Welcome to the ScoutWiki Network

Luettelo partiopiirien piirinjohtajista

Kohteesta PartioWiki
Versio hetkellä 19. marraskuuta 2014 kello 00.02 – tehnyt Laimee (keskustelu | muokkaukset)
Loikkaa: valikkoon, hakuun

Taulukkoon on merkitty SP:n partiopiirien johtajat ja FiSSc:n scoutchefit.


2007-

Vuosina 20072009 piirien lukumäärässä tapahtui suuria muutoksia. Väripohjalla on merkitty piirinjohtajien kaksivuotiskaudet.

Etelä-Karjalan Partiolaiset ry Finlands Svenska Scouter rf Hämeen Partiopiiri ry Järvi-Suomen Partiolaiset ry Kymenlaakson Partiopiiri ry Lapin Partiolaiset ry Lounais-Suomen Partiopiiri ry Pohjanmaan Partiolaiset ry Pohjois-Savon Partiolaiset ry Pääkaupunkiseudun Partiolaiset ry Uudenmaan Partiopiiri ry
2007   Tea Bäckman - Jouni Riihelä, Ekin Partio     - Petteri Juusola, Pohjan Veikot Varpu Vidgren Puijon Pakertajat   Satu Tammilehto Jokipartio
2008   Tea Bäckman - Jouni Riihelä     Maria "Maija" Lahtinen Petteri Juusola Jouni "Jones" Kröger   Satu Tammilehto
2009 Tommi Turunen, Korven Vaeltajat Carla Westersund, Sjöscoutkåren Havsörnarna - Jouni Kröger     Aleksi Heikkilä Leena Kivikangas, Het-Partio
(1.1.-21.3. va Petteri Juusola, Pohjan Veikot)
    Satu Tammilehto
2010 Tommi Turunen Carla Westersund Mikko "Tammi" Jylhä Jouni Kröger Petteri Leinonen Leena "Lellu" Pernu, Napapiirin Tytöt Aleksi Heikkilä Leena Kivikangas     Ossi Ikonen, Puskapartiolaiset
2011 Leena-Maija Sandholm, Enson Partiosiskot Carla Westersund Mikko "Tammi" Jylhä Tuija Kautto, Reippaat Pojat Jani Kirjavainen, Karhulan Korvenkävijät Leena "Lellu" Pernu Aleksi Heikkilä Laura Ritola, Pohjolan Pirteät     Ossi Ikonen
2012 Leena-Maija Sandholm Carla Westersund Harri Länsipuro, Harjun Pojat Tuija Kautto Jani Kirjavainen Leena "Lellu" Pernu Aleksi Heikkilä Laura Ritola Marjukka "Pöö" Toropainen Anna Munsterhjelm (vt), Olarinmäen Samoojat Ossi Ikonen
2013 Leena-Maija Sandholm Hanna Wassholm, Karis Flickorna Heini Salo, Riihipääskyt Mika "Nappula" Kröger, Puijon Pojat Petteri Leinonen Leena "Lellu" Pernu Mari Kousa, Porin Tulitikut Heli Nygård, Viessojat Soile Viitikko Anna Munsterhjelm Antti Koistinen, Sipoon Hukat
2014 Leena-Maija Sandholm Hanna Wassholm Riina Aspila, Erä-Pirkot Mika "Nappula" Kröger Petteri Leinonen Leena "Lellu" Pernu Mari Kousa Heli Nygård (1.1.-12.1.), Antti "Aake" Kerola, Toimarit (12.1.-) Soile Viitikko Anna Munsterhjelm Antti Koistinen
2015 Lotta Pellinen, Korven Vaeltajat Malin Lindholm, Sjöscoutkåren Stormfågeln Riina Aspila Mika "Nappula" Kröger Emilia Mänttäri Utin Pilvenveikot Kai "Kapa" Ryynänen, Napapiirin Pojat Mari Kousa Antti "Aake" Kerola  ? Anna "Myyrä" Haavikko, Helsingin Hakatytöt Ilona Turunen, Hyvinkään Metsätytöt
2016 Lotta Pellinen Malin Lindholm  ? Mika "Nappula" Kröger Emilia Mänttäri Kai "Kapa" Ryynänen Mari Kousa Antti "Aake" Kerola  ? Anna "Myyrä" Haavikko Ilona Turunen

2000-2006/2009

Vanhojen piirien osalta on mainittu vain se aika, jolloin piiri on ollut alueellaan varsinaista partiotoimintaa toteuttava piiri.

Etelä-Karjalan Partiolaiset rf Etelä-Pohjanmaan Partiolaiset rf Etelä-Savon Partiolaiset rf Finlands Svenska Scouter rf Hämeen Partiolaiset ry Kainuun Partiolaiset ry Keski-Pohjanmaan Partiolaiset ry Keski-Suomen Partiolaiset ry Kymenlaakson Partiopiiri ry Lapin Partiolaiset ry Pohjois-Karjalan Partiolaiset ry Pohjois-Pohjanmaan Partiopiiri ry Pohjois-Savon Partiolaiset ry Pääkaupunkiseudun Partiolaiset ry Salpausselän Partiolaiset ry Satakunnan Partiolaiset ry Uudenmaan Partiopiiri ry
2000   Marjanne "Maije" Kuntsi   Marie Selenius Jarkko Mäkinen             Virve "Leuku" Pulkkinen, Pateniemen Polunpolkijat       Pirjo Lehti, Karimo Lauri Untamo Tuuspartio
2001   Marjanne "Maije" Kuntsi   Frank Sjöblom Arto Raivio             Virve "Leuku" Pulkkinen       Juha "Vasku" Vasama, Väinän Vartijat Pauli Saloranta
2002   Marjanne "Maije" Kuntsi   Frank Sjöblom Arto Raivio             Virve "Leuku" Pulkkinen Anne Kanto-Ronkanen Kallan Kontiot     Juha "Vasku" Vasama Pauli Saloranta
2003   Marjanne "Maije" Kuntsi   Frank Sjöblom Arto Raivio             Petteri Juusola, Pohjan Veikot Anne Kanto-Ronkanen     Juha "Vasku" Vasama Pauli Saloranta
2004   Marjanne "Maije" Kuntsi   Frank Sjöblom Arto Raivio             Petteri Juusola Anne Kanto-Ronkanen     Juha "Vasku" Vasama Pauli Saloranta
2005   Valtteri Karhu   Tea Bäckman Anna-Mari Martikainen             Petteri Juusola Hannu "Banda" Rättö     Rami "Rampe" Tervo, Harjavallan Pirkat Jukka Koskenkanto Mäntsälän Metsäkävyt
2006   Valtteri Karhu   Tea Bäckman Anna-Mari Martikainen             Petteri Juusola Hannu "Banda" Rättö     Rami "Rampe" Tervo Satu Tammilehto Jokipartio
2007   Maritta Sipilä   Tea Bäckman Anna-Mari Martikainen     Pipsa Wilhelms       Petteri Juusola Varpu Vidgren Puijon Pakertajat(1     Mari Kousa, Porin Versot Satu Tammilehto(1
2008   -   Tea Bäckman Anna-Mari Martikainen   - -       - Jouni "Jones" Kröger(1     Mari Kousa Satu Tammilehto(1
2009   -   Carla Westersund Mikko Jylhä   - -       - Jouni "Jones" Kröger(1     - Satu Tammilehto(1

1) ks. myös ylempi taulukko