Luettelo suoritetuista karhunhampaista
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Seuraavat henkilöt ovat suorittaneet Karhunhammas-kaukoretkimerkin:
Numero | Nimi | Vuosi | Lippukunta |
---|---|---|---|
1 | Antti Renko | 1955 | Helsingin Metsänkävijät |
2 | Martti Gröhn | 1956 | Riihimäen Eräpojat |
3 | Kalervo Töyrylä | 1956 | Herralan Hirvet |
4 | Jorma Kalela | 1956 | Helsingin Siniset |
- 5 Hannu Kiviranta 1956 Reippaat Pojat
- 6 Lauri Wallin 1956 Tapiolan Eräpojat, Helsinki
- 7 Juha Lahtela 1956 Tapiolan Eräpojat, Helsinki
- 8 Sulo Koskinen 1956 Mäntän Metsäpojat
- 9 Yrjö Kaukiainen 1957 Porvoon Päivänpojat
- 10 Pekka Karvonen 1957 Porvoon Päivänpojat
- 11 Arvid V. Elo 1957 Vaajan Valppaat
- 12 Lauri Koski 1957 Tyrvään Metsäpojat
- 13 Risto Volanen 1957 Reippaat Pojat, Jyväskylä
- 14 Aarno Airo 1957 Reippaat Pojat, Jyväskylä
- 15 Rainer Johansson 1957 Varsinais-Suomen Samoilijat
- 16 Lasse Hannula 1958 Salpausselän Viestipartio
- 17 Raimo Ikäheimo 1958 Mäntänvuoren Ilvespojat
- 18 Urho Kaleva Kekkonen 1958 (luovutettu presidentille)
- 19 Kari Härkönen 1958 Reippaat Pojat, Jyväskylä
- 20 Juha Maasola 1958 Reippaat Pojat, Jyväskylä
- 21 Kimmo Kemppainen 1958 Auran Tähti Pojat
- 22 Valto Vaalikivi 1958 Auran Tähti Pojat
- 23 Tapio Tuomari 1959 Helsingin Metsänkävijät
- 24 Kari Karkola 1959 Helsingin Metsänkävijät
- 25 Nils Sundberg 1959 Helsingin Metsänkävijät
- 26 Juhani Rimminen 1959 Helsingin Metsänkävijät
- 27 Kari Ahola 1959 Helsingin Metsänkävijät
- 28 Erkki Pätiälä 1959 Helsingin Metsänkävijät
- 29 Kari Salonen 1959 Helsingin Metsänkävijät
- 30 Reijo Taro 1959 Helsingin Sinihaukat
- 31 Jorma Hautala 1959 Helsingin Siniset
- 32 Heikki Kivinen (1. meripartiolainen) 1959 Myrsky-Pojat
- 33 Heidi Immonen (1. nainen) 1959 Mäntänvuoren Ilvespojat
- 34 Matti Krusius 1959 Helsingin Metsänkävijät
- 35 Juhani Saarinen 1959 Helsingin Metsänkävijät
- 36 Martti Virolainen 1959 Helsingin Metsänkävijät
- 37 Aarno Seppälä 1959 Helsingin Metsänkävijät
- 38 Osmo Talarmo 1959 Hirviveikot
- 39 Markku Salimäki 1959 Hirviveikot
- 40 Taavi Lehtolainen 1959 Hirviveikot
- 41 Paavo Heinonen 1959 Hirviveikot
- 42 Reino Talarmo 1959 Hirviveikot
- 43 Eero Lavola 1959 Helsingin Metsänkävijät
- 44 Pekka Elomaa 1959 Hirviveikot
- 45 Heikki Palva 1959 Hirviveikot
- 46 Jaakko Kalela 1959 Helsingin Siniset
- 47 Esa Ek 1959 Toimen Pojat
- 48 Eero Perkki 1959 Helsingin Sinihaukat
- 49 Antti Vuorenjuuri 1959 Toimen Pojat
- 50 Pekka Malmi 1959 Toimen Pojat
- 51 Kimmo Leppo 1959 Helsingin Siniset
- 52 Osmo Peitasala 1959 Tapiolan Eräpojat
- 53 Pekka Nuortila 1959 Töölön Nuotioveikot
- 54 Martti Riukula 1959 Ilvesveikot
- 55 Matti Saari 1959 Ilvesveikot
- 56 Jouni Outakoski 1959 Pohjan Veikot
- 57 Maunu Suni 1959 Seitapartio
- 58 Kari Sarkkinen 1959 Lapin Samoilijat
- 59 Harri Grönberg 1959 Auran Tähti Pojat
- 60 Jorma Mattsson 1959 Toivon Eränkävijät
- 61 Toivo Laine 1959 Lahden srk:n Siniset
- 62 Pekka Laurikainen 1959 Lapin Samoilijat
- 63 Seppo Aakkula 1959 Jukolan Veljet
- 64 Hannu Takala 1959 Lahden srk:n Siniset
- 65 Kalervo Mettala 1959 Turun Partio-Sissit
- 66 Hannu Sundqvist 1959 Turun Partio-Sissit
- 67 Pentti Lotila 1959 Lahden srk:n Siniset
- 68 Olli Hakonen 1959 Helsingin Siniset
- 69 Tapani Paananen 1959 Hirviveikot
- 70 Matti Pellinen 1959 Hirviveikot
- 71 Olli Aulio 1960 Ilvesveikot
- 72 Petter Portin 1960 Pirkan Pojat
- 73 Sulo Jäntti 1961 Harjun Veikot
- 74 Jorma Mannersalo 1961 Riihimäen Eräpojat
- 75 Juhani Uljas 1961 Lahden Srk:n Siniset
- 76 Heikki Raumolin 1961 Lahden Srk:n Siniset
- 77 Juhani Hassi 1961 Raahen Sissipojat
- 78 Heikki Laitinen 1961 Raahen Sissipojat
- 79 Matti Sippola 1961 Raahen Sissipojat
- 80 Yrjö Saarikoski 1961 Riihimäen Eräpojat
- 81 Risto Ahti 1961 Sinisissit
- 82 Arto Torpo 1961 Helsingin Metsänkävijät
- 83 Jukka Isotalo 1961 Helsingin Metsänkävijät
- 84 Matti Leikola 1961 Toimen Pojat
- 85 Seppo Satokangas 1961 Mäntänvuoren Ilvespojat
- 86 Timo Järvi 1961 Turun Partio-Sissit
- 87 Arto Mustakallio 1961 Turun Metsänkävijät
- 88 Markku Laesvuori 1961 Helsingin Metsänkävijät
- 89 Olavi Luukkanen 1963 Helsingin Kotkat
- 90 Väinö Raninen 1963 Kuopion Metsäpojat
- 91 Markku Arimo 1963 Helsingin Metsänkävijät
- 92 Jukka Pennanen 1964 Harjun Veikot
- 93 Seppo Puukilainen 1964 Siilipartio
- 94 Lauri Oksanen 1965 Pakilan Kotkanpojat
- 95 Arto Jaatinen 1965 Pirkkalan Sotkapojat
- 96 Paavo Raivio 1965 Pirkkalan Sotkapojat
- 97 Pentti Arajärvi 1966 Helsingin Kotkat
- 98 Kaarlo Voionmaa 1966 Toimen Pojat
- 99 Juhani Ahla 1966 Töölön Siniset
- 100 Markku Lahtela 1967 Töölön Siniset
- 101 Jukka Laurila 1967 Helsingin Kotkat
- 102 Matti Lähdeoja 1967
- 103 Niilo Tuomola 1967
- 104 Pekka Malmi 1967 Toimen Pojat
- 105 Rainer Sjöman 1970
- 106 Risto Hakulinen 1970
- 107 Kullervo Kemppinen 1971 (myönnetty ansioista)
- 108
- 109 Paavo Aulio 1975 Ilvesveikot
- 110 Risto Pulkkinen 1977
- 111 Seppo Lauritsalo 1979
- 112 Olli Hatakka 1979
- 113 Jukka Hatakka 1979
- 114 Petri Nousiainen 1979
- 115 Pirkko Kajander 1979
- 116 Matti Iso-Markku 1979 Nummen Samoojat
- 117 Juha Nieminen 1979
- 118 Vesa Kallionpää 1979
- 119 Juhani Isaksson 1980 Sauvojapojat
- 120 Anne Salmela 1980
- 121 Jukka Pasanen 1980
- 122 Tapio Tolvanen 1980
- 123 Klaus Juvas 1980 Paraisten Merikotkat
- 124 Kristiina Juvas 1980 Paraisten Merikotkat
- 125 Kimmo Laitinen 1980
- 126 Niilo Hakonen 1980 Ilvesveikot
- 127 Heikki Rantanen 1980
- 128 Anna-Mari Viitanen 1980 Euran Peurat
- 129 Hanna Putkonen 1980 Euran Peurat
- 130 Jyrki Kajavalta 1980 Euran Peurat
- 131 Perttu Ijäs 1981 Ilvesveikot
- 132 Juha-Pekka Rauhalahti 1981
- 133 Jari Hokkanen 1981 Euran Peurat
- 134 Erkki Palonen 1981 Laitilan Eräsissit
- 135 Iiro Kakko 1981
- 136 Eeva Putkonen 1981 Euran Peurat
- 137 Kari Kleemola 1981 Euran Peurat
- 138 Marjatta Palin 1982 Laitilan Lumikit
- 139 Satu Suvanto 1982
- 140 Juha Hakala 1982 Euran Peurat
- 141 Seppo Lyyra 1982
- 142 Brita Nummi 1983 Raision KilliNallit
- 143 Harri Kontiainen 1983
- 144 Heikki Riikonen 1983
- 145 C-M Cedercreuz 1983
- 146 Irmeli Heikkinen 1983 Maskun Hemmingin Tyttäret
- 147 Marja Sipilä 1983 Maskun Hemmingin Tyttäret
- 148 Aarno Kleemola 1984 Euran Peurat
- 149 Marko Wickholm 1984 Hirvi-Veikot
- 150 Merja Miesvirta 1984 Maskun Hemmingin Tyttäret
- 151 Veli-Pekka Ihamäki 1984
- 152 Outi Elonheimo 1984
- 153 (myönnetty Juha Hakalalle n:o 140 ennen luovutusta kadonneen tilalle lokakuussa 1984)
- 154 Risto Luukka 1984 Kouvolan Metsäveikot
- 155 Hanna Salminen 1984
- 156 Elina Ronkainen 1985
- 157 Tiina Lahti 1985 Henrikin Tapulitytöt
- 158 Marko Suutarla 1985
- 159 Johanna Jaskari 1985
- 160 Susanne Mattsson 1985
- 161 Aku Salmi 1986 Ilvesveikot
- 162 Jussi Toppari 1986
- 163 Björn Corander 1986
- 164 Suvi Ruokonen 1986
- 165 Mikko Lamminpää 1986 Lahden Ilvesveikot
- 166 Kaisli Syrjänen 1986
- 167 Marja-Kaarina Söderqvist 1987
- 168 Hertta Saarinen 1987 Sipoon Hukat
- 169 Maarit Nupponen 1987
- 170 Eira Verkkapuro 1987
- 171 Jorma Kurikka 1987
- 172 Carl-Magnus Cedercreuz 1987
- 173 Sami Franssila 1987
- 174 Antti Rahkola 1987
- 175 Tarja Miikkulainen 1987
- 176 Minna Ojala 1988
- 177 Ville Teittinen 1988 Lounapartio
- 178 Raili Pöllänen 1988 Paraisten Merikotkat
- 179 Pekka Vesterinen 1989
- 180 Mika Wickholm 1989 Hirvi-Veikot
- 181 Juha Saarela 1990 Pohjan Veikot
- 182 Juha Lehto 1990
- 183 Vesa Laukkarinen 1991 Fratello
- 184 Ville Saarela 1991 Pohjan Veikot
- 185 Mikko Vaara 1991 Pohjan Ilves
- 186 Heikki Jyväsjärvi 1991 Pohjan Ilves
- 187 Klaus Luotola 1991 Jyväskylän Versot
- 188 Eero Lumme 1991 Limingan Niittykärpät
- 189 Lauri Lumme 1991 Limingan Niittykärpät
- 190 Mikko Karjalainen 1991 Limingan Niittykärpät
- 191 Mikael Niku 1991 Limingan Niittykärpät
- 192 Mikko Kangas 1991 Limingan Niittykärpät
- 193 Henrik Söderlund 1992 Karhunvartijat
- 194 Jyri Mikkola 1992 Kyynärön Kiertäjät
- 195 Kaj Helin 1992 Kyynärön Kiertäjät
- 196 Heikki Karjalainen 1992 Ilvesveikot
- 197 Elina Hilakari 1993 Piikkiön Tammipartio
- 198 Veikko Yrjölä 1993 Oulunsalon Norret
- 199 Jyrki Kananen 1993 Oulunsalon Norret
- 200 Virpi Teikari 1993 Lapuan Kelo-Versot
- 201 Matti Kahilakoski 1993 Limingan Niittykärpät
- 202 Harri Niemelä 1993 Alavuden Eräveikot
- 203 Mikko Toivonen 1993 Alavuden Eräveikot
- 204 Ari Kastepohja 1993 Jyväskylän Versot
- 205 Reijo Kauppinen 1993 Jyväskylän Versot
- 206 Jussi Lares 1993 Lauritsalan Siniveljet
- 207 Reino Muola 1993 Pirkan Pojat
- 208 Mirella Miettinen 1993 Juankosken Korpikulkurit
- 209 Jaakko Huovinen 1993 Juankosken Korpikulkurit
- 210 Markus Miettinen 1993 Juankosken Korpikulkurit
- 211 Ville Sassi 1993 Kuilun Kulkijat
- 212 Marko Horneman 1993 Kajaanin Korvenpojat
- 213 Anne Muola 1993 Nokian Partiotytöt
- 214 Sakari Kouti 1994 Olarin Eräkotkat
- 215 Joppe Ranta 1994 Simometsot
- 216 Virve Vierikko (Pulkkinen) 1994 Pateniemen Polunpolkijat
- 217 Matti Valtavaara 1994 Tervapartio
- 218 Elina Salmela 1994 Rantakylän Rämpijät
- 219 Jaakko Lumme 1994 Limingan Niittykärpät
- 220 Sakari Mikkola 1994 Varsinais-Suomen Samoilijat
- 221 Jari Hämäläinen 1994 Linkkipartio
- 222 Teemu Björninen 1994 Linkkipartio
- 223 Laila Huovinen 1994 Juankosken Korpikulkurit
- 224 Marjo Koskinen 1994 Mikaelin Sinikellot
- 225 Mikko Lantz 1994 Myyrpartio
- 226 Markku Lorentz 1995 Lahden Suuntaveljet
- 227 Heli Pahkala 1995 Roineen Tytöt
- 228 Asta Rantanen 1995 Roineen Tytöt
- 229 Nina Airla 1995 Roineen Tytöt
- 230 Hanna Wilamo 1995 Kontutytöt
- 231 Ulla Silvennoinen 1995 Roineen Tytöt
- 232 Anna Sepponen 1995 Roineen Tytöt
- 233 Jouko Toskala 1995 Kälviän Metsäveikot
- 234 Matti Lukkarila 1996 Kälviän Metsäveikot
- 235 Tuomas Luotola 1996 Jyväskylän Versot
- 236 Perttu Niemelä 1997 Kiimingin Virkut
- 237 Janne Kastepohja 1997 Jyväskylän Versot
- 238 Christian Kivimäki 1997 Jyväskylän Versot
- 239 Sami Viljanmaa 1997 Kajaanin Korvenpojat
- 240 Jukka Hopeavuori 1997 NMKY:n Katajaiset
- 241 Sanna Palmu 1997 Korven Vaeltajat
- 242 Katri Junna 1997 Korven Vaeltajat
- 243 Pertti Lorentz 1997 Lahden Suuntaveljet
- 244 Sirpa Järvinen 1997 Lahden Suuntaveljet
- 245 Tuula Patomo 1997 Lahden Suuntaveljet
- 246 Antti Patomo 1997 Lahden Suuntaveljet
- 247 Heikki Patomo 1997 Lahden Suuntaveljet
- 248 Aila Kaski 1997 Tyrvään Metsäpojat
- 249 Marko Harju 1997 Porin Tulitikut
- 250 Markus Pyykönen 1997 Saaren Kiertäjät
- 251 Tomi Tummavuori 1998 Tikkakosken Partiolaiset
- 252 Kati Isännäinen 1998 Jyväskylän Versot
- 253 Liisa Tikkanen 1998 Hämeen Haka-Versot ry
- 254 Heidi Patomo 1998 Lahden Suuntaveljet
- 255 Teemu Laine 1998 Veikkolan Eräveikot
- 256 Sampo Nurmi 1998 Vaasan Metsäveikot
- 257 Janne Ruohola 1998 Luvian Loukke
- 258 Kimmo Kivikko 1998 Luvian Loukke
- 259 Markku Tölli 1998 Limingan Niittykärpät
- 260 Jaakko Lumme 1998 Limingan Niittykärpät
- 261 Kaisu Mankinen 1999 Oravanmarjat
- 262 Johanna Tarhasaari 1999 Honkahukat
- 263 Tiina Ojansivu 1999 Kymen Vartiot
- 264 Sanna Tarhasaari 2000 Honkahukat
- 265 Meeri Ollila 2000 Tasangon Talvikit
- 266 Heli Hyllinen 2000 Tasangon Talvikit
- 267 Kari Huttunen 2000 Jyväskylän Versot
- 268 Samuli Järvinen 2001 Jyväskylän Versot
- 269 Jukka Hopeavuori 2001 NMKY:n Katajaiset
- 270 Paula Holma 2001 Helsingin Metsänkävijät
- 271 Jouko Holma 2001 Helsingin Metsänkävijät
- 272 Simo Samppala 2001 Turun Sinikotkat
- 273 Pia Engström 2001 Vehmaan Lustaset
- 274 Marika Tahvanainen 2001 Lappeenrannan Vallisirkut
- 275 Matias Waltteri Viitasalo 2001 Maaningan Maahiset
- 276 Kari Takamaa 2001 Lakeuden Kärpät
- 277 Susanna Takamaa 2002 Tasangon Talvikit
- 278 Marjukka Toropainen 2002 Maaningan Maahiset
- 279 Martti Montonen 2002 Kolkankävijät
- 280 Mari Sundell 2002 Paraisten Merikotkat
- 281 Sari Korsimo 2002 Kolkankävijät
- 282 Sanna-Maija Kela 2002 Soopa
- 283 Johanna Barsk 2002 Mellan Kiipijät
- 284 Rainer Sjöman 2002 Seitapartio
- 285 Silja Pietikäinen 2003 Kajaanin Korvenpojat
- 286 Aurora Palin 2003 Auran Tytöt
- 287 Petra Naavalinna 2003 Auran Tytöt
- 288 Oskari Huiskala 2003 Turun Sinikotkat
- 289 Kai Piikkilä 2003 Turun Versot
- 290 Petra Helin 2003 Turun Versot
- 291 Toni Salminen 2003 Kairankiertäjät
- 292 Kaisa Laaksonen 2003 Merenkävijät
- 293 Minna Opas 2003 Kaarinan Sädetytöt
- 294 Päivi Huusko 2003 Turjankävijät
- 295 Johanna Varis 2003 Tervastuli
- 296 Terhi Mykkälä 2003 Tervastuli
- 297 Mikko Juutinen 2003 Kokkopartio
- 298 Tuula Pienimäki 2004 Kokkopartio
- 299 Kari Takamaa 2004 Lakeuden Kärpät
- 300 Laura Suomalainen 2004 Helsingin Metsänkävijät
- 301 Hanna Alin 2005 Partio-Puhurit
- 302 Antti Jylhä 2005 Nousiaisten Henrikin lippukunta
- 303 Aleksi Heikkilä 2005 Nousiaisten Henrikin lippukunta
- 304 Matti Kreivilä 2005 Nousiaisten Henrikin lippukunta
- 305 Johanna Viljanen 2005 Ylöjärven Otava
- 306 Sanna Kankaanranta 2006 Taivassalon Tupshaukat
- 307 Tom Henriksson 2006 Haagan Eräveikot
- 308 Pasi Pekkala 2006 Jaarlin Pojat
- 309 Heli Lehvola 2006 Leijona Tytöt
- 310 Miina Nissinen 2006 Leijona Tytöt
- 311 Paula Niiranen 2006 Leijona Tytöt
- 312 Heini Koivuniemi 2006 Nokian Partiotytöt
- 313 Lauri Hilander 2006 Kuilun Kulkijat
- 314 Mika Venhola 2007 Kokkopartio
- 315 Tommi Tuovinen 2007 Kokkopartio
- 316 Sanna Hovila 2007 Nuotiotytöt
- 317 Meira Nevalainen 2007 Ukonharjun Samoojat
- 318 Jenna Varonen 2007 Rantakylän Rämpijät
- 319 Petteri Muhonen 2007 Scoutkåren MuHö