Ero sivun ”PartioWiki:Malline” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p (lisäys) |
p (+poistettava) |
||
Rivi 6: | Rivi 6: | ||
|'''Malline''' | |'''Malline''' | ||
|'''Huomautuksia''' | |'''Huomautuksia''' | ||
|- | |||
|{{poistettava}} | |||
|Syystä tai toisesta poistettava artikkeli. Saattaa olla esimerkiksi liian epämerkittävä tai liian heikkolaatuinen korjattavaksi. '''Perustele mallineen käyttö sivun keskustelusivulla tai malline poistetaan sitä huomioimatta! | |||
|- | |- | ||
|{{korjattava}} | |{{korjattava}} |
Versio 6. toukokuuta 2006 kello 21.29
PartioWikissä käytetään mallineita esimerkiksi korjattavien tai lyhyiden artikkeleiden merkitsemiseen, jotta muut muokkaajat voisivat käydä katsomassa listan näistä korjattavista artikkeleista ja edelleen korjata niitä. Mallineita käytetään myös usein toistuvista asioista, kuten esim. piirien lippukuntien luetteloista.
Käytössä olevat tynkämallineet löydät sivulta PartioWiki:Malline/Tyngät. Lisäksi käytössä ovat seuraavat mallineet: