Ero sivun ”Pitkäjärven Vaeltajat” versioiden välillä
p (huivin kuva) |
p (alue) |
||
Rivi 16: | Rivi 16: | ||
|- | |- | ||
| valign="top" | [[Partiopiiri]]: || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | | valign="top" | [[Partiopiiri]]: || [[Pääkaupunkiseudun Partiolaiset]] | ||
|- | |||
| valign="top" | [[Aluejärjestö]]: || [[Espoon Partiotuki]] | |||
|- | |||
| valign="top" | [[Alue]]: || [[Järeä-Grani]] | |||
|- | |- | ||
| valign="top" | [[Lippukuntaryhmittymä|Ryhmittymä]]: || [[Järvi-Espoon Eräpartiolaiset]] | | valign="top" | [[Lippukuntaryhmittymä|Ryhmittymä]]: || [[Järvi-Espoon Eräpartiolaiset]] |
Versio 5. huhtikuuta 2006 kello 22.20
Pitkäjärven Vaeltajat | |
Perustiedot | |
Perustettu: | 1.1.1977 |
Jäsenmäärä: | n. 200 hlöä |
Lyhenne: | PitVa |
Alue | |
Toiminta-alue: | Espoo/Laaksolahti |
Partiopiiri: | Pääkaupunkiseudun Partiolaiset |
Aluejärjestö: | Espoon Partiotuki |
Alue: | Järeä-Grani |
Ryhmittymä: | Järvi-Espoon Eräpartiolaiset |
Taustayhteisö: | Kanta-Espoon srk, Vanhempainneuvosto |
Toimipaikat | |
Kolo: | Laaksolahden SRK - talo |
Kämppä: | Kammi, Espoon Pirttimäessä |
Tunnukset | |
Huivi: | |
Partiopaita: | ruskea |
Kotisivut | |
http://www.lpk.partio.fi/papa/pitva/ |
Partiolippukunta Pitkäjärven Vaeltajien historia on saanut alkunsa Vaaran Vaeltajien eräpoikavartiosta, jonka toimesta perustettiin Pitkäjärven Polkupojat 19.2.1963 ja hieman myöhemmin Pitkäjärven Polkutytöt.
Huuto
- Pitkäjärvi, kaunis lärvi
- Pitkäjärven Vaeltajat.
- Kaunihisti, korkealle,
- ylemmästi, voittoon asti.
- Espoo, Laaksolahti,
- Pitva, Pitva, JEE!!!
Espoon Leppäversot | Espoon Metsänkävijät | Grankulla Scoutkår | Hakasiskot | Haukkavuoren Haltiat | Järvihaukat | Kara-Karhut | Karhunvartijat | Kaskenpolttajat | Kauka-Kuutit | Kelotytöt | Kelovartijat | Kilon Kipinät | Kivenlahden Piilevät | Laajalahden Eräveikot | Leppäpirkot | Leppävaaran Korvenkävijät | Lounapartio | Mankkaan Eräsudet | Mastonvartijat | Merimetsot | Mesikämmenet | Muuttolinnut | Niipperin Nuolihaukat | Nuuksion Eräkarhut | Olarin Eräkotkat | Olarinmäen Samoojat | Oravanmarjat | Otavaeltajat | Pitkäjärven Vaeltajat | Scoutkåren MuHö | Sjöscoutkåren Stormfågeln | Susivuoren Vaeltajat | Suvelan Samoojat | Södrik Stigfinnare | Tapiolan Eräpojat | Tapiolan Metsänkävijät | Teepakki | Toimen Pojat | Tre Björkar | Vaaran Vaeltajat | Viherlaakson Peurat