Ero sivun ”Luettelo suomalaisista Gilwell-kursseista (partiopoikalinja)” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
(jatkoa) |
||
Rivi 7: | Rivi 7: | ||
|- | |- | ||
| 3 || 1932 || [[Alfons Åkerman]] || Mikkeli, Juurisalmi | | 3 || 1932 || [[Alfons Åkerman]] || Mikkeli, Juurisalmi | ||
|- | |||
| 4 || 1933 || || Rauma | |||
|- | |||
| 5 || 1933 || || Siuntio | |||
|- | |||
| 9 || 1939 || || Suistamo, Nujakkalinna | |||
|- | |||
| 10 || 1943-44 || || Kirjekurssi rintamalla (120 osanottajaa) | |||
|- | |||
| 11 || 1945 || || Keuruu | |||
|- | |||
| 12 || 1946 || || Keuruu (ruotsinkielinen) | |||
|- | |||
| 13, 14 || 1947 || || Sulkava, Partio-opisto | |||
|- | |||
| 15,16,17 || 1949 || || Sulkava, Partio-opisto (yksi näistä ensimmäinen talvi-Gilwell maailmassa) | |||
|} | |} | ||
[[Luokka: Luettelot]] | [[Luokka: Luettelot]] | ||
[[Luokka: Gilwell]] | [[Luokka: Gilwell]] |
Nykyinen versio 9. toukokuuta 2009 kello 19.12
numero | vuosi | Kurssinjohtaja | Paikka |
1 | 1927 | Alfons Åkerman | Kangasala, Vääksy |
2 | 1931 | Alfons Åkerman | Espoo, Bodomin kartanon mailla |
3 | 1932 | Alfons Åkerman | Mikkeli, Juurisalmi |
4 | 1933 | Rauma | |
5 | 1933 | Siuntio | |
9 | 1939 | Suistamo, Nujakkalinna | |
10 | 1943-44 | Kirjekurssi rintamalla (120 osanottajaa) | |
11 | 1945 | Keuruu | |
12 | 1946 | Keuruu (ruotsinkielinen) | |
13, 14 | 1947 | Sulkava, Partio-opisto | |
15,16,17 | 1949 | Sulkava, Partio-opisto (yksi näistä ensimmäinen talvi-Gilwell maailmassa) |