Ero sivun ”Pääkaupunkiseudun Partiolaiset/luettelo piirinjohtajista” versioiden välillä
pEi muokkausyhteenvetoa |
(taulukoksi, malline, l) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| class="wikitable" | |||
Pinja Lehtinen [[Vartiovuoren Tytöt]] | |- | ||
| '''Kausi''' | |||
| '''Nimi''' | |||
| '''Lippukunta''' | |||
|- | |||
|2019– | |||
|Pinja Lehtinen | |||
|[[Vartiovuoren Tytöt]] | |||
|- | |||
|2017–2018 | |||
|Siiri Kihlström | |||
|[[Sotungin Tuliketut]] | |||
|- | |||
|2015–2016 | |||
|Anna Haavikko | |||
|[[Helsingin Hakatytöt]] | |||
|- | |||
|2012–2014 | |||
|[[Anna Munsterhjelm]] | |||
|[[Olarinmäen Samoojat]] ja [[Helsingin Merilokit – Helsinki Seagulls]] | |||
|- | |||
|2011–2012 | |||
|Akseli Meskanen | |||
|[[Vartiovuoren Pojat]] | |||
|- | |||
|2007–2010 | |||
|Saara Heinänen | |||
|[[Helsingin Kalevan Pojat ja Tytöt]] | |||
|- | |||
|2005–2006 | |||
|Katri "Kalle" Ahlgren | |||
|[[Koudat]] | |||
|- | |||
|2000–2004 | |||
|Teemu "Eetu" Kujala | |||
|[[Susiveikot]] | |||
|- | |||
|1998–1999 | |||
|Ville Lahti | |||
|[[Lauttapartio]] | |||
|- | |||
|1994–1997 | |||
|[[Erja Salo]] | |||
|[[Haukkavuoren Haltiat]] | |||
|- | |||
|1990–1993 | |||
|Sirpa "Sipuli" Sarnasto | |||
| | |||
|- | |||
|1988–1989 | |||
|Pentti Lahdensuu | |||
| | |||
|- | |||
|1986–1987 | |||
|Esko Vepsä | |||
| | |||
|- | |||
|1981–1985 | |||
|[[Olli Aulio]] ja Ritva Pihlman (lähde?) | |||
| | |||
|- | |||
|1978–1981 | |||
|Erkki Mäkinen | |||
| | |||
|- | |||
|1976–1977 | |||
|Terttu Suhonen | |||
| | |||
|} | |||
{{Malline:Pääkaupunkiseudun Partiolaiset}} | |||
[[Luokka:Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | |||
[[Luokka:Luettelot]] | |||
Versio 16. toukokuuta 2020 kello 18.09
Kausi | Nimi | Lippukunta |
2019– | Pinja Lehtinen | Vartiovuoren Tytöt |
2017–2018 | Siiri Kihlström | Sotungin Tuliketut |
2015–2016 | Anna Haavikko | Helsingin Hakatytöt |
2012–2014 | Anna Munsterhjelm | Olarinmäen Samoojat ja Helsingin Merilokit – Helsinki Seagulls |
2011–2012 | Akseli Meskanen | Vartiovuoren Pojat |
2007–2010 | Saara Heinänen | Helsingin Kalevan Pojat ja Tytöt |
2005–2006 | Katri "Kalle" Ahlgren | Koudat |
2000–2004 | Teemu "Eetu" Kujala | Susiveikot |
1998–1999 | Ville Lahti | Lauttapartio |
1994–1997 | Erja Salo | Haukkavuoren Haltiat |
1990–1993 | Sirpa "Sipuli" Sarnasto | |
1988–1989 | Pentti Lahdensuu | |
1986–1987 | Esko Vepsä | |
1981–1985 | Olli Aulio ja Ritva Pihlman (lähde?) | |
1978–1981 | Erkki Mäkinen | |
1976–1977 | Terttu Suhonen |
Pääkaupunkiseudun Partiolaiset
Ansiomerkit | Lehti | Piirileirit | Tukisäätiö
ELLI | Etelä-Helsinki | Järeä-Grani | Keski-Helsinki | Länsi-Helsinki | Pohjois-Helsinki | Koillis-Helsinki | Kaakkois-Helsinki | Itä-Helsinki | Tammi | Vantaa itäinen | Vantaa läntinen | Vespa
Espoon Partiotuki | Partiokannus
Aarnikarhut | Aarnivalkeat | Aviapartio | Erämetsot | Espoon Leppäversot | Espoon Metsänkävijät | Fisut | Haagan Eräveikot | Haagan Sirkut | Hakasiskot | Haukkavuoren Haltiat | Helsingin Eräkaverit | Helsingin Erä-Leijonat | Helsingin Erä-Majavat | Helsingin Hakatytöt | Helsingin Kalevan Pojat ja Tytöt | Helsingin Kotkat | Helsingin Merilokit – Helsinki Seagulls | Helsingin Metsänkävijät | Helsingin Sinihaukat | Helsingin Versoveikot ja -siskot | Hespartto | Huipunvaltaajat | Huuhkajaportin Vartijat | HYDE | Ilvesveikot | Jeanne d'Arc | Jokihiset | Jyrin Sissit | Järvihaukat | Kaivokselan Delfiinit | Kara-Karhut | Karhunvartijat | Kartanopartio | Kaskenpolttajat | Kaskipartio | Katajanokan Karhunkaatajat | Kauka-Kuutit | Kelotytöt | Kelovartijat | Keronkävijät | Kilon Kipinät | Kirisiskot | Kivenlahden Piilevät | Kontutytöt | Korson Honkapartio | Korven Koukkaajat | Koskenhaltiat | Koudat | Kuksat | Kulman Kiertäjät | Kulosaaren Meripartio | Kurkisuon Rusakot | Käpytytöt | Laajalahden Eräveikot | Laajasalon Siniset | Lauttapartio | Lauttasaaren Luotsitytöt | Leppäpirkot | Leppävaaran Korvenkävijät | Lounapartio | Maahiset | Malmin Tuulenkävijät | Mankkaan Eräsudet | Mastonvartijat | Merimetsot | Mesikämmenet | Metsolan Pojat | Mustat Veljet | Muuttolinnut | Myllymarit | Myllypuron Mustarastaat | Myyrpartio | Navigatores | Niipperin Nuolihaukat | NMKY:n Rastipartio | Nuuksion Eräkarhut | Olarin Eräkotkat | Olarinmäen Samoojat | Oravanmarjat | Otavaeltajat | Oulunkylän Käskynhaltijat | Pitkäjärven Vaeltajat | Pohjois-Espoon Kalahaukat | Puropartio | Pursitytöt | Pyhän Laurin Ritarit (PäPa) | Rantasipit | Rekolan Metsäsiskot | Rekolan Metsäveikot | Saharan Sissit | Simometsot | Siniritarit | Sinivuoren Soihdut | Sipoonkorven Haltiat | Sotungin Tuliketut | Suomenlinnan Merisudet | Suosirrit | Susiveikot | Susivuoren Vaeltajat | Suvelan Samoojat | Tammisalon Metsänkävijät | Tapiolan Metsänkävijät | Tavastit | Teepakki | Tikkurilan Siniset | Timanttipartio | Toimen Pojat | Toimen Tytöt | Töölön Nuotioveikot | Töölön Siniset | Töölön Tähystäjät | Vaaran Vaeltajat | Vantaan Jokiversot | Vantaan Metsänkävijät | Vartiovuoren Pojat | Vartiovuoren Tytöt | Viestitytöt | Viherlaakson Peurat | Viikin Vesikot | Viipurin Metsänkävijät | Vuokot | Vuoren Valppaat | Vuorenhaltiat | Vuosaaren Vesipääskyt | Westendin Metsänkävijät