98
muokkausta
(Lisätty Nothamn VIII ja lisätty linkki arkistoituun Nothamn VII-sivustoon) |
(Muotoiltu taulukko aikaisemmista Nothamneista, niiden paikoista & leirinjohtajista) |
||
Rivi 4: | Rivi 4: | ||
== Leirit == | == Leirit == | ||
{| class="wikitable" | |||
|+ | |||
!Vuosi | |||
!Nro | |||
!Paikka | |||
!Leirinjohtaja | |||
|- | |||
|1964 | |||
|[[Nothamn I|I]] | |||
|Nothamn, Tammisaari | |||
|Åke ”Sjösis” Sjöstrand ([[Hangö Scoutkår]]) | |||
|- | |||
|? | |||
|[[Nothamn II|II]] | |||
| | |||
|Lasse Lindh ([[Scoutkåren Pojkarna]]) | |||
|- | |||
|? | |||
|[[Sjö 77]] | |||
|Porvoo | |||
|Ingmar ”Inko” Lindberg ([[Sjöscoutkåren Seaboys]]) | |||
|- | |||
|1984 | |||
|[[Nothamn IV|IV]] | |||
|Sandö, Nauvo | |||
|Gustav Öller ([[Sjöscoutkåren Vikingarna]]) | |||
|- | |||
|1995 | |||
|[[Nothamn V|V]] | |||
|Köttboda, Porvoo | |||
|Christian ”Bimbo” Öller ([[Sjöscoutkåren Vikingarna]]) | |||
|- | |||
|2004 | |||
|[[Nothamn VI|VI]] | |||
|Örö, Hiittinen | |||
|Michael ”Mikko” Lönnström ([[Sjöscoutorganisationen Fribytarna]]) | |||
|- | |||
|2012 | |||
|[[Nothamn VII|VII]] | |||
|Syndalen, Hanko | |||
|Niklas Stockmann ([[Sjöscoutkåren Vikingarna]]) | |||
|- | |||
|2023 | |||
|[[Nothamn VIII|VIII]] | |||
|[[Turun Metsänkävijät/Karhuranta|Karhuranta]], Kemiönsaari | |||
|Marika ”Mie” Eriksson ([[Sjöscoutkåren Vikingaflickorna]]) | |||
|} | |||
== Ulkoiset linkit == | == Ulkoiset linkit == |
muokkausta