Ero sivun ”PartioWiki:Malline” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 14: | Rivi 14: | ||
|{{korjattava}} | |{{korjattava}} | ||
|Artikkeli, joka on kielellisesti tai sisällöllisesti heikkolaatuinen. Kerro mallineen asettamisen syy sivun keskustelusivulla! | |Artikkeli, joka on kielellisesti tai sisällöllisesti heikkolaatuinen. Kerro mallineen asettamisen syy sivun keskustelusivulla! | ||
|- | |||
|{{alustava}} | |||
|HUOM! Tämä Ohjelmauudistus 2010 projektiin liittyvä artikkeli käsittelee asiaa josta ei ole vielä päätetty. Artikkelin kaikki tieto on alustavaa tietoa ja termit ovat työskentelyssä käytettäviä termejä, eivät siis lopullisia! | |||
|- | |- | ||
|{{ohjesivu}} | |{{ohjesivu}} |
Versio 7. lokakuuta 2007 kello 18.51
PartioWikissä käytetään mallineita esimerkiksi korjattavien tai lyhyiden artikkeleiden merkitsemiseen, jotta muut muokkaajat voisivat käydä katsomassa listan näistä korjattavista artikkeleista ja edelleen korjata niitä. Mallineita käytetään myös usein toistuvista asioista, kuten esim. piirien lippukuntien luetteloista.
Käytössä olevat tynkämallineet löydät sivulta PartioWiki:Malline/Tyngät. Kuviin liittyvät mallineet löydät sivulta PartioWiki:Malline/Kuvat. Käyttäjiin liittyvät pestimallinteet löydät sivulta PartioWiki:Malline/Käyttäjä. Lisäksi käytössä ovat seuraavat mallineet: