || http://www.karhunvartijat.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Karhu-Veikot]] || http:// | |[[Karhu-Veikot]] || http://karhu-veikot.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Karimo]] || http://www.karimory.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Karimo]] || http://www.karimory.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 280: | Rivi 290: | ||
|[[Karkun Samoojat]] || https://sites.google.com/site/karkunsamoojatry/home || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Karkun Samoojat]] || https://sites.google.com/site/karkunsamoojatry/home || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kartanopartio]] || http://kartanopartio. | |[[Kartanopartio]] || http://kartanopartio.blogspot.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kaskenkaatajat]] || http://www.kaskenkaatajat.org || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kaskenkaatajat]] || http://www.kaskenkaatajat.org || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kaskipartio]] || http:// | |[[Kaskipartio]] || http://kaskipartio.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Katajanokan Karhunkaatajat]] || http:// | |[[Katajanokan Karhunkaatajat]] || http://kkk.partio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kauhajoen Kytöveikot]] || http://www.kkvpartio.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Kauhajoen Kytöveikot]] || http://www.kkvpartio.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Kauka-Kuutit]] || http://kauku.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kaukapartio]] || http://www.kaukapartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kaukapartio]] || http://www.kaukapartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 294: | Rivi 306: | ||
|[[Keikyän Korvenkävijät]] || http://www.keikyankorvenkavijat.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Keikyän Korvenkävijät]] || http://www.keikyankorvenkavijat.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kelotytöt]] || http://www.kelotytot. | |[[Kelotytöt]] || http://www.kelotytot.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kelovartijat]] || http:// | |[[Kelovartijat]] || http://kelovartijat.org/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Keravan Korvenpojat]] || https://sites.google.com/a/korvenpojat.net/www/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Keravan Korvenpojat]] || https://sites.google.com/a/korvenpojat.net/www/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 302: | Rivi 314: | ||
|[[Kerman Kiertäjät]] || http://www.kermankiertajat.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kerman Kiertäjät]] || http://www.kermankiertajat.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Keronkävijät]] || http://www. | |[[Keronkävijät]] || http://www.keronkavijat.com/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Keurusseudun Partiolaiset]] || http://keuruu.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Keurusseudun Partiolaiset]] || http://keuruu.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 316: | Rivi 328: | ||
|[[Kiimingin Virkut]] || http://www.kiiminginvirkut.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Kiimingin Virkut]] || http://www.kiiminginvirkut.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kilon Kipinät]] || http:// | |[[Kilon Kipinät]] || http://kilonkipinat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kimito Sjöscouter]] || http://kimitosjoscouter.scout.webbhuset.fi/start/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Kimito Sjöscouter]] || http://kimitosjoscouter.scout.webbhuset.fi/start/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
Rivi 323: | Rivi 335: | ||
|- | |- | ||
|[[Kipinäpartio]] || http://www.kipinapartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Kipinäpartio]] || http://www.kipinapartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Kirisiskot]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/kiss/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Kirkkonummen Metsänkävijät]] || http://www.kime.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Kirkkonummen Metsänkävijät]] || http://www.kime.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 332: | Rivi 346: | ||
|[[Kiteen Rajasamoojat]] || http://kiteenrajasamoojat.blogspot.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kiteen Rajasamoojat]] || http://kiteenrajasamoojat.blogspot.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kivenlahden Piilevät]] || http://www. | |[[Kivenlahden Piilevät]] || http://www.kipi.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Klapaset]] || http://www.klapaset.fi || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Klapaset]] || http://www.klapaset.fi || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 342: | Rivi 356: | ||
|[[Kolkankävijät]] || http://www.kolkankavijat.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Kolkankävijät]] || http://www.kolkankavijat.fi || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kontutytöt]] || | |[[Kontutytöt]] || https://sites.google.com/site/partiolippukuntakontutytoet/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Koroisten Sarpiot]] || http://www.koroistensarpiot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Koroisten Sarpiot]] || http://www.koroistensarpiot.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 350: | Rivi 364: | ||
|[[Korven Vaeltajat]] || http://www.korvenvaeltajat.net || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | |[[Korven Vaeltajat]] || http://www.korvenvaeltajat.net || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Koskenhaltiat]] || http://www. | |[[Koskenhaltiat]] || http://www.koskenhaltiat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Koskiveikot]] || http://www.koskiveikot.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Koskiveikot]] || http://www.koskiveikot.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 370: | Rivi 384: | ||
|[[Kuilun Kulkijat]] || http://www.kuilunkulkijat.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Kuilun Kulkijat]] || http://www.kuilunkulkijat.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuksat]] || http://www. | |[[Kuksat]] || http://www.kuksat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kulman Kiertäjät]] || http://www. | |[[Kulman Kiertäjät]] || http://www.kulki.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kulosaaren Meripartio]] || http:// | |[[Kulosaaren Meripartio]] || http://kulosaarenmeripartio.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kuninkaantien Kipinät]] || http://kipinet.partio.net/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Kuninkaantien Kipinät]] || http://kipinet.partio.net/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 388: | Rivi 402: | ||
|[[Kurikan Korvenkävijät]] || http://kurikankorvenkavijat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Kurikan Korvenkävijät]] || http://kurikankorvenkavijat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kurkisuon Rusakot]] || http:// | |[[Kurkisuon Rusakot]] || http://kurkisuonrusakot.wordpress.com/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kurun Kontiot]] || http://kurunkontiot.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kurun Kontiot]] || http://kurunkontiot.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 416: | Rivi 430: | ||
|[[Käppäräpartio]] || http://www.käppäräpartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Käppäräpartio]] || http://www.käppäräpartio.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Käpytytöt]] || http:// | |[[Käpytytöt]] || http://kapytytot.wordpress.com/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Kärkölän Kärpät]] || https://sites.google.com/site/kaerkoelaenkaerpaetry/home || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Kärkölän Kärpät]] || https://sites.google.com/site/kaerkoelaenkaerpaetry/home || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 457: | Rivi 471: | ||
|[[Launeen Lähdesiskot]] || https://sites.google.com/site/launeenlahdesiskotry/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Launeen Lähdesiskot]] || https://sites.google.com/site/launeenlahdesiskotry/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Lauttapartio]] || | |[[Lauttapartio]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/lp/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Lauttasaaren | |[[Lauttasaaren Luotsitytöt]] || http://www.luotsitytot.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Leirisiskot]] || http://www.leirisiskot.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Leirisiskot]] || http://www.leirisiskot.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 465: | Rivi 479: | ||
|[[Lemin Erävä]] || https://sites.google.com/site/lemineravaan/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | |[[Lemin Erävä]] || https://sites.google.com/site/lemineravaan/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Leppäpirkot]] || http:// | |[[Leppäpirkot]] || http://leppapirkot.wordpress.com/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Leppävaaran Korvenkävijät]] || http://www. | |[[Leppävaaran Korvenkävijät]] || http://www.leppavaarankorvenkavijat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Lepsämän Partio]] || http://lepsamanpartio.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Lepsämän Partio]] || http://lepsamanpartio.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 497: | Rivi 511: | ||
|[[Louhen Tytöt]] || http://louhentytot.nettisivu.org/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Louhen Tytöt]] || http://louhentytot.nettisivu.org/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Lounapartio]] || http:// | |[[Lounapartio]] || http://lounapartio.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Lähteen Vartijat]] || http://www.lahteenvartijat.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Lähteen Vartijat]] || http://www.lahteenvartijat.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] |
Versio 29. kesäkuuta 2014 kello 18.46
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
G
Grankulla Scoutkår | http://www.grankullascoutkar.fi/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Wasa Fyrvaktare | http://wasafyrvaktare.scout.fi/ | Finlands Svenska Scouter |
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |
Ö
Östersundom Scouter | http://ostersundom.scout.fi/ | Finlands Svenska Scouter |