Ero sivun ”PartioWiki:Malline/Käyttäjä” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
VP (keskustelu | muokkaukset) p (typoja) |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 192: | Rivi 192: | ||
|<nowiki>{{käyttäjä Firefox}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Firefox|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Firefox|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |<nowiki>{{käyttäjä Firefox}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Firefox|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Firefox|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | ||
|{{käyttäjä Firefox}} | |{{käyttäjä Firefox}} | ||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Opera}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Opera|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Opera|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Opera}} | |||
|- | |- | ||
|<nowiki>{{käyttäjä NP}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä NP|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä NP|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |<nowiki>{{käyttäjä NP}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä NP|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä NP|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> |
Versio 6. lokakuuta 2007 kello 16.55
Pestit
Pestiä kuvaava malline käyttäjäsivulle.
Lippukuntapestit
Malline | Esimerkki |
---|---|
{{käyttäjä sudenpentu}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on sudenpentu. |
{{käyttäjä kolkkapoika}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on kolkkapoika, nykyinen tai ikuinen. |
{{käyttäjä laumanjohtaja}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii laumanjohtajana. |
{{käyttäjä akela}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii akelana. |
{{käyttäjä vartiolainen}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on vartiolainen. |
{{käyttäjä vartionjohtaja}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii vartionjohtajana. |
{{käyttäjä sampo}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii sampona. |
{{käyttäjä vaeltaja}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on vaeltaja. |
{{käyttäjä hankeohjaaja}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii hankeohjaajana. |
{{käyttäjä valtermanni}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii valtermannina. |
{{käyttäjä taloudenhoitaja}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii taloudenhoitajana tai rahastonhoitajana |
{{käyttäjä lippukunnanjohtaja}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii lippukunnanjohtajana. |
{{käyttäjä lippukunnanjohtajanapulainen}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
|
{{käyttäjä webmaster lpk}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii lippukunnan webmasterina. |
Piirin luottamustoimet
Malline | Esimerkki |
---|---|
{{käyttäjä Etelä-Karjala}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Etelä-Karjalan Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Etelä-Pohjanmaa}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Etelä-Pohjanmaan Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Etelä-Savo}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Etelä-Savon Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä FiSSc}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Finlands Svenska Scouterin luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Häme}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Hämeen Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Kainuu}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Kainuun Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Keski-Pohjanmaa}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Keski-Pohjanmaan Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Keski-Suomi}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Keski-Suomen Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Kymenlaakso}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Kymenlaakson Partiopiirin luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Lappi}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Lapin Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Pohjois-Karjala}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Pohjois-Karjalan Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Pohjois-Pohjanmaa}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Pohjois-Pohjanmaan Partiopiirin luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Pohjois-Savo}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Pohjois-Savon Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä PäPa}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Pääkaupunkiseudun Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Salpausselkä}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Salpausselän Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Satakunta}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Satakunnan Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Uusimaa}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Uudenmaan Partiopiirin luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä V-SP}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Varsinais-Suomen Partiopiirin luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä KO}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii koulutusohjaajana. |
{{käyttäjä webmaster piiri}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii piirin webmasterina. |
Suomen Partiolaisten luottamustoimet
Malline | Esimerkki |
---|---|
{{käyttäjä SP}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Suomen Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä OU2010}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä oli mukana Ohjelmauudistus 2010 -projektissa. |
Aluejärjestöt ja lippukuntaryhmittymät
Malline | Esimerkki |
---|---|
{{käyttäjä Järeä}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä kuuluu Järvi-Espoon Eräpartiolaisiin. |
{{käyttäjä SuMe}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on metsänkävijä. |
{{käyttäjä SVPR}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä kuuluu Suomen Vapaa Partioryhmään. |
Suoritukset
Malline | Esimerkki |
---|---|
{{käyttäjä Karhunhammas|nro}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on suorittanut Karhunhampaan numero nro. |
{{käyttäjä Kultainenruori|nro}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on suorittanut Kultaisen ruorin numero nro. |
{{käyttäjä Majavanhäntä}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on suorittanut Majavanhännän numero nro. |
{{käyttäjä EB}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on suorittanut Explorer Beltin. |
Koulutus
Malline | Esimerkki |
---|---|
{{käyttäjä PJ}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on suorittanut partiojohtajien peruskurssin. |
{{käyttäjä Ko-Gi}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on suorittanut Kolmiapila-Gilwell-kurssin numero nro. |
{{käyttäjä Kolmiapila}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on suorittanut Kolmiapila-kurssin. |
{{käyttäjä Gilwell}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on suorittanut Gilwell-kurssin. |
Muut
Malline | Esimerkki |
---|---|
{{käyttäjä Firefox}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
|
{{käyttäjä Opera}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
|
{{käyttäjä NP}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on Nettipartiolaisten jäsen. |
{{käyttäjä partiowikikanavalla}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä irkkaa #PartioWikillä. |
{{käyttäjä ylläpitäjä}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on PartioWikin ylläpitäjä. (vahvista) |
{{käyttäjä scoutlink}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä irkkaa ScoutLinkin IRC-verkossa. |
{{käyttäjä meripartiolainen}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on meripartiolainen. |
{{käyttäjä eräpartiolainen}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on eräpartiolainen. |
{{käyttäjä maa-meripartiolainen}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on maa-meripartiolainen. |
{{käyttäjä eräopas}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on eräopas numero nro. |
{{käyttäjä keräilijä}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on partiokeräilijä/swoppaaja. |
{{käyttäjä vapepa}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä kuuluu vapaaehtoiseen pelastuspalveluun. |
{{käyttäjä Partioheraldikot}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on Partioheraldikot ry:n jäsen. |
Lippukunnat
Malline | Esimerkki |
---|---|
{{:Helsingin Erä-Majavat/Jäsen-käyttäjämalline}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Helsingin Erä-Majavat/Jäsen-käyttäjämalline |
{{:Hiipan Pojat/Jäsen-käyttäjämalline}} Malline,linkit Artikkelin loppuun |
Hiipan Pojat/Jäsen-käyttäjämalline |
{{:Hollolan Hirvenhiihtäjät/Jäsen-käyttäjämalline}} Malline,linkit Artikkelin loppuun |
Hollolan Hirvenhiihtäjät/Jäsen-käyttäjämalline |
{{:Käppäräpartio/Jäsen-käyttäjämalline}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Käppäräpartio/Jäsen-käyttäjämalline |
{{:Merituuli/Jäsen-käyttäjämalline}} Malline,linkit Artikkelin loppuun |
Merituuli/Jäsen-käyttäjämalline |
{{:Tampereen Kotkat/jäsen}} Malline,linkit Artikkelin loppuun |
Tampereen Kotkat/jäsen |
{{:Toimarit/Jäsen-käyttäjämalline}} Malline,linkit Artikkelin loppuun |
Toimarit/Jäsen-käyttäjämalline |
{{:Toimen Pojat/Kansalainen-käyttäjämalline|nro}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä on Toimen Poikain kansalainen numero nro. |