Ero sivun ”Luettelo partiopiirien piirinjohtajista” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
(→2007-: 2015-2016) |
||
Rivi 125: | Rivi 125: | ||
|- | |- | ||
| 2015 | | 2015 | ||
| | | Lotta Pellinen, [[Korven Vaeltajat]] | ||
| Malin Lindholm, [[Sjöscoutkåren Stormfågeln]] | | Malin Lindholm, [[Sjöscoutkåren Stormfågeln]] | ||
| style="background: lightgrey" | Riina Aspila | | style="background: lightgrey" | Riina Aspila | ||
| | | Mika "Nappula" Kröger | ||
| | | Emilia Mänttäri [[Utin Pilvenveikot]] | ||
| | | Kai Ryynänen, [[Napapiirin Pojat]] | ||
| | | Mari Kousa | ||
| | | Antti "Aake" Kerola | ||
| | | ? | ||
| | | Anna Haavikko, [[Helsingin Hakatytöt]] | ||
| | | Ilona Turunen, [[Hyvinkään Metsätytöt]] | ||
|- | |||
| 2016 | |||
| Lotta Pellinen | |||
| Malin Lindholm | |||
| ? | |||
| Mika "Nappula" Kröger | |||
| Emilia Mänttäri | |||
| Kai Ryynänen | |||
| Mari Kousa | |||
| Antti "Aake" Kerola | |||
| ? | |||
| Anna Haavikko | |||
| Ilona Turunen | |||
|} | |} | ||
Versio 18. marraskuuta 2014 kello 23.30
Taulukkoon on merkitty SP:n partiopiirien johtajat ja FiSSc:n scoutchefit.
2007-
Vuosina 2007–2009 piirien lukumäärässä tapahtui suuria muutoksia. Väripohjalla on merkitty piirinjohtajien kaksivuotiskaudet.
Etelä-Karjalan Partiolaiset ry | Finlands Svenska Scouter rf | Hämeen Partiopiiri ry | Järvi-Suomen Partiolaiset ry | Kymenlaakson Partiopiiri ry | Lapin Partiolaiset ry | Lounais-Suomen Partiopiiri ry | Pohjanmaan Partiolaiset ry | Pohjois-Savon Partiolaiset ry | Pääkaupunkiseudun Partiolaiset ry | Uudenmaan Partiopiiri ry | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2007 | Tea Bäckman | - | Jouni Riihelä, Ekin Partio | - | Petteri Juusola, Pohjan Veikot | Varpu Vidgren Puijon Pakertajat | Satu Tammilehto Jokipartio | ||||
2008 | Tea Bäckman | - | Jouni Riihelä | Maria Lahtinen | Petteri Juusola | Jouni "Jones" Kröger | Satu Tammilehto | ||||
2009 | Tommi Turunen, Korven Vaeltajat | Carla Westersund, Sjöscoutkåren Havsörnarna | - | Jouni Kröger | Aleksi Heikkilä | Leena Kivikangas, Het-Partio (1.1.-21.3. va Petteri Juusola, Pohjan Veikot) |
Satu Tammilehto | ||||
2010 | Tommi Turunen | Carla Westersund | Mikko Jylhä | Jouni Kröger | Petteri Leinonen | Leena "Lellu" Pernu, Napapiirin Tytöt | Aleksi Heikkilä | Leena Kivikangas | Ossi Ikonen, Puskapartiolaiset | ||
2011 | Leena-Maija Sandholm, Enson Partiosiskot | Carla Westersund | Mikko Jylhä | Tuija Kautto, Reippaat Pojat | Jani Kirjavainen, Karhulan Korvenkävijät | Leena "Lellu" Pernu | Aleksi Heikkilä | Laura Ritola, Pohjolan Pirteät | Ossi Ikonen | ||
2012 | Leena-Maija Sandholm | Carla Westersund | Harri Länsipuro, Harjun Pojat | Tuija Kautto | Jani Kirjavainen | Leena "Lellu" Pernu | Aleksi Heikkilä | Laura Ritola | Marjukka "Pöö" Toropainen | Anna Munsterhjelm (vt), Olarinmäen Samoojat | Ossi Ikonen |
2013 | Leena-Maija Sandholm | Hanna Wassholm, Karis Flickorna | Heini Salo, Riihipääskyt | Mika "Nappula" Kröger, Puijon Pojat | Petteri Leinonen | Leena "Lellu" Pernu | Mari Kousa, Porin Tulitikut | Heli Nygård, Viessojat | Soile Viitikko | Anna Munsterhjelm | Antti Koistinen, Sipoon Hukat |
2014 | Leena-Maija Sandholm | Hanna Wassholm | Riina Aspila, Erä-Pirkot | Mika "Nappula" Kröger | Petteri Leinonen | Leena "Lellu" Pernu | Mari Kousa | Heli Nygård (1.1.-12.1.), Antti "Aake" Kerola, Toimarit (12.1.-) | Soile Viitikko | Anna Munsterhjelm | Antti Koistinen |
2015 | Lotta Pellinen, Korven Vaeltajat | Malin Lindholm, Sjöscoutkåren Stormfågeln | Riina Aspila | Mika "Nappula" Kröger | Emilia Mänttäri Utin Pilvenveikot | Kai Ryynänen, Napapiirin Pojat | Mari Kousa | Antti "Aake" Kerola | ? | Anna Haavikko, Helsingin Hakatytöt | Ilona Turunen, Hyvinkään Metsätytöt |
2016 | Lotta Pellinen | Malin Lindholm | ? | Mika "Nappula" Kröger | Emilia Mänttäri | Kai Ryynänen | Mari Kousa | Antti "Aake" Kerola | ? | Anna Haavikko | Ilona Turunen |
2000-2006/2009
Vanhojen piirien osalta on mainittu vain se aika, jolloin piiri on ollut alueellaan varsinaista partiotoimintaa toteuttava piiri.
1) ks. myös ylempi taulukko