Ero sivun ”Luettelo partioaluksista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 11: | Rivi 11: | ||
* [[Harjun Veikot]]: [[Bettiina]] | * [[Harjun Veikot]]: [[Bettiina]] | ||
* [[Harjunalustan Siniveljet]] | * [[Harjunalustan Siniveljet]] | ||
* [[Helsingin Erä-Majavat]]: S/Y [[ | * [[Helsingin Erä-Majavat]]: S/Y [[Helsingin Erä-Majavat/Sindbad|Sindbad]] | ||
* [[Jokikylän Pojat]]: S/Y [[Nordwest]] | * [[Jokikylän Pojat]]: S/Y [[Nordwest]] | ||
* [[Jokisuun Kipparit]]: S/Y [[Pohjantyttö]] | * [[Jokisuun Kipparit]]: S/Y [[Pohjantyttö]] | ||
Rivi 36: | Rivi 36: | ||
* [[Merenkävijät]]: [[Meritaimi]] | * [[Merenkävijät]]: [[Meritaimi]] | ||
* [[Merihaukat]]: [[Max]] | * [[Merihaukat]]: [[Max]] | ||
* [[Merimetsot]]: [[da Vinssi]] | * [[Merimetsot]]: S/Y [[da Vinssi]] | ||
* [[Merituuli]]: S/Y ? | |||
* [[Myrskypojat]]: S/Y[[Myrskypojat/Meripurakk|Meripurakk]], S/Y [[Elli]], S/Y [[Elmo]] | * [[Myrskypojat]]: S/Y[[Myrskypojat/Meripurakk|Meripurakk]], S/Y [[Elli]], S/Y [[Elmo]] | ||
* [[Naantalin Siniset]]: S/Y [[Tokka-Lotta II]] | * [[Naantalin Siniset]]: S/Y [[Tokka-Lotta II]] |
Versio 21. maaliskuuta 2007 kello 07.42
Meripartiotoiminnassa käytettävät lippukuntien koulutusalukset:
- Auran Tytöt: S/Y Aurantyttö
- Auran Tähti Pojat: S/Y Merisusi
- Dalsbruks Sjöscouter
- Ekin Partio: S/Y Katriina, M/S Lola 3
- Finlands Svenska Scouter: S/Y Navigator
- Flickscoutkåren Åbo Vildar: S/Y Wildhelmina
- Haminan Päivänpojat
- Hangö Scoutkår
- Harjun Veikot: Bettiina
- Harjunalustan Siniveljet
- Helsingin Erä-Majavat: S/Y Sindbad
- Jokikylän Pojat: S/Y Nordwest
- Jokisuun Kipparit: S/Y Pohjantyttö
- Joutsenon Nuotioveljet: S/Y Toveri
- Juvan Partioveikot: Old Dream
- Kalevan Karhut: Ursula
- Karimo: Pikku Myy
- Kelovartijat: Saint Olga
- Kimito Sjöscouter
- Kivenlahden Piilevät: Albireda, Spica
- Kolkankävijät: Kyllikki
- Korven Koukkaajat: Ami
- Kulosaaren Meripartio: Margaret Dumont, Sisar
- Kumlinge Sjöscouter
- Kuokkalan Vetehiset
- Kupittaan Henrikinpojat: S/Y Henrika
- Kuusiston Linnanyrjänät: S/Y Santa Katarina II
- Kymen Vartiot: S/Y Kaija
- Lahden Partiosissit: Joutsikki II
- Lahden Siniset: Baltic Maid
- Lauritsalan Siniveljet: M/S Pelle
- Lätynkääntäjät: Sandy III
- Maskun Hemmingin Pojat ja Maskun Hemmingin Tyttäret: S/Y Hemmingway
- Merenkävijät: Meritaimi
- Merihaukat: Max
- Merimetsot: S/Y da Vinssi
- Merituuli: S/Y ?
- Myrskypojat: S/YMeripurakk, S/Y Elli, S/Y Elmo
- Naantalin Siniset: S/Y Tokka-Lotta II
- Navigatores: S/Y Jonie ja Nudia
- Niihaman Saukot: Saukko, Isosaari (ei oma)
- Nuotiotytöt: S/Y Pranstaka
- Otavaeltajat: Simbad (operoi)
- Paraisten Merikotkat: Askeladden
- Pohjan Tytöt ja Sissit
- Pohjan Veikot: M/S Pohjantähti
- Puhurin Pojat: Jotunheim
- Pyhärannan Korpiankkurit: Femma
- Rauman Partiotytöt: Ramona, Lady Olave
- Ruoripojat: Alusprojekti kesken
- Saimaan Sissit: Sissi
- Saimaan Vartiot: Soili
- Savon Saukot: Saukko III
- Savon Sissit
- Scoutkåren Pojkarna: Verdandi, Bönan
- Sjöscoutkåren Porkala
- Sjöscoutkåren Sailors: S/Y Garuda
- Sjöscoutkåren Seaboys: S/Y Seabreeze, S/Y Seaday
- Sjöscoutkåren Spejarna: Akela, Frifågel
- Sjöscoutkåren Stormfågeln: Yoda
- Sjöscoutkåren Vikingaflickorna: S/Y Cayenne
- Sjöscoutkåren Vikingarna: S/Y Hlewagstir, S/Y Hringhorne
- Sjöscoutorganisationen Fribytarna: S/Y Samsara
- St. Jacobs Sjöscouter: Navigatio Nova
- St. Simons Sjöfararna: S/Y Simone, S/Y Simonetta
- Suomenlinnan Merisudet
- Tampereen ev.lut. seurakuntien partiotyö: m/s Isosaari
- Tampereen Kotkat: Lempi II, Lilja II, Näsikotka IV
- Tapiolan Eräpojat : S/Y Lion Clubari
- Tupshaukat: Korra II
- Turun Meripeikot: Irreantum
- Turun Mikaelin Siniset: S/Y TMX
- Turun Partio-Sissit: Merisissi III
- Turun Sinikotkat: S/Y Rhea, M/S Pumppu
- Turun Tähti-Tytöt: Meritähti
- Upinniemen Merisissit: Marina
- Uudenkaupungin Merihait: Krista
- Vaasan Metsäveikot: Pohjantuuli
- Wasa Fyrvaktare
- Vesipeikot: Peikko 3
- Öja Sjöscouter