Ero sivun ”PartioWiki:Malline/Käyttäjä” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
== | ==Pestit== | ||
'''<big>Käyttäjä sivulle käytettäväksi pestiä kuvaava malline</big>'''<br> | '''<big>Käyttäjä sivulle käytettäväksi pestiä kuvaava malline</big>'''<br> | ||
==Lippukuntapestit== | |||
{| border="1" cellpadding="10" cellspacing="0" style="background-color: #fffff; border: 1px #aaa solid; border-collapse: collapse;" | {| border="1" cellpadding="10" cellspacing="0" style="background-color: #fffff; border: 1px #aaa solid; border-collapse: collapse;" | ||
!Malline | !Malline | ||
Rivi 27: | Rivi 28: | ||
|{{käyttäjä lippukunnanjohtaja}} | |{{käyttäjä lippukunnanjohtaja}} | ||
|} | |} | ||
==Piirin luottamustoimet== | |||
{| border="1" cellpadding="10" cellspacing="0" style="background-color: #fffff; border: 1px #aaa solid; border-collapse: collapse;" | |||
!Malline | |||
!Esimerkki | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Etelä-Karjala}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Etelä-Karjala|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Etelä-Karjala|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Etelä-Karjala}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Etelä-Pohjanmaa}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Etelä-Pohjanmaa|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Etelä-Pohjanmaa|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Etelä-Pohjanmaa}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Etelä-Savo}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Etelä-Savo|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Etelä-Savo|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Etelä-Savo}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä FiSSc}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä FiSSc|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä FiSSc|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä FiSSc}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Häme}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Häme|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Häme|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Häme}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Kainuu}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Kainuu|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Kainuu|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Kainuu}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Keski-Pohjanmaa}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Keski-Pohjanmaa|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Keski-Pohjanmaa|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Keski-Pohjanmaa}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Keski-Suomi}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Keski-Suomi|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Keski-Suomi|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Keski-Suomi}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Kymenlaakso}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Kymenlaakso|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Kymenlaakso|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Kymenlaakso}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Lappi}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Lappi|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Lappi|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Lappi}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Pohjois-Karjala}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Pohjois-Karjala|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Pohjois-Karjala|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Pohjois-Karjala}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Pohjois-Pohjanmaa}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Pohjois-Pohjanmaa|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Pohjois-Pohjanmaa|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Pohjois-Pohjanmaa}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Pohjois-Savo}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Pohjois-Savo|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Pohjois-Savo|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Pohjois-Savo}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä PäPa}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä PäPa|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä PäPa|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä PäPa}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Salpausselkä}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Salpausselkä|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Salpausselkä|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Salpausselkä}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Satakunta}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Satakunta|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Satakunta|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Satakunta}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Uusimaa}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Uusimaa|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Uusimaa|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Uusimaa}} | |||
|- | |||
|<nowiki>{{käyttäjä Uusimaa}}</nowiki><br><small>[[Malline:käyttäjä Uusimaa|Malline]], [[Toiminnot:Whatlinkshere/Malline:käyttäjä Uusimaa|linkit]]<br>Artikkelin loppuun</small> | |||
|{{käyttäjä Uusimaa}} | |||
|- | |||
|} | |||
==Suomen Partiolaisten luottamustoimet== | |||
==Aluejärjestöt ja lippukuntaryhmittymät== | |||
==Muut Partioyhdistykset== |
Versio 13. joulukuuta 2006 kello 13.20
Pestit
Käyttäjä sivulle käytettäväksi pestiä kuvaava malline
Lippukuntapestit
Malline | Esimerkki |
---|---|
{{käyttäjä laumanjohtaja}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii laumanjohtajana. |
{{käyttäjä vartionjohtaja}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii vartionjohtajana. |
{{käyttäjä hankeohjaaja}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii hankeohjaajana. |
{{käyttäjä akela}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii akelana. |
{{käyttäjä sampo}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii sampona. |
{{käyttäjä valtermanni}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii valtermannina. |
{{käyttäjä lippukunnanjohtaja}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii lippukunnanjohtajana. |
Piirin luottamustoimet
Malline | Esimerkki |
---|---|
{{käyttäjä Etelä-Karjala}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Etelä-Karjalan Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Etelä-Pohjanmaa}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Etelä-Pohjanmaan Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Etelä-Savo}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Etelä-Savon Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä FiSSc}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Finlands Svenska Scouterin luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Häme}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Hämeen Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Kainuu}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Kainuun Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Keski-Pohjanmaa}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Keski-Pohjanmaan Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Keski-Suomi}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Keski-Suomen Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Kymenlaakso}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Kymenlaakson Partiopiirin luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Lappi}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Lapin Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Pohjois-Karjala}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Pohjois-Karjalan Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Pohjois-Pohjanmaa}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Pohjois-Pohjanmaan Partiopiirin luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Pohjois-Savo}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Pohjois-Savon Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä PäPa}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Pääkaupunkiseudun Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Salpausselkä}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Salpausselän Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Satakunta}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Satakunnan Partiolaisten luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Uusimaa}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Uudenmaan Partiopiirin luottamushenkilönä. |
{{käyttäjä Uusimaa}} Malline, linkit Artikkelin loppuun |
Tämä käyttäjä toimii Uudenmaan Partiopiirin luottamushenkilönä. |