Ero sivun ”Napapiirin Pojat” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (malline) |
(huivikuva lisätty) |
||
Rivi 23: | Rivi 23: | ||
| [[Partiopaita]]: || sininen | | [[Partiopaita]]: || sininen | ||
|- | |- | ||
| valign="top" | [[ | | valign="top" | [[Huivikuva]] | ||
|- | |||
| colspan="2" | [[Kuva:Napapiirin Poikien huivi.gif]] | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versio 18. elokuuta 2006 kello 18.12
Napapiirin Pojat | |
Perustiedot | |
Perustettu: | 1949 |
Lyhenne: | NaPo |
Sisarlippukunta: | Napapiirin Tytöt |
Partiopiiri: | Lapin Partiolaiset |
Taustayhteisö: | Rovaniemen seurakunta |
Kämppä: | Povari, Pikku-Povari |
Tunnukset | |
Huivi: | sininen |
Partiopaita: | sininen |
Huivikuva | |
Kielas | Metsä-Lappi | Tunturi-Lappi
Aavanvalkea | Inarin Tunturisudet | Kallin Kanervat | Karun Sirkut ja Eräveljet | Kemijärven Tunturitytöt ja -pojat | Kemin Kotkat | Keminmaan Kivekkäät | Keron Kiertäjät | Kiirunapartio | Kitkankiertäjät | Korvatunturin Kävijät | Kätkän Kävijät | Lapin Kiehiset ja Kivekkäät | Lapin Samoilijat | Mellan Kiipijät | Meän Eräpartio | Muonion Susipirkat | Napapiirin Pojat | Napapiirin Tytöt | Njálat | Partiolippukunta Kielaat | Pellon Pailakat | Pellon Väyläveikot | Pohjan Tytöt ja Sissit | Pohjolan Tytöt | Sallan Erauspojat | Seitapartio | Simon Kuutit | Tervolan Jatulitytöt ja -pojat | Ylläs-Partio