Ero sivun ”Luettelo lippukuntien kotisivuista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
(PäPan lippukuntia A-L) |
(→M) |
||
(Yhtä välissä olevaa versiota toisen käyttäjän tekemänä ei näytetä) | |||
Rivi 530: | Rivi 530: | ||
|[[Maarian Tähkät]] || http://www.maariantahkat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Maarian Tähkät]] || http://www.maariantahkat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mankkaan Eräsudet]] || http://www. | |[[Malmin Tuulenkävijät]] || http://www.ilmapartio.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Mankkaan Eräsudet]] || http://www.erasudet.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Marjatat ja Mikon Pojat]] || http://mamipo.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Marjatat ja Mikon Pojat]] || http://mamipo.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 536: | Rivi 538: | ||
|[[Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat]] || http://maskunpartiolaiset.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Maskun Hemmingin Tyttäret ja Pojat]] || http://maskunpartiolaiset.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mastonvartijat]] || | |[[Mastonvartijat]] || https://sites.google.com/site/mastonvartijat/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mellan Kiipijät]] || http://www.mellankiipijat.fi/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |[[Mellan Kiipijät]] || http://www.mellankiipijat.fi/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
Rivi 552: | Rivi 554: | ||
|[[Merituuli]] || http://www.merituuli.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Merituuli]] || http://www.merituuli.fi/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Meritähdet]] || http://www. | |[[Meritähdet]] || http://www.metry.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Mesikämmenet]] || http://www. | |[[Mesikämmenet]] || http://www.mesikammenet.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Messukylän Metsätytöt]] || http://www.mety.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Messukylän Metsätytöt]] || http://www.mety.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 577: | Rivi 579: | ||
|- | |- | ||
|[[Muuratpartio]] || http://www.muuratpartio.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Muuratpartio]] || http://www.muuratpartio.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Muuttolinnut]] || http://muuttolinnut.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Myllykosken Koskikarat]] || https://sites.google.com/site/kymmkkfin/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | |[[Myllykosken Koskikarat]] || https://sites.google.com/site/kymmkkfin/ || [[Kymenlaakson Partiopiiri]] | ||
Rivi 596: | Rivi 600: | ||
|[[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || http://mapa.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Mäntänvuoren Partiolaiset]] || http://mapa.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|} | |} | ||
==N== | ==N== | ||
{| | {| | ||
Rivi 605: | Rivi 610: | ||
|- | |- | ||
|[[Nastapartio]] || http://nastapartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Nastapartio]] || http://nastapartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Navigatores]] || http://www.navigatores.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Niihaman Saukot]] || http://nisa.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Niihaman Saukot]] || http://nisa.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 631: | Rivi 638: | ||
|- | |- | ||
|[[Nurmeksen Partiolaiset]] || http://nupa.nettisivu.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Nurmeksen Partiolaiset]] || http://nupa.nettisivu.org/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Nuuksion Eräkarhut]] || https://sites.google.com/site/nuuksioneraekarhut/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Nykarleby Forsfarare]] || http://forsfarare.wordpress.com/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Nykarleby Forsfarare]] || http://forsfarare.wordpress.com/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
Rivi 643: | Rivi 652: | ||
==O== | ==O== | ||
{| | {| | ||
|[[Olarin Eräkotkat]] || http://www. | |[[Olarin Eräkotkat]] || http://www.erakotkat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Oravanmarjat]] || http:// | |[[Olarinmäen Samoojat]] || http://olarinmaensamoojat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Oravanmarjat]] || http://oravanmarjat.partio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Oriveden Eräsudet]] || http://www.orivedenerasudet.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Oriveden Eräsudet]] || http://www.orivedenerasudet.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Otavaeltajat]] || http:// | |[[Otavaeltajat]] || http://www.otavaeltajat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Oulun Metsänkävijät]] || http://oulunmetsankavijat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Oulun Metsänkävijät]] || http://oulunmetsankavijat.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 657: | Rivi 668: | ||
|[[Oulun Valppaat]] || http://oulunvalppaat.partio.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Oulun Valppaat]] || http://oulunvalppaat.partio.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Oulunkylän Virkut]] || http:// | |[[Oulunkylän Virkut]] || http://virkut.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Oulunsalon Norret]] || http://norret.partio.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Oulunsalon Norret]] || http://norret.partio.net/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 709: | Rivi 720: | ||
|[[Pirkkalan Sotkapojat]] || https://sites.google.com/site/pirkkalansotkapojatry/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Pirkkalan Sotkapojat]] || https://sites.google.com/site/pirkkalansotkapojatry/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pitkäjärven Vaeltajat]] || http:// | |[[Pitkäjärven Vaeltajat]] || http://pitva.partio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pohjan Ilves]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/poil/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Pohjan Ilves]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/poil/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 716: | Rivi 727: | ||
|- | |- | ||
|[[Pohjan Veikot]] || http://www.onmky.fi/osastot/pv/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Pohjan Veikot]] || http://www.onmky.fi/osastot/pv/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Pohjois-Espoon Kalahaukat]] || http://www.kalahaukat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Pohjolan Tytöt]] ja [[Kemin Kotkat]] || https://sites.google.com/site/potykeko/ || [[Lapin Partiolaiset]] | |[[Pohjolan Tytöt]] ja [[Kemin Kotkat]] || https://sites.google.com/site/potykeko/ || [[Lapin Partiolaiset]] | ||
Rivi 733: | Rivi 746: | ||
|[[Puijon Pojat]] || http://www.knmky.com/puijonpojat.html || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Puijon Pojat]] || http://www.knmky.com/puijonpojat.html || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Pursitytöt]] || http://pelastusarmeija.fi/partio/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|[[Pursitytöt]] || http:// | |||
|- | |- | ||
|[[Puskapartiolaiset]] || http://puskapartiolaiset.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Puskapartiolaiset]] || http://puskapartiolaiset.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 767: | Rivi 778: | ||
|- | |- | ||
|[[Rantakaarinat]] || http://www.rantakaarinat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Rantakaarinat]] || http://www.rantakaarinat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Raudanreippaat]] || https://sites.google.com/site/raudanreippaat/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Raudanreippaat]] || https://sites.google.com/site/raudanreippaat/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 778: | Rivi 785: | ||
|[[Reippaat Pojat]] || http://www.reippaatpojatry.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Reippaat Pojat]] || http://www.reippaatpojatry.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Rekolan Metsäsiskot]] || http://www.rekolan.partio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Rekolan Metsäsiskot]] ja |[[Rekolan Metsäveikot]] || http://www.rekolan.partio.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Riihimäen Eräpojat]] || http://www.riep.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Riihimäen Eräpojat]] || http://www.riep.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 800: | Rivi 807: | ||
|[[Sahalahden Sinisudet]] || http://www.sahalahdensinisudet.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Sahalahden Sinisudet]] || http://www.sahalahdensinisudet.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Saharan Sissit]] || http:// | |[[Saharan Sissit]] || http://saharansissit.wordpress.com/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Salmen Samoajat]] || http://salmensamoajatry.wordpress.com/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Salmen Samoajat]] || http://salmensamoajatry.wordpress.com/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 839: | Rivi 846: | ||
|- | |- | ||
|[[Scoutkåren Ålandsflickorna]] || http://alandsflickorna.scout.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Scoutkåren Ålandsflickorna]] || http://alandsflickorna.scout.fi/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
|- | |||
|[[Simometsot]] || http://www.wildrover.org/scouting.html || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Simpsiön Karhut]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/sika/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Simpsiön Karhut]] || https://sites.google.com/a/partio.fi/sika/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Siniritarit]] || https://sites.google.com/site/siniritarit/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Sinisissit]] || http://sinisissit.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Sinisissit]] || http://sinisissit.partio.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Sinivuoren Tytöt]] || http:// | |[[Sinivuoren Tytöt]] || http://www.sinivuorentytot.partio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Sipoon Hukat]] || http://www.sipoonhukat.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Sipoon Hukat]] || http://www.sipoonhukat.fi/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
Rivi 873: | Rivi 884: | ||
|- | |- | ||
|[[Sokkalan Sissit]] || http://www.sosi.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Sokkalan Sissit]] || http://www.sosi.fi/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Sonkapartio]] || http://www.sonkajarvenseurakunta.fi/00010021-partio || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Sonkapartio]] || http://www.sonkajarvenseurakunta.fi/00010021-partio || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 883: | Rivi 892: | ||
|- | |- | ||
|[[Suodenniemen Suonkiertäjät]] || http://www.susu.kopteri.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Suodenniemen Suonkiertäjät]] || http://www.susu.kopteri.net/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Suomenlinnan Merisudet]] || http://suomenlinnanmerisudet.blogspot.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Suomuuraimet ja Sutipurikat]] || http://www.utajarvenseurakunta.fi/toiminta/partio/yleista || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Suomuuraimet ja Sutipurikat]] || http://www.utajarvenseurakunta.fi/toiminta/partio/yleista || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 888: | Rivi 899: | ||
|[[Suonenjoen Sirkut ja Sotkat]] || https://sites.google.com/site/sirkutjasotkat/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Suonenjoen Sirkut ja Sotkat]] || https://sites.google.com/site/sirkutjasotkat/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Suosirrit]] || http://www. | |[[Suosirrit]] || http://www.suosirrit.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Susiveikot]] || http://www.susiveikot.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Susiveikot]] || http://www.susiveikot.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Suvelan Samoojat]] || | |[[Suvelan Samoojat]] || https://sites.google.com/site/suvelansamoojat/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Södrik Stigfinnare]] || http://sodrikstigfinnare.com/hem/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | |[[Södrik Stigfinnare]] || http://sodrikstigfinnare.com/hem/ || [[Finlands Svenska Scouter]] | ||
Rivi 916: | Rivi 927: | ||
|- | |- | ||
|[[Tampereen Versot]] || http://www.sivukoti.com/tave/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Tampereen Versot]] || http://www.sivukoti.com/tave/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |||
|[[Tapiolan Eräpojat]] || http://www.tapiolanerapojat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Tapiolan Metsänkävijät]] || http://tapme.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Tapiolan Metsänkävijät]] || http://tapme.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 927: | Rivi 940: | ||
|[[Tavastit]] || http://www.tavastit.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Tavastit]] || http://www.tavastit.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Teepakki]] || http://teepakki. | |[[Teepakki]] || http://teepakki.ayy.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Teiska-Partio]] || http://teiskapartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Teiska-Partio]] || http://teiskapartio.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 947: | Rivi 960: | ||
|[[Tikkakosken Partiolaiset]] || http://www.tikpar.com/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Tikkakosken Partiolaiset]] || http://www.tikpar.com/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tikkurilan Siniset]] || | |[[Tikkurilan Siniset]] || https://sites.google.com/site/tikkurilansiniset/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Timanttipartio]] || https://sites.google.com/site/timanttipartio/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Toho-Taivaltajat]] || http://tohotaivaltajat.nettisivu.org/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | |[[Toho-Taivaltajat]] || http://tohotaivaltajat.nettisivu.org/ || [[Pohjanmaan Partiolaiset]] | ||
Rivi 969: | Rivi 984: | ||
|[[Tornipääskyt]] || http://www.tornipaaskyt.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Tornipääskyt]] || http://www.tornipaaskyt.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Tuikku-Tytöt]] || | |[[Tuikku-Tytöt]] || www.tuikkutytot.fi || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Turjankävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/kainuu/turjat/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Turjankävijät]] || http://www.lpk.partio.fi/kainuu/turjat/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 994: | Rivi 1 009: | ||
|- | |- | ||
|[[Tyrvään Metsänpojat]] || http://www.eratoveri.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Tyrvään Metsänpojat]] || http://www.eratoveri.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Töölön Siniset]] || http://www.toolonsiniset.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Töölön Siniset]] || http://www.toolonsiniset.net || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
Rivi 1 013: | Rivi 1 026: | ||
|[[Vaakun Vartijat]] || http://www.vaakunvartijat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Vaakun Vartijat]] || http://www.vaakunvartijat.fi/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vaaran Vaeltajat]] || http://www. | |[[Vaaran Vaeltajat]] || http://www.vava.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vaarojen Siskot ja Veikot]] || https://sites.google.com/site/vaarojensiskotjaveikot/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Vaarojen Siskot ja Veikot]] || https://sites.google.com/site/vaarojensiskotjaveikot/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 1 033: | Rivi 1 046: | ||
|[[Vammalan Nuotiosiskot]] || http://www.eratoveri.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Vammalan Nuotiosiskot]] || http://www.eratoveri.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vantaan Metsänkävijät]] || http://www. | |[[Vantaan Metsänkävijät]] || http://www.vame.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vartiovuoren Pojat]] || http://www.varpo.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |[[Vartiovuoren Pojat]] || http://www.varpo.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vartiovuoren Tytöt]] || http://www. | |[[Vartiovuoren Tytöt]] || http://www.varty.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vehmaan Lustaset]] || http://www.vehmaanlustaset.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Vehmaan Lustaset]] || http://www.vehmaanlustaset.net/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
Rivi 1 049: | Rivi 1 062: | ||
|[[Vesipeikot]] || https://sites.google.com/site/vesipeikot/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | |[[Vesipeikot]] || https://sites.google.com/site/vesipeikot/ || [[Lounais-Suomen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Viestitytöt]] || | |[[Viestitytöt]] || https://sites.google.com/site/viestitytoet/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vihdin Polunlöytäjät]] || http://www.vipohity.com/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Vihdin Polunlöytäjät]] || http://www.vipohity.com/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Viherlaakson Peurat]] || http:// | |[[Viherlaakson Peurat]] || http://vipe.partio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vihtavuoren Visaiset]] || http://www.visaiset.partio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | |[[Vihtavuoren Visaiset]] || http://www.visaiset.partio.net/ || [[Järvi-Suomen Partiolaiset]] | ||
Rivi 1 059: | Rivi 1 072: | ||
|[[Viialan Metsänkävijät]] || http://viialanmetsankavijat.yhdistysavain.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Viialan Metsänkävijät]] || http://viialanmetsankavijat.yhdistysavain.fi/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Viikin Vesikot]] || http:// | |[[Viikin Vesikot]] || http://vesikot.partio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Viinikan Siniset]] || http://www.vi-si.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | |[[Viinikan Siniset]] || http://www.vi-si.com/ || [[Hämeen Partiopiiri]] | ||
Rivi 1 071: | Rivi 1 084: | ||
|[[Vivamon Virittäjät]] || https://sites.google.com/site/vivamonvirittajat/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | |[[Vivamon Virittäjät]] || https://sites.google.com/site/vivamonvirittajat/ || [[Uudenmaan Partiopiiri]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vuoren Valppaat]] || http://www. | |[[Vuokot]] || http://vuokot.weebly.com/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
|[[Vuoren Valppaat]] || http://www.vuorenvalppaat.fi/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
|- | |- | ||
|[[Vuorenhaltiat]] || http:// | |[[Vuorenhaltiat]] || http://vuorenhaltiat.partio.net/ || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |- | ||
|[[Vuorenveikot]] || http://www.vuorenveikot.net/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] | |[[Vuorenveikot]] || http://www.vuorenveikot.net/ || [[Etelä-Karjalan Partiolaiset]] |
Versio 1. syyskuuta 2018 kello 15.46
Siirry kirjaimeen → A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö
A
E
F
G
Grankulla Scoutkår | http://www.grankullascoutkar.fi/ | Finlands Svenska Scouter |
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Wasa Fyrvaktare | http://wasafyrvaktare.scout.fi/ | Finlands Svenska Scouter |
Y
Ylöjärven Otava | http://www.ylojarvenotava.net/ | Hämeen Partiopiiri |
Ylöjärven Viittaveljet | http://www.ylvi.fi/ | Hämeen Partiopiiri |
Ö
Östersundom Scouter | http://ostersundom.scout.fi/ | Finlands Svenska Scouter |