Ero sivun ”PartioWiki:Malline” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (typo) |
p (lisätty mallineita) |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
PartioWikissä käytetään mallineita esimerkiksi korjattavien tai lyhyiden artikkeleiden merkitsemiseen, jotta muut muokkaajat voisivat käydä katsomassa listan näistä korjattavista artikkeleista ja edelleen korjata niitä. | PartioWikissä käytetään mallineita esimerkiksi korjattavien tai lyhyiden artikkeleiden merkitsemiseen, jotta muut muokkaajat voisivat käydä katsomassa listan näistä korjattavista artikkeleista ja edelleen korjata niitä. Mallineita käytetään myös usein toistuvista asioista, kuten esim. piirien lippukuntien luetteloista. | ||
Käytössä olevat tynkämallineet löydät sivulta [[PartioWiki:Malline/Tyngät]]. Lisäksi käytössä ovat seuraavat mallineet: | Käytössä olevat tynkämallineet löydät sivulta [[PartioWiki:Malline/Tyngät]]. Lisäksi käytössä ovat seuraavat mallineet: | ||
Rivi 9: | Rivi 9: | ||
|{{korjattava}} | |{{korjattava}} | ||
|Artikkeli, joka on kielellisesti tai sisällöllisesti heikkolaatuinen. Kerro mallineen asettamisen syy sivun keskustelusivulla! | |Artikkeli, joka on kielellisesti tai sisällöllisesti heikkolaatuinen. Kerro mallineen asettamisen syy sivun keskustelusivulla! | ||
|- | |||
|{{ohjesivu}} | |||
|PartioWikin ohjesivut | |||
|- | |||
|{{Suomen partiopiirit}} | |||
|Suomen partiopiirit | |||
|- | |||
|{{E-KP:n lippukunnat}} | |||
|Etelä-Karjalan lippukunnat | |||
|- | |||
|{{EPP:n lippukunnat}} | |||
|Etelä-Pohjanmaan lippukunnat | |||
|- | |||
|{{E-SP:n lippukunnat}} | |||
|Etelä-Savon lippukunnat | |||
|- | |||
|{{FiSSc:n lippukunnat}} | |||
|FiSSc:n lippukunnat | |||
|- | |||
|{{Hämeen lippukunnat}} | |||
|Hämeen lippukunnat | |||
|- | |||
|{{Kainuun lippukunnat}} | |||
|Kainuun lippukunnat | |||
|- | |||
|{{K-PP:n lippukunnat}} | |||
|Keski-Pohjanmaan lippukunnat | |||
|- | |||
|{{K-SP:n lippukunnat}} | |||
|Keski-Suomen lippukunnat | |||
|- | |||
|{{Kymenlaakson Partiopiirin lippukunnat}} | |||
|Kymenlaakson lippukunnat | |||
|- | |||
|{{Lapin lippukunnat}} | |||
|Lapin lippukunnat | |||
|- | |||
|{{P-KP:n lippukunnat}} | |||
|Pohjois-Karjalan lippukunnat | |||
|- | |||
|{{P-PPP:n lippukunnat}} | |||
|Pohjois-Pohjanmaan lippukunnat | |||
|- | |||
|{{P-SP:n lippukunnat}} | |||
|Pohjois-Savon lippukunnat | |||
|- | |||
|{{PäPa:n lippukunnat}} | |||
|Pääkaupunkiseudun lippukunnat | |||
|- | |||
|{{Salpausselän Partiolaisten lippukunnat}} | |||
|Salpausselän lippukunnat | |||
|- | |||
|{{Satakunnan Partiolaisten lippukunnat}} | |||
|Satakunnan lippukunnat | |||
|- | |||
|{{Uudenmaan lippukunnat}} | |||
|Uudenmaan lippukunnat | |||
|- | |||
| | |||
|Varsinais-Suomen lippukunnat | |||
|- | |||
|{{EPT:n lippukunnat}} | |||
|Espoon partiotuen lippukunnat | |||
|- | |||
|{{SVPR:n lippukunnat}} | |||
|SVPR:n lippukunnat | |||
|- | |||
|{{Suomen Metsänkävijöiden lippukunnat}} | |||
|Suomen Metsänkävijöiden lippukunnat | |||
|} | |} | ||
Versio 22. huhtikuuta 2006 kello 11.46
PartioWikissä käytetään mallineita esimerkiksi korjattavien tai lyhyiden artikkeleiden merkitsemiseen, jotta muut muokkaajat voisivat käydä katsomassa listan näistä korjattavista artikkeleista ja edelleen korjata niitä. Mallineita käytetään myös usein toistuvista asioista, kuten esim. piirien lippukuntien luetteloista.
Käytössä olevat tynkämallineet löydät sivulta PartioWiki:Malline/Tyngät. Lisäksi käytössä ovat seuraavat mallineet: